1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до послаб изглед на лицето со помош на шминка?

Дискусија во 'Лице' започната од user_user, 11 април 2015.

 1. user_user

  user_user Нов член

  Се зачлени на:
  11 април 2015
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Imam citano deka so pomos na sminka mozete da izgledate poslabo ama pojma nemam so kakva sminka. Nikogas nemam koristeno sminka a ne ni planiram ama ova e itna situacija.
   
 2. strawberry-cake

  strawberry-cake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2014
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  14
  Немој да очекуваш дека од шминката ке изгледаш многу послабо, тоа се само мали детали кои се прават со помош на контор(бронзер) и хајлајдер за да ги истакнеш јаболчниците и некои други детали :) еве како изгледа тоа:
   
  Последна измена: 11 април 2015
 3. user_user

  user_user Нов член

  Се зачлени на:
  11 април 2015
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  waoooo perfektno fala ti premnogu epten ke mi posluzi :)
   
 4. littleflower

  littleflower Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  1.480
  не се опседнувај со шминката. и да си најубаво нашминкана со контури, важно е под кој агол ќе те фотографираат за да шминката ја заврши својата работа.
  мој совет е, земи апарат или подобро стави го на тајмер и позирај на начин на кој би можела за табло. во профил, во анфас, од лева страна, од десна... сите ние имаме „добра страна“ на лицето. кога се сликаме свртени со таа страна излегуваме поубаво. прво најди ја својата добра страна. друго, ако имаш широко лице, пушти ја косата. немој да ставаш марама, затоа што го крати вратот, кој ако е откриен помага лицето да изгледа послабо. одлучи дали сакаш малку да се насмевнеш или повеќе. види како ти се образите најубави - дали кога се смееш или кога си поозбилна. кога ќе знаеш што фаца ќе направиш и како ќе се наместиш, не се срами да му кажеш на фотографот - јас вака си пробав дома, ми се допаѓа, може ли така да ме сликате. И побарај си неколку пати да те сликне, и да си избереш. :)
   
  На ku4ence, Sunshine.Sunshine, eloves и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Lutice

  Lutice Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2016
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  1.392
  Пол:
  Женски
  Konturi za lice za istaknuvanje na ubavite crti I prikrivanje na manite na liceto. IMG_20170309_105951.jpg
   
 6. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.452
  Допаѓања:
  5.859
  А ние штo имaме oвaлнo лице, слaби a сo oбрaзи -_- кoи не прaвaт дебели, кoсaтa кaкo дa јa нoсиме?