1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до секси тело како Џесика Бил?

Дискусија во 'Фитнес' започната од bulletbody, 20 април 2012.

  1. bulletbody

    bulletbody Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    176
    Zdravo na site. :)

    Sakav da ja zapocnav ovaa tema zatoa sto sakam da pomognav na site ovde sto se zainteresirani za fitnes , vezbanje, teretana, i zdrava ishrana. Toa e mojata kariera i zivot. :) Jas sum fitness specijalist od makedonija sto rabotam i ziveam vo Majami beach sega. Imam ziveeno vo New York City ( manhattan ) 5 godini i imam zapoznaeno mnogu slavni treneri i luge vo fitness biznisot. Mozete da go vidite mojot profil na ovaa stranica kade sto ke ucestvuvam vo reality show i ke pomagame luge da go dobijat teloto od sonistata. Show slicno kako the biggest loser.

    Edinstven nacin da oslabnete, da imate tenka polovina so six pack abs ili dignat zadnik kako slavnite licnosti e so vezbanje. Vi go garantiram toa. 5 pati nedelno po 30min-1 sat dnevno. Najdobro za teloto e 2-3 pati nedelno kardio vezbi ili trcanje, i 2-3 pati vezbanje so tegovi ili so samo tvoeto telo. I toa mora da bide podkrepeno zo zdrava ishrana. Ako veruvate ili ne, vo makedonja hranata e million pati podobra od tuka, taka da nemoj da se zalite za toa.:)
    Nemojte da odite na nikakvi dieti ili da se izgladnuvate zatoa so taka samo si pravite loso, go usporuvate metabolizmot, i vo momentot koga ke pocnete da jadete normalno, ke se zdebelite mnogu brzo poveke.
    Nemojte da piete nikakvi apcija, zatoa so se polni so hemikalii sto posle nekolu godini kojznae od sto ke se razbolite. Ne e priroden nacin da se oslabne i tie sto gi pravat i prodavaat tie apcinja, go pravat za parite i ne gi e gajle za vaseto zdravje.

    JADETE OVOSJE, ZELENCUK, GRAV, CRN LEP , JAJCA, JOGURT, MESO SEKAKVO ( NE PRZENO VO MASLO TUKU PECENO ILI VARENO ) RIBA, CRNA COKOLADA, VODA , MINERALNA VODA, MLEKO I SITE VIDOVI NA NUTS ( IZVINETE NE MI TEKNUVA ZBOROT NA MAKEDONSKI :)) BADEMI, LESNICI, KIKIRITKI, I SITE SEMKI, SONCOGLED, TIKVA I SL.

    ODBEJNUVAJTE BEL LEP, SPAGETI I MAKARONI, SLATKI, KOLACINJA, BUREK I DRUGI MESENI RABOTI, TORTI, SEKAKOV GAZIRAN SOK, PRZENI JADENJE VO MASLO ( POSEBNO KOMPIRCINJA) , I ISTO TAKA OBIDETE SE DA NE JADETE 3-4 SATI PRED LEGNUVANJE VO KREVET!! :)


    http://www.youtube.com/user/mybulletbody/videos

    MAKEDONIJA IS THE BEST :)
     

    Прикачени фајлови:

    На Criska, K.Mari4ka, Dinnna и 11 други им се допаѓа ова.
  2. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    На melekkk, si.exs и bulletbody им се допаѓа ова.
  3. Dgirlll

    Dgirlll Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    953
    Допаѓања:
    7.286
    Пол:
    Женски
    Ај некој совет за тие што сакаат да се здебелат, знам дека кардио не се препорачува доколку сакаш да се здебелиш, знам дека се препорачуваат вежби со тежина односно со тегови, е сега освен со тегови кои други вежби се препорачуваат за тие што сакаат мускулна маса да добијат а не да ослабат.
     
  4. bulletbody

    bulletbody Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    176
    Da dobies musculna masa kako sto samata rece, treba da vezbas so tegovi. Isto taka moras da go zgolemis vnesot na ishrana so proteini. Pocni da vezbas 4-5 pati nedelno po 1 sat so tegovi, i pocni da jades jajca so feta sirenje za dorucek, yogurti bez sheker, golemi salati so olivno maslo, avokado, meso, meso, meso,;) supa od grav, puter od kikiritki, bademi, lesnici, brazilski nuts, sekakvi semki i sl. Znaci jades poveke proteini a pomalu carbohidrati , zatoa sto muskulot e izgraden od proteini. I ako ne jades dovolno od niv, iako vezbas nema da mozees da izgradis muskul.
    Mnogu e bitno posle sekoje vezbanje, odma ( vo naredniot pola sat) da jaedes/pies proteni. Bilo toa da bide meso ili protein vo forma na prav. Otprilika 20-30 grama.
    Kazi mi malku za tebe, visocina i kilaza , za da di kazam nekoi specificni vezbi. :)

    Se nadevam deka ne napraviv mnogu greski vo jazikot :) Eve eden primer od vezba so tegovi.
    http://www.youtube.com/watch?v=WRsnEColou4
     
  5. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    ^Ако сакаш пишувај со македонска поддршка зошто против правилата е да се пишува на латиница и немаш грешка во јазикот. ;)
    И ме интересира колку кила може да се ослабат за 20 дена и со каква исхрана нормално дека со диета и со кои вежби?
    И морам да те пофалам дека имаш прекрасно тело. Ми стана фитнес идол. :)
    П.С ги направив 100 чучњеви.
     
  6. Dgirlll

    Dgirlll Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    953
    Допаѓања:
    7.286
    Пол:
    Женски
    Фала на одговорот. :)

    Висина 1.65 а килажа 44-45. За исхраната имам читано шо треба да се внесува и се тоа, само проблемот е што нејадам месо никакво. И ме интересира со колкава тежина да почнам и после колку време да почнам да ја зголемвам.
     
  7. majaaaaaaa88

    majaaaaaaa88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2012
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    27
    и јас би сакала да знам за месец дена кoлку кила се симнуваат и на кoј начин?? :)
     
  8. kutka

    kutka Активен член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Здраво, јас имам 50кг. висока сум 163 и многу сакам да се здебелам. Јадам се и повеќепати и пообилно, јадам и леб и се ама никако не ми успева. Сакам да те прашам што да направам уште за да се здебелам. Инаку вежбам понекогаш на пилатес топка и на орбитрек. Фала :)
     
    На Dea8 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. i-am-who-i-am

    i-am-who-i-am Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2012
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    17
    bulletbody мене да ми кажеш да правам женски склекови 30 ке направам а неможам ни 1 обичен склек. :^) Што да правам? :?:
    јади повеќе тестенини. мене сестра ми секој 2 или 3 ден ме тераше да јадам и ете се здебелив :)
    и мораш да јадеш во поголеми количини.
     
    На bulletbody му/ѝ се допаѓа ова.
  10. bulletbody

    bulletbody Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    176
    за еден месец ако сакаш да ослабнеш и да ја задрзиш таа килаза, мојот начин е со везбање секој ден, кардио- трчанје или ако мозете некои од моите сесии што имам направено на јутубе.(затоа што тие везби се една до друга и на крајот на сесијата ке се потиш, што значи кардио).

    Ако го следиш тој резимен со правилна исхрана би требало да ослабнеш -3-4 килограми. Али не ме факајте за збор, тоа зависи од секој човек различно. Некој ке ослабне повеке некој помалку. Исто така, многу е битно ако сакате да ја задрзите таа идеална килаза, да продолзите да везбате и јадете здрава храна. Најголем непријател на секси тело се газираните сокови, Шекер, бел леп и презено. Отстранете ги од секојдневието, тоа е најдобар начин. јас немам јадено торта, колацинја, месено, презено мозеби 3-4 години. Мора да зртвувате нешто за да добиете нешто!! :P

    Еве на овоие линкови се пример везби за почетници.

    http://www.youtube.com/watch?v=mwXbLizq ... qNUVW6c%3D

    http://www.youtube.com/watch?v=uCXA7l6F ... dS7i2TM%3D
     
    На lackygirl му/ѝ се допаѓа ова.
  11. BBojana

    BBojana Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    5
    Значи гледам дека се разбираш во ова па морам да те прашам, вежбав еден период активно 3 пати неделно со тренер ама морав да прекинам затоа што ми се смалија градите, сега јас разбирам дека како слабее телото и се губат масти многу нормално дека ке се изгубат и тие масти на градите ама ова моето беше ДРАСТИЧНО значи за 2 броја ми се намали корпата а воопшто не ми беше поентата да ослабнам туку да се стегнам и сега не вежбам се обидам да си ги вратам градите во нормала ама несакам да се здебелам. Иначе сум иста килажа како и кога вежбав само останав без гради ;( и сега за да ми се големат само јадам нездрави работи и мнооооогу масни и страв ми е да не се направам гица па ако знаеш како да ми дадеш совет некој што да вежам а да си ги задржам градите. Фала
     
  12. bulletbody

    bulletbody Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    176
    за тие сто сакаат да се здебелат, Вие сте срекници :P

    прво - јадете поголема количина секои 2 сати во денот повеке од овие јадења. леп, компир, путер од кикиритки со слатко и млеко, месо, и се сто е калорично.

    еве едноставен пример. ако моментално јадеш 2000 калории дневно, со само 1000 калорри повеке на ден, за една недела ке се здебелис 1кг. = 4кг. за еден месец само со храна.

    Али, посто несакаме да ставиме дебело на телото, туку мускул, ке везбаме секој ден. значи ти си 165см и 44 кила. мозеш да почнеш со 3-4 кг тегови во една рака. После две- три недели земи 5кг во една рака и така повеке и повеке. Се обидов да најдам превод на мк али немозев за некои везби така да ке мора да ги видите :) еве пример од каде мозеш да почнеш

    http://www.youtube.com/watch?v=ueMW2XDt ... CqHUqoUD8=

    имам два канали на јутубе и околку 150 видеа. Има стотина и повеке разлицни везби. Почнете да ги правите тие што мозете и трудете се да научите секоја недела една нова везба. :)
    Претпоставувам, сите тука сме млади и способни и верувам дека сите ке мозете да правите јас со правам. Верувајте, и јас не сум родена со способнота што ја имам, туку ја добив тренирајки секој ден.

    Еве една везба што е многу добра и основна за сите, машки зенски, за зацврстуванје на трупот, и оформуванје на мускулите на стомакот, грбот, задникот и нозете. Пробајте да дрзите колку мозете.
    http://www.youtube.com/watch?v=EQbb7PKG_ZA
     
    На irence88 и Dgirlll им се допаѓа ова.
  13. bulletbody

    bulletbody Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    176
    Бојана, што те тераше тој тренер да везбаш? Незнам како така имаш изгубено масти само во гради а никаде на друго место. :)

    точно дека ако ослабнеш, нема бегање од фактот дека и градите ке се смалат. Али би требало да ослабнеш низ целото тело не само во градите. За да се стегнеш, немој многу кардио туку повеке везбање со тегови.

    http://www.youtube.com/watch?v=lI6mACgX ... V4A278s%3D

    Немој да се плашиш од тегови затоа што е стварно тешко за девојка да стави и 1кг мускул. Така да земи тегови и почни да везбаш. Погледни ги везбите јас што ги правам за пример, и почни да јадеш здрава храна, не лоша затоа што покрај тоа што ке ставиш дебело на телото, исто така мозокот ке ти се навикне на таква храна и после ке биде тешко да ја отказеш. ;(

    п.с. моите гради мали али моето тело е многу затегнато, силно и здраво. немозам да бидам посрекна од колку што сум. Си ги сакам моите мали гради :$
     
  14. plawa

    plawa Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2011
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    130
    Мене ме интересира кои се вежби за затегнување? Нагло ослабев и сега сакам да се затегнам...
     
  15. BBojana

    BBojana Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    5
    Вежбав кардио на трака трчање и на точак 30мин после уште 30 мин power plate ама и со тегови вежбав. Од половината нагоре сум ок, ама доле како желе бомбона сум :( и никако тоа мрсното од газето да се тргне и затоа морав да трчам ама веке трчање НИКАКО сега само вежби за задникот си барам. Фала за ова ке ги пробам вежбите па ке пишам резултати :)
     
  16. bulletbody

    bulletbody Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    176
    Плава, ако сакаш да се затегнеш телото еве некои везби со би ти помогнале. Али мора да стварно се посветиш на везбање за да видиш резултати. Почни со 3кг во раце и после 1 месец зголеми. Кој ти е најпроблематичен дел? Раце, стомак, нозе, задник?

    Погледни ги моитее видеа и избери везби сто мозеш да правиш. Некои се потешки така да немој да почнуваш со тешките за да не се повредиш. Али дефинитивно ке најдеш нешто што си способна да везбаш.

    http://www.youtube.com/user/mybulletbody/videos
     
    На plawa му/ѝ се допаѓа ова.
  17. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    изгледот е важно нешто за секоја жена , но :!: за да се храниш здраво чини-зависи кој колку може да си дозволи финансиски
    вежбав пилатес 1 месец, ама заради недостиг на финансии се откажав, и почнав да вежбам почесто сама дома, а покрај тоа пешачам 2 пати неделно до почетокот на Водно и назад, како и преку ден
    јадам се,освен месо-пешко вегетарјанка сум
    за замена за месо конзумирам печурки и од време на време и црвен грав
    приметив дека почнав да се здебелувам во област која е да речам критична за секоја жена-стомакот
    од 55 кг, сега тежат 58,за многу не се ама мене ми пречи
    висока сум 164 цм :)
     
  18. belieber

    belieber Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    642
    bulletbody
    Преубаво тело имаш. Имам едно прашање. Сеуште сум во раст, 15 години имам ама сум многу слаба. И сакам без тегови да качам маса пошто ако кревам тегови ќе се набијам и нема да растам. Иначе вежбам во последно време некои вежби за нозе али нема некои видливи резултати.
     
  19. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Алал да ти е за телово, совршенство си. Сакам да те прашам нешто. Не сум ни слаба ни дебела, таман сум 167 со 54 кила, ама сакам да се затегнам, за колку време можам да имам резултати и кои вежби се најефективни? Иначе пазам на исхрана, а од спорт планинарам, возам велосипед, ролери, пешачам ...
     
  20. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Bullet body, јас сакам поголем задник, нешто како твојот.Може ли да ми кажеш некои вежби за тоа?
    Висока сум 169, имам 54 килограми. Не сум многу слабичка, не сум ни дебела.Имам мало стомаче, ама пред се сакам да ги затегнам нозете, и да го зголемам и затегнам задникот.