1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да ја убедам да имаме секс?

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од Rakce19, 14 јули 2012.

 1. Rakce19

  Rakce19 Активен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2012
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  0
  Одам 11 месеци со девојкамии.Невина е и не ми дава кажете како да ја убедам. :sweat:
   
 2. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Женсками не ми дава.Помош...

  Колку год. има женска ти?
   
 3. Rakce19

  Rakce19 Активен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2012
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  0
  Женсками не ми дава.Помош...

  18
   
 4. Vik4e

  Vik4e Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2010
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  258
  Пол:
  Женски
  Женсками не ми дава.Помош...

  Можеби не е спремна.. сега ако не сака неможе ти насила да ја тераш
  Што ако има 18 и ајдее одма .. Ти ако ја сакаш можеш да почекаш или ти се брза?
  Таа кога ке биде спремна сама ке ти каже.. Пробај разговарај со неа :)
   
 5. Rakce19

  Rakce19 Активен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2012
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  0
  Женсками не ми дава.Помош...

  Види проблемот е што таја ми вели дека ми е голем, без мајтап затоа нејќела да ми дај демек ќе ја болело но јас сепак мислам дека ме лажи друг е проблемот но сепак 11 месеци не се малце а природа си е природа а машко си е машко :)
   
 6. Vik4e

  Vik4e Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2010
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  258
  Пол:
  Женски
  Женсками не ми дава.Помош...


  Епа разговарај со неа, кажи и дека лека полека ке биде.. нема да ја брзаш и да ја приморуваш на работи кои се болни за неа,. искрено незнам што да ти кажам,можеби на неа и е рано а тебе ти се брза..ако е 18 не значи дека мора да го направи тоа, никој човек не е принуден да прави нешто што не сака,можеби тоа ке го направи на 20,тоа е моментот човек кога ке биде решен цело да им се предаде на другата половина без страв, да му верува и да не :!: се кае

  Најдокрај па можеби не е невина па нез како да ти каже ! :^)
   
 7. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.751
  Женсками не ми дава.Помош...

  ако навистина ја сакаш, нема да ја тераш со сила, тоа само од себе си доага :)
  а за тоа што органот ти е голем, за да не ја боли, постои нешто што се вика ЛУБРИКАНТ(за да лизга) и се купува во аптека-таа ке се намачка на неа, ти на презервативот и се ке биде ок :)
   
 8. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  2.294
  Допаѓања:
  45.049
  Пол:
  Женски
  Женсками не ми дава.Помош...

  Со сила убавина не бидува!Колку поише ја напињаш толку поише може да ја фати инает или да си помисли дека само сексот ти е битен во врската.Како што ти кажаа погоре пробај со муабет со убаво да и објасниш дека врската покрај другото се состои и од такви интимни моменти и дека кад-тад ке дојде и до тоа ако не со тебе тогаш со некој друг,па бидејки сте вие двајца заедно долго време дека би било убаво со тебе да го стори тоа.Ако и после муабет пак нејке ондак треба да си прифатиш дека девојчето не е спремно на таков чекор па или ке чекаш кога ке биде подготвена или ке си тераш на друга страна.Сепак мој совет ти е ако навистина ја сакаш да не ги фрлиш во вода тие скоро година дена што сте заедно и да почекаш кога ке биде подготвена.
   
  На rak4estip и Vik4e им се допаѓа ова.
 9. SimplyElegant

  SimplyElegant Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  778
  Пол:
  Женски
  Женсками не ми дава.Помош...

  Нема што да ја убедуваш девојка ти. Доволно е возрасна за да знае дали сака или не сака. Не треба да ја напнуваш, можеби не е подготвена за сексуални односи. Полека, полека се ќе биде.
   
 10. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.367
  Допаѓања:
  15.983
  Пол:
  Женски
  Женсками не ми дава.Помош...

  Нема ни да ти даде ако напнуваш и ја запотуваш така.
  Ае, големи ебачишта па и вие, па не можете толку без секс демек.

  Не го викам ова со потсмев, туку ако не сака да даде, значи си има причина, а со напнување баш спротивниот ефект ќе го постигнеш и ништо од сексот, а богами и врската може да се распадне.
  Седни ја ко човек, прашај ја зошто е така, дали не е спремна, дали се плаши од нешто, итн итн.
  Со дај ми, дај ми, ќе си останеш со „братот“ во рака само.
   
 11. lepa.milena

  lepa.milena Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2011
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  161
  Женсками не ми дава.Помош...

  Може да има повеќе причини. Или поради годините (некои девојки сметаат дека се млади на таа возраст за односи), претходните причини што се наведени во претходните мислења - да не повторувам, може и да мисли дека ако ти даде дека ќе ја оставиш или дека ќе го промениш односот кон неа од како ќе ти даде. Таа можеби сака, но се плаши да не ја оставиш и да не се заситиш побрзо од неа. Сепак, сигурно дека сака тоа да го направи со вистинскиот, можеби сака да се увери во сериозноста во врската од твоја страна. Ако ја сакаш вистински, ќе и го дадеш потребното време и нема на секое да и трубиш, посебно не да и велиш дека си машко и за твоите потреби, сигурно и таа има некои потреби. Колку повеќе ја тераш, таа само ќе чувствува поголем притисок од твоја страна.
   
 12. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
  Женсками не ми дава.Помош...

  Ако ја убедуваш, уште толку нема да сака. Остави и простор,можеби не е подготвена на таков чекор. Со сила убавина не бидува.
   
 13. Rakce19

  Rakce19 Активен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2012
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  0
  Абе не дека сме ебачишта ама сепак тоа е дел од животот јас сепак мислам дека сексот ја зацврстува врската а не дека сексот е само физичка работа а за "братот" имаш like
   
 14. Rakce19

  Rakce19 Активен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2012
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  0
  Фалави на советите ке пробам да ве послусам
   
 15. Virus997

  Virus997 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2012
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  66
  А може да пробаш и вака.
  Кај тебе дома во соба( по можност твоите родителли да ги пратиш некаде на гости или одмор на 1,2 дена),малце романтика ќе правиш, свеќи,цвеќина,изгасена струја и тн малце муабет ќе почнеш,коментари ќе делаш и пополека ќе започнеш со дејство, од усните по врато и ќе се движиш накај главното. Ефектот за секс да добиеш истата вечер ти е некаде 70-80 проценти 8)
   
 16. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.327

  Ти така се пушташ :?:
   
 17. mili4ka123

  mili4ka123 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  1.101
  Допаѓања:
  2.333
  Пол:
  Женски
  Како што кажаа погоре, само спротивен ефект ќе постигнеш со тоа. Така да, не ја брзај. Пробај па и ти да издржиш малку ако ти значи врската со неа, еден ден се ќе биде, и на неа ќе и проработат хормоните па потоа сама ќе ти бара. Остај сега, неколку недели немој да и збориш ништо за тоа, ќе види дека си ја сфатил и дека не си со неа само поради секс, и потоа таа сама ќе почне... Само трпение треба :)
   
 18. Virus997

  Virus997 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2012
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  66
  Немој да ми речеш дека некој ти го е понудил истото и си одбила ?
   
 19. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.596
  Допаѓања:
  3.541
  Пол:
  Женски
  ^Јас имам одбиено на тој начин.
  Не напинјај многу, арно ти кажаа, ништо нема да ти биде што ќе почекаш некој месец. А може и девојката да има некои други проблеми, некоја болест на пример па се срами.
   
 20. VanillaSky

  VanillaSky Активен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2012
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  13
  Значи нема тука начин на убедување,извини што малку сум иритирана од твоето барање за помош,но навистина нема начин.
  Ако не е спремна не е и тоа е ок,а ако навистина ја сакаш треба да го цениш тоа што е толку искрена со тебе а не да го злоупотребиш (не викам дека го правиш тоа ,да не ме сватиш погрешно).
  Биди трпелив,дозволи и да се чуствува сигурна со тебе и да го посака тоа и се ке биде во ред.
  Сигурно несакаш да го добиеш тоа од неа,а потоа да те гледа со поинакви очи,што не мора да значи дека ќе се случи,но како што викаш дека не сака односно дека не е спремна,најверојатно и ке се случи такво нешто ако не го направи по своја воља туку за да ти угоди на тебе.
  Биди трпелив,дај и го потребното време за да имате обострано задоволство,така и на тебе ќе ти биде поубаво,гарантирам. :)