Како се пишува проект?

Дискусија во 'Барање работа' започната од Tanjamm, 18 октомври 2016.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.577
  Допаѓања:
  6.582
  Оние кои имаат искуство со проекти од нво, како се пишува, што треба да содржи, колку да е обемен. Сакам за една стипендија да си ја пробам среќата, ама бараат проект, препораки, и еден куп други детали. Кој знае нека пише. И препораките, што треба да содржи една препорака?
   
 2. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.849
  Допаѓања:
  103.580
  Пол:
  Женски
  За каков проект станува збор? Сигурно ли е за НВО штом велиш, за стипендија аплицираш? Каква стипендија, за што, каде? Повикот постирај го. Да не е случајно некаков тип на проектна задача за факултетот каде аплицираш?:)

  Мора кога веќе бараат проект.. да постои и некаков образец?

  Препораката од работодавач или од професор треба да биде нивно мислење за тебе во кое изразуваат пофални зборови за тоа каков работник/студент си (била), какви квалитети поседуваш, како си продонела со нешто за работата пример и нивна препорака до х да ја прифатат твојата апликација за...бидејќи сметаат дека ти си совршениот кандидат за тоа и тоа,дека одлично ќе се справиш со тоа и тоа...
   
 3. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.577
  Допаѓања:
  6.582
  Уметнички проект. Ако има некој искуство нека пише. Ако сакам како уметник да одам на престој, како да осмислам проект и да ги убедам дека тој заслужува да се реализира?
   
 4. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.849
  Допаѓања:
  103.580
  Пол:
  Женски
  Знаеш ли англиски?

  Пример, погледни објаснуање што треба да содржи тука. и тука.
  Пример, еден образец,во случај да нема за местото каде аплицираш,за да се водиш по нешто тука.
  Пример готов проект. Разгледај.
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.