1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до поголеми гради?

Дискусија во 'Тело' започната од Deni-f, 19 јануари 2010.

 1. Deni-f

  Deni-f Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  3
  imam 17 godini.mozam da kazam deka imam prekrasno telo bidejki sportuvam i vnesuvam samo zdrava hrana,no imam problem so moive gradi.Ne deka se mali no sepak bi sakala da mi bidat malku pogolemi.Nekoi drugarki mi velat da pocnam so masaza.Ve molam ako ima nekoj sovet vo vrska so mojot problem da mi napise..vi blagodaram ;)
   
  На Liebe му/ѝ се допаѓа ова.
 2. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.660
  ако имаш прекрасно тело како што велиш,тогаш зошто ти се гради?? не дека не требаат,но сигурно има некој друг дел од твоето тело кое што може да го запали секое момче! сакај се себеси! плус,со тоа што си спортистка,тоа ти е огромен плус кај машките..тие сакаат девојки кои не се оставаат така...физички неактивни.. 8) :)
   
  На thelittle17, Angiie и inlovegirl им се допаѓа ова.
 3. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  51
  кога ке се тушираш на крај исплакни ги со ладен туш ама почни од пролет сега е мн ладно : :roll: :roll: :P :x така ке ти бидат поцврсти и јади повеке бадеми лешници ореви
   
 4. raperche

  raperche Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  Mali gradi -.-

  Имам 16 години и разочарана сум од своето тело, поточно од растот на моите гради...
  Премногу му се мали и често се нервирам ради тоа. Сите мои другарки можат да облечат деколте, а јас неможам..И да облечам ќе биде празно :@ Летно време се срамам да идам на базен или пак да се појавам на плажа по купачи. Рамна сум ко даска и коа ќе видам некоја другарка со полно деколте незнам..ко едноставно да љубоморам :|
  Помогнете, кажете нешо шо да праам, шо да пијам, да јадам за побрз раст....
  п.с. Фала однапред...Очајна
   
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  нешо посебно за да ти пораснат градите баш и не постои. Уствари тие можат да ти се зголемат ако јадеш повеќе, но со тоа нормално дека ќе се здебелиш сегде, а не само во градите. Ако генетски не ти е ПРОПИШАНО да имаш големи гради, единствен начин да ти се зголемат е со пластична операција. Но нека тоа што имаш мали гради не ти претставува проблем или срам. Истакни некој друг дел од телото за кој мислиш дека е убав и што е најважно - имај самодоверба. ;)
  И никакво очајување.
   
  На Lady in white, Donamace и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 6. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  :lol: Ах девојки, секој го има тој проблем, па и оние што имат убави средни гради, на кој ние со помали им завидуваме - и тие сакаат! Да ви кажам, растот на градите е генетски пропишан, семето од лен не може да ни ги надува градите (мислам хелоу). Мене градите ми ја рушеа самодовербата многу, но не повеќе... подобро е да поработите на сопствената самодоверба и да се прифатите какви што сте! Едноставно: вие не можете да влијаете на тоа, мајка природа е во прашање. Еве вака, ако имате вишок на килограми - ВИЕ можете да влијаете на тоа со спортување, јадење малку храна и сл. НО! Пак и пак ќе се повторам дека во оваа работа не можете да влијаете! Прифатете се таква.. сепак никој не е совршен ;)

  Ве поздравувам девојки :) И ве молам без комплекси. ;)
   
  На behappy, wallwall и elenka1990 им се допаѓа ова.
 7. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.985
  хахахаха и јас имам мали гради па ич не се замарам...дури стално кога ќе почнат да мрчат другаркиве зошто и тие се во таа категорија јас стално правам шеги на моја сметка....не се оптоварувам со тоа.... каква сум таква,задоволна сум со самата себе и немам комплекси...за да бараш од некој да те сака треба прво сама да си се сакаш :D
  ааааа да ти кажам какви проблеми си имаат и девојките со големи гради...прво им тежат и ги прежилуваат прерамките од градниците, потоа неможат да облечат што сакаат затоа што буквално им се преливаат градите од деколтето и изгледа многу лошо....а зарем мислиш дека е добро чувството кога си со некое машко и разговараш со него, а тој наместо во тебе зјапа само во деколтето :lol: имаш 10000 начини како да привлечиш некој, не е се во деколтето :P
  иначе купи си полнети градници многу помагаат, а има и такви купаќи со полнети корпи :D
   
  На HollyCombs, ChanelIman, Anice95 и 2 други им се допаѓа ова.
 8. lavica23

  lavica23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  27
  не знам колку ке ве утеши но не е се во големината ..јас имам мали гради и фала богу што е така ...потполно се согласувам со GO-GIRL ..инаку има некои поспецијални пригоди каде што треба да облечеш фустан без прслук и слично па ви препорачувам селиконски прслучиња кои се лепат за телото коштаат некаде околу 500 денари а се за 100 употреби ..
   
  На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
 9. AngelGirl

  AngelGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  78
  Hmmm..... I jas go imam istiot problem , samo sto na mene mi e mnogu golem kompleks nikako ne mozam da se prifatam takva :| Inaku i jas imam prekrasno telo se, no mi se mnogu mali gradite i nikako da se pomiram toa ......Obicno nosam puss up prslok i toa dosta prekriva....... no sepak kaoga sum so deckomi toj saka da faka a jas se sramam i toa mi smeta..... sea i sakam da bidam intimna so nego toa ne mi dozvoluva :worried: :worried: :worried: .... Kako barem malku da si ja zgolemam doverbata ?? :?: :!: :!:
   
  На Liebe му/ѝ се допаѓа ова.
 10. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  111
  Девокиии :mrgreen:
  Срцки мои :lol: :lol: :lol:
  Значиии поубаво нешто од мали гради НЕМА,зашо вие коа ќе раѓате знаете колкави ќе ви бидат.И сеа замислете да имате големи градии плуус од тоа шо ќе ви бидат пуни со млеко уше толку поголеми ќе незнаете кај ви е крајот.А потоа коа ќе престанете да го доите детето ако имате големи гради ќе ви виснат и ќе бидете ко стара баба.Значи нејкам да ве плашам али иам мнг мнг мнг емисии гледано и читано у врска со оваа тема и докажано е дека нема нешо поубаво од мали гради МИСЛАМ НЕ МАЛИ ДА БИДЕШ ОНА БАШ ДАСКА ШО СЕ ВИКА НИШО ДА НЕМАШ али не да ти бидат БАЛОНИ хихии. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: позз. :lol: :D
   
  На mirandaa, ChanelIman, Liebe и 6 други им се допаѓа ова.
 11. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  111
  печатна гешка сакав да пишам ДЕВОЈКИ* :mrgreen: :oops:
   
 12. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.614
  Допаѓања:
  4.385
  Пол:
  Женски
  и јас си ја имам истата мака :( не барам којзнае колкави да се ама мн ко машки груди да имам да не прслукот незнам што би правела
   
  На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
 13. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.157
  леле и јас, ама шо да се прави, нема лек... единствено ако качиш килажа веројатно и тие ке се зголемат, друго чаре нема :(
   
 14. Tuttifruti

  Tuttifruti Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Леле не се оптоварувајте ич со тоа. Јас имам големи тради и се молам да ми се смалат барем малце зашто многу е потешко да си најдеш прслук и купаќи :( Звучи смешно и глупаво зашто сите сакаат поголеми и ми викаат: леле камо да ми беа колку твоите, ќе облечев длабоко деколте ова она.. али сепак си иам маки :/
   
 15. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.490
  Допаѓања:
  64.083
  Пол:
  Женски
  Се согласувам дека тоа иде генетски. Кај мене во семејството сите жени имаат големи гради па така и јас. Воопшто не се жалам и топ ми е кога ќе си облечам нешто со деколте. Мислам дека тоа после породување е индивидуално и зависи како се одржуваш. Мајка ми се уште си е во топ форма и по две деца. Меѓутоа нема потреба од комплекси, бидејќи секој си има некој дел од телото со кој не е задоволен,ама тоа не треба да ја руши самодовербата. Па поздрав девојки и ич да не му се замарате :D
   
 16. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  124
  и јас до пред некоја година имав комплекс заради тие мали гради,но сватив дека не е се во градите поточно во телото има уште 10000 начини на кој може една девојка да се докаже.да напоменам мајка ми дури и ми љубомори што имам мали гради а она има дури и одвишок :D :D :D :D :D и одсекогаш ми велила дека она е таа која цел живот има коплекс поради тие големи гради зошто во многу ситуации и биле проблем,на пример она иде згрбавено како резултат на тие големиии гради поточно од нивната тежина.а иначе за малце повеќе да ги истакнам си носам градници со пуш ап
   
  На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
 17. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  199
  soino mleko- provereno ima efekt, ama ako pies sekoj den ;)
   
  На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Mikako

  Mikako Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  152
  Пол:
  Женски
  i nas nemoze da ni se pogodi, tie so imaat mali gradi sakaat golemi,tie so golemi sakaat malce pomali i ni nema kraj.jas imam golemi i nigde prsluk nemozad da si najdam samo vo lisca po 1800.nemozam da oblecam maicka so dekolte se so e od maski pol se vrti i komentira.mi se slucuvalo i so decko da sum izlegla pa negovite drugari buljaat vo moite gradi, pa nedaj boze na plaza da otides toa komentari frcat od site strani.pa zatoa sakakajte gi gradite takvi kakvi sto vi se.
   
 19. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  339
  Да и јас имам прочитав за ова на еден сајт - значи не само млеко туку сите производи од соја и семкиte од лен - содржат фитоестроген (растителен естроген) . Е сега незнам колку има ефект од тоа и дали е можно по завршување на пубертетот тој фитоестроген да влијае како естрогенот и да ги истакне тие женски атрибути :^) Како и да е може да с епроба месец два :)
   
  На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
 20. beautiful20

  beautiful20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  jas imam prilicno golemi gradi :lol: mnogu od drugarkite znaat da mi prokomentiraat za toa se razbira pozitivno :) inace do pred godina dve se zalev i jas.mene mi pomogna pilesko,ali iskreno najmnogu od se mc donalds vnesov i mnogu kalorii ali po nekoe vreme so vezbanje si ja vrativ linijata koja moram da ja imam bidejki se zanimavam so manekenstvo no gradite gi zadrzav so pomos na pilesko konzumirajki sekoj den.probaj sigurno ke ti pomogne;)
   
  На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.