1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како се бакнувате?

Дискусија во 'Врски' започната од anije, 10 јануари 2010.

 1. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  39
  Многу пати на многу сајтови за жени имам прочитано прашања од типот:
  Како се бакнувате кога се мувате? Со јазик или само се допирате со усните т.е. се „лапате“? :?:

  И сега сакам да ми одговорите... На пример јас само се „лапам“... а со јазик само со дечкото и така. :) :D
   
  На Vik-to-ri-Ja му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  74
  Јас пак цели 22 години мислев дека лапањето е уствари со јазик. :lol: :lol: :lol: :lol: Сега ти ми откри нешто ново :lol: :lol: :lol: :lol:
   
  На Lado, WildMk, cura и 17 други им се допаѓа ова.
 3. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  937
  Допаѓања:
  605
  Пол:
  Женски
  mrazam koga nekoj ce mi go butne jazikot vo usta odvratno mi e zatoa samo so usnite :D 8)
   
  На GladIoGirll и Boka.A им се допаѓа ова.
 4. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  119
  Леле луѓе што ви е? Како без јазик? Тоа е најубавото и највозбудливото во бакнувањето.
  French kiss rocks!!!!! hahaahah :lol:
   
  На Lado, Osamena devojka, Marojo budalO и 29 други им се допаѓа ова.
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.806
  дефинитивно. тоа без јазик за мене е детска игра :lol:
   
  На WildMk, GossupGirlxoxo, srci и 3 други им се допаѓа ова.
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.103
  Допаѓања:
  61.996
  Пол:
  Женски
  Agree:) i mene ne mi e jasno kako bez jazik? pa ne e filingot ist :worried:
   
  На GossupGirlxoxo, srci и Boka.A им се допаѓа ова.
 7. anije

  anije Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  39
  ХахахахаХ епа да друкше е со јазик :)
  Али ја само со дечко со јазик а кога се мувам само се лапаммм :)
  и такааааа :)
  ве сакам срцкии
   
  На FotoLina3 и Boka.A им се допаѓа ова.
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.806
  Јас и кога се мувам обавезно со јазик, иначе за мене тоа не е мување, ништо не сме направиле :lol:
   
  На Osamena devojka, srci, PinkWorld2603 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.103
  Допаѓања:
  61.996
  Пол:
  Женски
  Pa mene ne mi e jasno kakvo e toa muvanje bez jazik? Pa ima luge sto i so majkite se bacuvaat vo usta, za sto se smeta toa?
   
  На Osamena devojka, WildMk и Boka.A им се допаѓа ова.
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.806
  Како јас еве. :lol: :lol: :lol:
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 11. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  937
  Допаѓања:
  605
  Пол:
  Женски
  eeee e za so se smeta de :D :D
   
 12. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  74
  Хихихи колку ми е смешна темава :lol: :lol: :lol: Лапање без јазик, мување без лапање... :lol:
   
 13. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  937
  Допаѓања:
  605
  Пол:
  Женски
  Luge ne se razbrame jas kazav vo smisla deka nemozam da podnesam koga negoviot jazik e skroz piknat vo mojata usta... a onaka da si gi isprepletuvas jazicite normalno ;) pa kako inaku onaka samo cmoook :lol: :lol:
   
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.806
  а што подразбираш под СКРОЗ :?: Да ти ваѓа крајници :?: :lol:
   
  На zokipoki.1 и FotoLina3 им се допаѓа ова.
 15. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.103
  Допаѓања:
  61.996
  Пол:
  Женски
  Pa sigurno toa ke da e. Ne zacudi inaku :D
   
 16. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.154

  Гледаш и јас мислев така :lol: шо е бе тоа бакнување без јазик ц ц ц
   
  На La.loca му/ѝ се допаѓа ова.
 17. PoisonGirl

  PoisonGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  1.232
  Пол:
  Женски
  Wow ja mislev deka toa lapanjeto bez jazik samo na spanski serii go ima koga se bacuvaat nekoi stari glumci,abe ideme samo so jazik nie sea ke si igrame nie drndupka ke se cmokame
   
  На mimitka му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  10.995
  Допаѓања:
  142.329
  Јас уште се немам бакнато,не знам како оди тоа... :(
  Глупава,цело време мислев дека и обете се бакнување (лапање,ама гаден израз брее)...и каков е тој бакнеж со дечкото без јазик?!Македонски?!Хахахаха...Ако не ти чини,ич не се бакнувај,не сега дрндупки,половични работи!

  До душа што знам јас,мала сум,никогаш не сум се бубнала! :(
   
 19. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  937
  Допаѓања:
  605
  Пол:
  Женски
  Da na toa mislev :lol:
   
 20. Drako

  Drako Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  26
  ма и едното и другото зависи од личноста не сакам секој да ми го пика јазикот како што се некои веќе в крајници да му го осеќаш :(