1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да ја продадам косата?

Дискусија во 'Коса' започната од Lucie, 27 јануари 2010.

  1. Lucie

    Lucie Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Здраво!
    Имам долга коса и сакам да ја скратам ама ептен пократко,само што многу луѓе ми викаат дека можам и да ја продадамкога веке сакам толку пократко да се шишам.
    Е сега моето прашање до вас е дали знаете како оди таа постапка, дали треба да одам во некој салон и да ја понудам косата и да видам која цена ке ми ја понудат (затоа што косата ми е навистина многу долга и густа) или како?
    Благодарам однапред =)
     
  2. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Па една моја познаничка била на фризер и си ја шишала косата кратко, бидејќи и била многу долга самиот фризер побарал да и ја купе. Отиди во некоја фризерница и прашај дали може да ја продадаш. :)
     
  3. Lucie

    Lucie Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Fala =)
    Pa da ke otidam zaso ja stvarno nemav takov plan ama pocnaa dami zborat ne se glupiraj odi prasaj au i vikam aj da prasam =)
     
  4. angel

    angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2009
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    51
    Сигурно можеш да ја продадеш, но претходно распрашај се на неколку места. Јас пред 5 години имав коса до половината и се истрижав мн мн кратко. Уште тогаш фризерот ми ја побара косата, арно ама не добив никакви пари, плус платив за стрижењето :) Но тогаш бев многу возбудена, затоа што правев голема промена и не мислев на профит од косата.
    Косата вреди пари :D
     
  5. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Pa prasaj no edna moja poznanicka isto imase mnogu ubava kosa i samiot frier i ponudi no ne i dade pari tuku uslugi od salonot na pr da odi sekoj den za feniranje na kosata i sl rasprasaj se :)
     
  6. Lucie

    Lucie Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Ahaaaam!
    Pa da eve veke pocnav prvo i ja ponudiv na mojava frizerna-sega i pisav na FB msg...zasto cleo vreme sum kaj nea i nema smisla...
    Thanks za pomosta =)
     
  7. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    i sto napravi? ja prodade ili? pisi ne interesira site mislam :lol:
     
  8. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    da i jas sega ja gledam temava i bas me zainteresira sto napravi so kosata?
     
  9. LaFille

    LaFille Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    1.358
    Допаѓања:
    57
    Јас мојата коса ја продадов пред година и пол. Земав 60 евра, излезе околу 120 грама коса, но доста и ми падна при шишањето, некои испокршени влакна...да не паднеа, можеби и 200 грама ќе излезеа :lol: Но за да ја продаде косата, мора да има должина минимум 40 см, за да може некое влакно и на главата да и остане :lol:
    Девојче, пиши за колку ќе ја продадеш да знам дали пак да ја пуштам :lol:
     
  10. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Баш денес видов оглас залепен негде по бандерите на партизанска, а го има и на зелен пазар н аавтобуската залепен на фрижидер на трафика :lol: Откупуваат коса во некое студио позади градежен факултет, и пишуваше 40 см должина, за подетални информации побарајте го огласот :)
     
    На DijanaK му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.494
    Ете ти,истото и јас го видов Маја,па сакав да и пишам на девојкава.Но,само на 23 и 24 фев.не знам што е финтава со точно утврдениве дати што ги пишале! :lol:
     
  12. Lucie

    Lucie Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Ejjj da bas mi kaza eden drugar za oglasov ama ne go znam studiovo ni broj...ama ke pobaram a BTW se slusnav so nekolku studija i retko koj otkupuva zatoa sto prirodnata kosa mora da se obrabotuva a toa vo makedonija skoro i nikoj ne go pravi pa zimaat gotova od Italija...a jas ne sum bila uste od ponedelnik ke vidam pa ke vi kazam da si znaete dali se isplati biznisot so kosa...heheheheh
    Pozz do site i Thanks
     
  13. tuti

    tuti Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    da i jas to go vidov pisi za na 27 ke bidi otkupot
     
  14. mucmuc

    mucmuc Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    11
    lele jas prv pat slusam za prodavanjne na kosaaaa cudno nekako
     
  15. Lucie

    Lucie Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Pa toa so bese na 23 i 24 mi lici na kasapnica nekoja i nekako ne mi e mnogu mnogu na mesto pa zatoa i ne ni bev-neznam so kako bilo ... =)
     
  16. lili1

    lili1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    52
    i jas isto .pozz
     
  17. A.srcuska

    A.srcuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    21
    баш ме интересира што бидна со косава ??
     
  18. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Јас познавам жена што купува коси, ако некој сака да ја продаде нека ми пише лп :D
     
    На Tufchence му/ѝ се допаѓа ова.
  19. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Баш пред некој ден со колегите си зборевме за продавање на коси и ми кажаа за некое машко имало многу долга коса и зачувана не му била оштетена и во Ск му понудиле 1500 евра за косата, а он прашал и во Штип таму му понудиле 1800 евра. И во Штип се шишал и ја продал косата. :) Изгледа по другите градови даваат повеќе пари затоа убаво распрашај се. Немој да ја продадеш некаде за 200-300 евра, а на тој дечкото 1800 му дале :)
     
  20. medicinarce18

    medicinarce18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    3
    Ако имаш многу долга и неоштетена коса убави пари ќе земеш.Јас имам долга виткана/брановита коса мн. ми е мека и редовно ги шишам врвовите за да не ми е расцветана и еднаш фризерката на братучетка ми ми рече дека можам да си ја продадам за 2000 евра.Многу си ја сакам косата така да нема пари за кои би ја ишишала.Така да распрашај се,нема да зажалиш!