Како се чувствувате денес?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Lilit, 26 ноември 2009.

 1. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9.401
  Допаѓања:
  121.795
  Со почетокот на денот,еве и една нова тема на која мислам дека тука и е местото...
  Често се случува нешто да сакаме да споделиме,но немаме со кого во моментот без разлика дали е убаво (дај боже само такво) или неубаво или пак не сакаме својата нервоза и нерасположение да го пренесеме на некој близок.


  Едно специјално,искрено прашање до вас кое бара искрен одговор - Како се чувствувате денес?! :)


  Поздрав,ви посакувам прекрасен ден и само прекрасни чувства испреплетени низ него! ;)
   
  На Muzovskaa, cresa-jagoda, mel23 и 22 други им се допаѓа ова.
 2. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  316
  fala na prasanjetom,denes moze da se kaze podobro se cuvstvuvam,za razlika od minatite denovi kade me bese opfatila nekoja depresija,eve denes sum porekna i se nadevam deka nema da podpadnam na losite cuvstva :D
   
  На angelche16, a.l.i.s.i.a, hotiie и 3 други им се допаѓа ова.
 3. sexymama

  sexymama Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  80
  so ogled na situacijata vo koja se naogam veke podolg period , denes se osekam dobro , a tke se osekam dobro se dodeka ne bidam so PMS , togas sum nepodnosliva :twisted:
   
  На sdarko, Celebrity3, Moments и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.498
  Aх, па многу подобро од вчера, немам ни температура (37.5 ми беше вчера), ниту пак главата ме боли, како и да е.. ме нервира тоа што ми тече носот.. :x

  И психички се чувствувам ептен стабилно, се е во ред ;)
   
  На tweetygirl му/ѝ се допаѓа ова.
 5. elanor

  elanor Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  373
  Допаѓања:
  592
  Пол:
  Женски
  VESELO!!!! vcera bev na Day Off pa se napolniv so pozitivna energija :D :D :D i sega na you tube im pustam muzice na kolegite da gi raspolozam malku :lol:
   
  На sparkless, vekiveki, devojcence-maleckoo и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.127
  Допаѓања:
  38.404
  Уф, чукнато, ми тече носот, сакам да летам...
  Генерално, генијално зошто успеав да инспирирам некого денес.
  И слушам мјузикли, па чувството е надвор од сите вообичаени :)
   
  На sparkless, Moments и MarijaSlaveska им се допаѓа ова.
 7. Bamboolina

  Bamboolina Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  11
  Petok e taka da....Kako moze. TOP
   
  На vekiveki и bebus-sk им се допаѓа ова.
 8. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9.401
  Допаѓања:
  121.795
  Денес,добро,онака,ништо особено!После продуктивни три дена јас со лудава глава се мислам дали да се почестам со излегување вечер.Будала,а баш ми се одеше во театар,ама касно ми е веќе!
  Го чекам три дена да се јави,ни трага,ни глас,дополнително се нервирам,ама више од патишта и слични глупости!
  Ете така,просечен ден,со просечна вечер,дефинитивно ќе завршам со серија,филм,книга,списание и чај,а утре...еее утре има да збеснам за сите пари!
   
  На tanjuskata му/ѝ се допаѓа ова.
 9. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  316
  после супер поминатите 2 дена во скопје се чувствувам многу убаво,со дечко ми бевме сами СУПЕР :lol:
   
 10. angel

  angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  51
  Денес супер, а утре се надевам уште подобро ;)
   
  На Sedmica му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Lady-Mistique

  Lady-Mistique Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  Изморено... а баш пред почеток на нова недела... Вчера ги наполнив батериите со shopping... а синоќа испразнив со вечер без него... Го барав со поглед насекаде и не го видов... Зошто сме толку зависни од љубовта?
   
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
 12. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  640
  Dnes se custvuvam BESNOOOO!
  Sabajle dobiv izvestuvanje deka n arabotnoto mesto za koe aplicirav i odev na intervju e primen nekoj drug.
  Znaev dek anema sansi ,se rabotese za drzavna uprava,a bez debeli vrski nema sansi.
  Sepak mojot bes e poradi faktot sto sum obrazovana(pravnik) so rab.iskustvo kako adv.pripravnik ,so poznavanje na jazici,kompjuteri i siroko opsto obrazovanie ,vo polna rabotna sila.......a ssedam doma bez rabota i bez denar.
  Zalno i ocajno!
  Nemam na koj i neznam na koj da mu se obratam.
  Nemam koj da mi pomogne voopsto.
  Se nadevam ne udaviv so depresija:)
   
 13. Amelie

  Amelie Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  6
  Odlicno se sutvuvam denes. Iako sega mi e period na promenlivo raspolozenie :P vsusnost sekundarno menuvanje na raspolozenie :mrgreen: Dajte lek za hormonite sega diveat a bogami i jas :D
   
 14. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.127
  Допаѓања:
  38.404
  Веројатно е полна месечина, па се чувстувам како волчица што бара алфа мажјак :lol:

  Инаку, треба да се бањам и да одам на факс, а воопшто не ми се оди, прво зошто надвор е тмурно и очајно, второ зошто ќе го обработуваме Хичкок, и особено ќе се напнам :geek: а не сакам, едноставно сакам да го поминам денов во кревет со чај и книга и да ми дојде тој на гости и да водам љубов до вечер!
  Ама нема... :?
   
 15. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  54
  До умерено облачно со услови за пороен дожд :lol: Мразам дожд :evil:
   
 16. mare.pet

  mare.pet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  7
  ne sum bas dobro drustvo...ne mi e do nisto, ne sum raspolozena ;(
   
 17. Pearl

  Pearl Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  posle naporniot den .. opusteno i relaksirano
  ..ubavo vo sekoj slucaj
   
 18. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.625
  Океј сум иако ме боли забот :x
  Одвај чекам да дојде вечер и да излезам со другарките, ми се пие бело вино :D
  А и еден мој мувач ми кажа дека сакал со мене муабет да прави, па незнам што да мислам за тоа :?
  Ама се ан се добро се чуствувам :)
   
 19. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  640
  Blondy so sreca vecer..pa i decko da si fatis.... :mrgreen:
  Denes sum o.k
  Se osecam nekako celat apotecena kako balon....
  Promenata na vremeto i ova tmurno vreme mi e stvarno bljaaaak :(
   
 20. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  236
  и денес времево ми е депресивно в крај и се чувствувам тажно а не знам зошто :?
   
  На Водолија му/ѝ се допаѓа ова.