1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до стипендија?

Дискусија во 'Образование' започната од Independent.girl, 7 февруари 2011.

 1. Independent.girl

  Independent.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  5
  Здраво! :)) :D
  јас сум сеа 8мо и размислувам каде да се запишам средно па сакам некој што можеби знае да ми каже како до стипендија, затоа што сакам да се запишам во приватното средно НОВА и ако можете нешто да ми кажете за него или пак според вашето мислење кое средно е подобро приватното или државното! :)
  Благодарам :inlove:

  PS: ако има ваква тема и не сум забележала извинете :(
   
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  За стипендија во НОВА најубаво е да прашаш таму, знам дека имаат тестирања по англиски и математика и потребно е да имаш препорака од професор...барем пред неколку години беше така.
   
  На Independent.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Independent.girl

  Independent.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  5
  Благодарам! :))
  ќе се распрашам, сепак имам време :)) <3
   
 4. M@ri@M@z

  M@ri@M@z Активен член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2018
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите! Јас сум ученичка во |Х одделение , до сега сите ми биле петки и имам една диплома од математика натпревар. Ако може некој дами каже каде треба да се поднеси за стипендија и дали може за основно образование и дали треба да имаш награда? Ако знае некој ве молам информација! Фала од напред!