1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како е името на државата?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од pamelche, 12 јануари 2012.

 1. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  4.683
  Допаѓања:
  13.108
  Треба да го погодуваме името на државата. Еве јас ќе ставам една слика од знаме и тој под мене треба да го напише името на државата а потоа да стави слика од друга држава (кралство). :)

  [​IMG]
   
 2. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.419
  Канада
   
 3. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  4.683
  Допаѓања:
  13.108
  Гватемала. :)

  [​IMG]
   
 4. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  Uruguay ... :?:
  еве нешо полесно.. :P [​IMG]
   
 5. Somnitelno-Lice

  Somnitelno-Lice Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  247
 6. K4813

  K4813 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  9
  МАКЕДОНИЈА
   

  Прикачени фајлови:

  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   3,2 KB
   Прегледи:
   291
 7. potterholic

  potterholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2012
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  419
 8. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  134
  Република Судан? :)
   

  Прикачени фајлови:

 9. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  493
  Пол:
  Женски
  Узбекистан

  [​IMG]
   
 10. monnn

  monnn Активен член

  Се зачлени на:
  27 април 2012
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  6
  Полска
   
 11. Witchy-style

  Witchy-style Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  685
  Допаѓања:
  3.788
  Пол:
  Женски
  Либија?
  [​IMG]
   
 12. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  Австралија
  [​IMG]
   
 13. I.love.your.lips

  I.love.your.lips Популарен член

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  970
  Еквадор
   

  Прикачени фајлови:

 14. inuska

  inuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  Литванија :)[​IMG]
   
 15. Witchy-style

  Witchy-style Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  685
  Допаѓања:
  3.788
  Пол:
  Женски
  Не е Астралиско знамето, на Нов Зеланд е :D
   
 16. Winterborn77

  Winterborn77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2011
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  Малезија

  [​IMG]
   
 17. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.660
  Јапонија.

  [​IMG]
   
 18. Somnitelno-Lice

  Somnitelno-Lice Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  247
 19. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  95
  Етопија??! :^)
   

  Прикачени фајлови:

 20. Didi-13

  Didi-13 Активен член

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  12
  Бахреин [​IMG]