1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како се подготвувате за пораѓај? (Вежби, видеа и сл)

Дискусија во 'Бременост' започната од NEA, 15 јуни 2019.

 1. NEA

  NEA Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  518
  Пол:
  Женски
  Би сакала да споделиме искуства како се подготвувате за пораѓајот?
  Дали правите вежби за дишење, пешачење и сл.