Форумџика на годината 2020

Како и колку го почитувате кумот

Дискусија во 'Канта' започната од inimini, 29 август 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. inimini

  inimini Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  67
  Видов наслов под тема Кумство но сите зборат за поклони, па ајде малку да поразговараме како и колку го почитувате кумот односно кумството. Јас сум машена пред 15 години. Од почеток да почнам- Старите кумови нешивеат овде незнам точно каде се но никогаш не ги запознал маж ми но сепак неговуте се јавија и он се согласи дека за тој месец неможе и така си најдовме наши нови кумови кои се прекаси луѓе. Кога се роди првото дете ги прашавме и им рековме какво име сакаме да идадеме се согласија не се налутија го обожаваат и детето и името. но кога се роди второто им оставив на нив. И што се случи кога го дадоа името многу се израдував затоа што тоа име од многу од дамна ми беше многу омилено а за тоа никој незнаеше дури ни они. Потоа дојде редот на нас со нови кумства станавме два пати. Едните никако не се погодија така да речам не не почитуваат само кога требаше за крштевка да не викнат и толку беше, но за второто кое секогаш викм дека е прво и единствену сум пезадоволна многу не пошитуваат како што сум сакала од секогаш исто така и ние нив секаде каде што сум била секогаш им носам по нешто а тоа малото кумашинче да земе шовек да го изгрицка така речено колку е душичка и оно нас не обожава. Пишувајте малку и на темава од васе искуство или некое друго.
   
 2. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.879
 3. inimini

  inimini Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  67
  Мислам дека грешиш не е истиот концепт на темата
   
 4. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.879
  Колку што се разбирам јас од форумов, сите прашања за кумство и такви ми ти работи се поставуваат на онаа тема, мислења и се тоа :) Не е битно, ќе си видат модераторите :)
   
 5. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.599
  има веќе ваква тема а и не сваќам каква дискусија има во темава!! под клуч
   
 6. inimini

  inimini Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  67
  Ако не си мажена неможеш да сватиш се додека не се омажиш не дека несвакаш туку има некои луѓе потврди на карактер. Извини многу
   
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.198
  Допаѓања:
  49.489
  Пол:
  Женски
  Темава оди под клуч.
  svadba/kumstvo-t2979/30.html
  Се дискутира за истото, колку и како го почитувате кумот.
  Нема потреба да се повторуваме :)
   
  На Seznajka2 му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.