1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како со знакот девица?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од malecka.16, 10 јануари 2010.

 1. malecka.16

  malecka.16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  21
  Ve molam nekoj ako moze da mi pomogne i da mi kaze kako da postapam so maskiot znak devica? Dali znaete nekoi karakteristiki kako se odnesuvaat koga se zaljubeni kon licnosta sto ja sakaat? Fala odnapred i pozdrav za site :)
   
  На Bitter-Sweet и LittlePinky им се допаѓа ова.
 2. malecka.16

  malecka.16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  21
  Lugee zarem nikoj ne znae, zar nemate prociano ili slusnato nesto vo vrska so ova?? ve molam mogu mi e vazno... :(
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.481
  Допаѓања:
  64.007
  Пол:
  Женски
  Pa vidi na netov segde mozes da najdes za horoskop i da procitas...za niv se zboruva deka se perfekcionisti i deka sakaat se da im bide pod konec. Inaku decko mi e devica. megutoa izgleda e isklucok. Bas znae da prostuva i imame mnogu razbiranje. Pozz
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 4. zoch

  zoch Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  еј бе види во хороскопоф на страницава...точно е!
   
 5. Vega

  Vega Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  25
  hehe maska devica...
  malku se idioti na pocetok na vrska vo smisla sto znaat da se vleckaat milion godini pred da prevzemat prv cekor, ama vo sekoj slucaj znaat so sakaat i obicno se mnogu druzeljubivi i vredni
  ama koga saka-SAKA! e malku moze e krut ama nema vrska, znaat da se trudat mnogu za licnosta so ja sakaat da napravat se da bide sovrseno..i vo nikoj slucaj ne sakaat ljubomora :)
  najvazno, so prijatelski pristap najlesno ke go osvois i so po nekoe komplimet4e zosto obozavaat komplimenti bez razlika so se maski ;)
   
  На ♤the girl&, Brinetka, babyangel996 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. barbiegirl

  barbiegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  49
  Od licno iskustvo zboruvam deka devicite mnogu tesko se zaljubuvaat ama koga ke se zaljubat toa se znae jasno i glasno! Ako se najdete vo vrska so zaljubena (vo vas sekako) devica cuvstvuvajte se kako da ste dobile na loto. :D Sekogas verni!!!
  No ako im zgresite?! Hmmm... begajte sto pobrzo!!! :evil: :D
   
  На Konfetka, Bitter-Sweet, LittlePinky и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. pilar

  pilar Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  10
  Мажот Девица е човек кој ужива да работи. Секогаш бара нови начини да ги подобри нештата, па го привлекуваат партнерки на кои им треба негова помош или совет, но тие мора да бидат интелигентни и компетентни во друга област. Тој е и себичен и бескрајно несебичен, може да смрзне вулкан или да растопи санта мраз, во зависност од расположението. Но со партнерка која милосрдно го сака, неговата посветеност секојдневно расте.
  se nadevam neso ti pomognav :D
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 8. malecka.16

  malecka.16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  21
  fala srckii... da da sega nekoi raboti mi se pojasni :)
   
 9. Minuska

  Minuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  11
  Дечко ми е девица =) Не сака неодговорнот и сака секогаш да правам све на време, ако сум рекла у 9 ке искочиме и толку да биде.. а не 9 и 10, 9 и 15 :D Послее... Не сака ладни луѓе, сака луѓе шо имаат смисла за хумор :) Никогаш не приоѓа прв :D Ако покажеш дека си заинтересирана за него, ако му се свиѓаш ооодма ке види дека има шанска за тебе и ке се обидува да те освои :) Така да, понекогаш пишувај пораки прва, а верувај на тоа многу ке се радува :D ... Па ако сакаш прашај уште нешто :D Јас важно си раскажав малце каков е дечко ми :D
   
  На Bitter-Sweet, buba4e89 и Cveti им се допаѓа ова.
 10. Minuska

  Minuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  11
  Мојот е девица =) И се глеа дека ме сака, и јас го сакам многу! Секој ден ми кажува дека ме сака :) Дури и ми се лути ако не му вратам и јас те сакам :) Денес ме потресе многу.. ми збореше на мсн убави работи, и ми рече дека за прв пат у животот му се насолзија очите од што не му се верува колку сака.. емоции преку мсн :) секогаш бил верен.. и ми има кажано ако го изварам.. тешко мене :D Кога го прочитав твојов коментар ме пукна емоција :) Никогаш нема да го варам! Многу го сакаммм
   
  На Naked Gun, Bitter-Sweet и EleMental им се допаѓа ова.
 11. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  89
  I decko mi e devica i ima strasno tezok karakter :twisted: skaka se da e pod konec kako si zamislil vo glavata taka saka da e....mnogu e promenliv vo raspolozenieto i e mnogu golem inat :evil: od druga strana pak(dobra) :D znae da bide mnogu nezen i cuvstvitelen znae d anapravi da s ecuvstvuvas kako najsovrsenata zena na svetoto so negovite komplimenti...za razlika od drugite devici vo vrska so seksot kako sto sum citala decko mi ne e takov...saka div seks i mnogu eksperimentiranje sreka sto i jas toa go sakam :lol: Koga vistinski ke se zaljubi ti si edinstvenata licnost za nego i mnogu se iskreni(barem decko mi nz moze ima isklucoci),e sega kako da postapuvas so nego...probaj da ne mu davas pricini da si pravi nekoi filmovi vo glavata gledaj da bides uredna i sekogas tocna daj mu po nekoj kompliment od vreme na vreme i sekogas smej se na negovite segi bidejki sakaat koga se interesni :) i taka pozz
   
  На Bitter-Sweet и heart.stealer им се допаѓа ова.
 12. barbiegirl

  barbiegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  49
  хехе епа баш ми е мило за тебе!! чувај си го многу добро тогаш!! :D
   
 13. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.481
  Допаѓања:
  64.007
  Пол:
  Женски
  Ееееј колку е точно тоа за заљубувањето :) Јас додека се освестив дека го сакам му напраив некои лоши работи. А он никогаш не престана да ме сака. Ми рече џабе е што и д анаправиш нема да престанам да те сакам :D за моја среќа.
   
 14. malecka.16

  malecka.16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  21
  Фала многу на сите... А инаку јас нешто што имам слушнато дека биле љубоморни и сакале да ги направат љубоморни тие што ги сакаат.. Сега незнам дали е така стварно или...? :roll:
   
 15. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  89
  Ljubomorni se,no decko mi ne se obiduva da me napravi ljubomorna ili pa moze s eobiduva ama jas ne sum zabelezala bidejki sum dovolno samouverena i mrazam ispadi na ljubomora :) a ne se site isti neli mala doza na ljubomora e i pozelna no konkretno za decko mi :worried:ilent: nekogas zapne d amu kazam koi mi bile dodvoruvaci jas probam da skratam bidejki iskreno imav poveke no toj znae i mi veli aj ne s epravi skromna znam deka pola grad ti se dodvoruvase..mene ednostavno mi e nezgodno koga mi rece taka..ne sum jas Bog zane sto za toj me gleda kako nz sto :lol:
   
 16. tate

  tate Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  4
  LELE..............DEVICA.............BOG DA CHUVA..................NEMA BEGANJE...ZIVCI MI KINE, VOOPSJTO NE E OD ZBOR, AKO IMA LICHEN INTERES, KE NAPRAVI SVE.AKO NEMA, NE SE NI POMRDNUVA........LAZE,KOMPLEKS NA VISJA.....A PONEKOGASH I NA NIZA VREDNOST,LADEN LJUBOVNIK..........KONZERVATIVEN, AMA I PERVERZEN, .....DOMACIN..........SHARMANTEN..........PATI DA GO GLEDAAT SO IZVESNI...........CHUDNO CENI AVTORITETI........SE ZANIMAVA SO KRIMINAL, moze da te ostavi gladna ....a toj skrishum da si jade,IMA OBAVEZNO LJUBOVNICA, I SO LJUBOVNICATA E TAKOV............POVEKE VREME NE E DOMA.......SAKA VISOKA KARIERA..............I PROSTAK NEVIDEN E.........AMA NE ZNAE DEKA NE ZNAE.........I NA KRAJOT CHUMU TI E DEVICA???
  DA TE NERVIRA???
  IIIII, NA KRAJOT ZNAE KAKO DA TE PRIDOBIE.......I TOGASH KE SI PUKNESH OD MAKA.........ZAShTO POSLE TOA , PAK E PO STARO.............DEVOJCHE........PODALEKU OD VAKVI DEVICI....AKO MOZESH..............JAS IZGLEDA NE MOZAM..........ZASHTO SUM MNOGU SENTIMENTALNA, I NE ZNAM.....GLUPA SUM.........PAK NE ZNAM VEKE......DAN GO SAKAM!!!!????? .....A????AMA EVE VEKE, NE ......KE GO NAPUSTAM.........DO SLEDNIOT PAT!!!!!?????
  AH LELE LELE............MOZDA JAS TAKA MU DOZVOLUVAM............
   
  На Floyd12, velesanka и vlubena им се допаѓа ова.
 17. Cristy

  Cristy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Sosema se soglasuvam so tate...i mojot e ist...segasen, bivsi, neznam veke ni jas :lol:
   
 18. milce

  milce Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  22
  a STO MISLITE KAKO E SO ZENSKITE DEVICI???BAS ME INTERESIRAAT VASITE KOMENTARI JAS SUM DEVICA HOROSKOP PODZNAK VAGA A ON E BIK.STO MISLITE ZA OVAA KOMBINACIJA I POSEBNO ZA ZENITE DEVICI.SAMO NEMOJ DA KAZUVATE DEKA SE PERFEKCIONISTI BIDEJKI JAS VOOPSTO NE SUM
   
 19. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Епа сеа баш тоа ќе ти речев: дека сте перфекционисти. Сакате се да ви е под конец, а ако треба да одберете, најчесто не одбирате, затоа што за вас ништо не е доволно добро. :lol: :lol: :lol: Имам другарка девица затоа вака ти кажувам. Исто чувствата не ги кажувате на секој. Имате една но две доверливи личности, а кај другите не се отварате многу многу. Одлични другари сте, секогаш да помогнете, давате се од себе, си стоите на зборот.... А многу ме нервира кај вас, ев поточно кај другарка ми, што и да ја прашам ми одговара со НЕЗНАМ. :lol: :lol:
   
  На Meggy му/ѝ се допаѓа ова.
 20. barbiegirl

  barbiegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  49
  Хахаха како да ја слушам другарка ми како ме опишува! :lol: :clap: Секој збор ти е на место.
  Перфекционисти! Да да! :D
  Никогаш задоволни! Тооочно!
  Доверливи и блиски само со одредени личности! :up:
  Хмм..........НЕ ЗНАМ!!!! :lol: (btw немој да те нервира тоа не знам, стварно така мислиме!)