1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како се вика форумџиката над вас?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од BoaVista, 17 ноември 2010.

 1. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.649
  Пол:
  Женски
  Епа ајде да ве видам, што мислите како се вика форумџиката над вас?
   
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Незнам зошто, ама мислам дека Бојана :) Боависта - Бојана... Тука некаде е :wasntme:
   
  На st-el, MemoryOfUniverse и Giinna им се допаѓа ова.
 3. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.297
  Пол:
  Женски
  Офи знам како се вика :)
  За БоаВиста ми одговара Стефани
   
 4. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.649
  Пол:
  Женски
  Не, ниту Бојана, ниту Стефани.Име со четири букви и не почнува на Б :)

  За Лоли мислам дека се вика Марија, а незнам зашто :)
  За Оффи некаде прочитав како се вика, а јас мислев дека се вика Ивана :?:
   
 5. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  581
  Бети можда????
  Никад не сум можела вака да кажам како се вика некој. А јас ??? Како се викам, тие што знаете пст.
   
 6. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  381
  BoaVista ја мислам се вика Мила :?:
  Суншајн ме претркала мислам дека се вика Драгана :?:
   
 7. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.649
  Пол:
  Женски
  Не е Бети, не почнува на Б :D

  Саншајн за тебе мислам дека се викаш Маја :)
   
 8. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  581
  Лелеееееее, ама не се викам ја така туку една друга особа во машки род..хаха што слатко се изнасмеав, абе викам ја суден ми е он :lol:
   
 9. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.649
  Пол:
  Женски
  Не е ни Мила :(
  Queen ти да не се викаш Дијана?
   
 10. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  Боа ми личи на Ана, ама бидејќи е со 4, Мери можеби :)
  Саншајн хмм, Ангела :^)
  еве Queen ме преварила, и ми личи на Наталија :*
   
 11. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  381
  Ноуп не сум Дијана :(
  А Боа виста ти да не се викаш Маја :)
  Саншајн Александра :?:
  Фиарлес ме претркала сега мене...не сум Наталија... :$ Феарлес Ивана можеби :*
   
 12. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  581
  Е ок де ќорава сум :lol: не сум маја, не сум ангела, ниту александра .... 6 букви е.....а скратено 4 8)
   
 13. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  Не, не сум Ивана, баш се думам за Саншајн хмм :)
   
 14. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.649
  Пол:
  Женски
  :clap: Ме погоди :)

  Fearless ми личи на Јана :)
   
 15. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  :D хехе едно погодив :) :*
  Не сум ни Јана :?:
   
 16. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  581
  Симона а феарлес?
   
 17. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.649
  Пол:
  Женски
  Sunshine88 е Моника ?
   
  На LoLa96 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  581
  Ноуп :( Да помогнам малце почнува на буквата: Л, Љ, М, . Њ ....?????? Мислам дека е лесно иако не се предавам така брзо :)
   
 19. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
 20. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.297
  Пол:
  Женски
  Саншајн да не си Марина или Наташа.
  Феарлес - Јована??? :?: