1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како хороскопскиот знак влијае на кармата

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од julie77, 12 ноември 2012.

 1. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.561
  Допаѓања:
  19.999
  Кармата е своевиден закон за причините и последиците кои владеат во материјалниот свет. Постои добра и лоша карма и таа постојано се создава - со добрите постапки се создава добра карма, а со лошите лоша. Овој хороскоп ви открива како секој хороскопски знак најдобро може да влијае на својата карма.
  Според таа филозофија, треба да се потрудиме да правиме добри дела и да си простуваме себеси поради повремените падови и грешки. Ова е мал потсетник како секој хороскопски знак најдобро може да ги искористи своите карактерни особини за позитивно да влијае на светот околу себе.  Овен - Генерално, потрудете се да бидете љубезни, топли и весели, а не надуени. Потрудете се вашето добро влијание да се прошири на другите. Обесхрабрената личност секогаш можете да ја расположите со вашиот оптимизам и мотивација.  Бик - Вие имате око за се она што е убаво во материјалниот свет. Препуштете се на вашиот ентузијазам, нека се види на секој чекор и поделете ја вашата љубов кон добрите работи, колку и да ви изгледаат мали. Животот е уметничко дело.  Близнаци - Вие сте комуникаторот на зодијакот. Ги слушате и охрабрувате луѓето да кажуваат што мислат и да се изразуваат на било кој начин на кој знаат и умеат. Дружете се со луѓето, бидете им друштво за шопинг. И мала услуга може целосно да го промени животот, без разлика на тоа дали станува збор за вашиот или туѓ живот.  Рак - Вие знаете да ги направите луѓето да се чувствуваат како дома. Затоа тие се отворени кон вас и кон другите. Вашата емпатија и топлина лесно можат да го избришат чувството на осаменост.  Лав - Живеете во центарот на вниманието, па со некој го делите тоа место или доброволно му го предавате на некој друг, што значи дека тоа од вас е многу добар гест. Вие сте во состојба да влијаете врз самопочитта на луѓето како нитуеден друг знак.  Девица - Практичноста и трудољубивоста се вашето второ име. Вие можете без проблем да бидете шампион кој не е доволно ценет. Комплиментот или убавиот збор кажани од вашата уста имаат големо влијание врз другите луѓе.  Вага - Мир, тишина и хармонија се во вашата срж, а тоа е она по кое тежнеат луѓето. Вие, самите по себе, ги гледате двете страни на несогласувањата, па затоа луѓето чувствуваат како секогаш да можат да разговараат со вас, а вие можете да ги разберете без разлика за што станува збор. Бидете секогаш достапни за нив и ислушајте ги, тоа е моќен пат кон добрата карма.  Шкорпија - Вие сте цврти и сочувствителни и можете да бидете со луѓето кога никој друг не може. Исто така, кај вас голема доблест е тоа што го поднесувате она што другите луѓе не би можеле да го поднесат.  Стрелец - Вие живеете спектакуларен живот и не се плашите на начинот на кој светот и вселената функционираат. Бидете до вашите драги личности и советувајте ги, утешете некого кој е премногу лабилен и нервозен за да се соочи со проблемите.  Јарец - Вие сте неуморен работник и најдобар пример како некој кој оди напред и кога работите не функционираат. Вашата работа и труд треба да бидат признати јавно, а вие треба да сте признати како луѓе кои најмногу инспирираат.  Водолија - Вие сте адвокат на луѓето, агенти на иднината. Вашата неверојатна, иновативна перспектива им дава надеж на другите луѓе. Секогаш сте способни да смислите план Б. Поделете го вашиот вроден оптимизам со другите луѓе и гледајте како со него луѓето се преродуваат.  Риби - Вие добро знаете што личноста крие длабоко во себе. Луѓето ви веруваат и сакаат да разговараат со вас. Заштитете ја вашата нежност, но бидете до вашите сакани за да ги ислушате и да ги сфатите. За возврат ќе имате мирен и среќен живот.
   
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Marta.Zarko

  Marta.Zarko Активен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  2
  Mи се допаѓа вистинито е
   
 3. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.735
  Пол:
  Женски
  Близнаци - Вие сте комуникаторот на зодијакот. Ги слушате и охрабрувате луѓето да кажуваат што мислат и да се изразуваат на било кој начин на кој знаат и умеат. Дружете се со луѓето, бидете им друштво за шопинг. И мала услуга може целосно да го промени животот, без разлика на тоа дали станува збор за вашиот или туѓ живот.

  hm da
   
 4. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  me too :D
   
 5. Floyd12

  Floyd12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  110
  Стрелец - Вие живеете спектакуларен живот и не се плашите на начинот на кој светот и вселената функционираат. Бидете до вашите драги личности и советувајте ги, утешете некого кој е премногу лабилен и нервозен за да се соочи со проблемите.

  хммм да... :)
   
 6. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.389
  julie77-напиша за Водолија:
  Вие сте адвокат на луѓето,агенти на иднината.Вашата неверојатна,иновативна перспектива им дава надеж на другите луѓе.Секогаш сте способни да смислите план Б.
  Поделете го вашиот вроден оптимизам со другите луѓе и гледајте како се преродуваат
  Навистина точно и водолијата секогаш има план Б
   
 7. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.330
  Хороскопските знаци и кармата

  Вага
  Мирот, тишината и хармонијата ви се во сржта, а тоа е она кон што тежнеат повеќето луѓе. Вие сами по себе, природно, ги гледате двете страни на секое несогласување, па затоа луѓето чувствуваат како секогаш да можат да разговараат со вас, вие ќе ги разберете. Бидете тука за нив и сослушајте ги, тоа е можен пат кон добрата карма.


  Секогаш сите ги сослушувам ,ама нема кој да ме сослуша мене кога ми е потребно. И каква карма е ова?Ваљда bitch.
   
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  :up: :) :muscle:
   
 9. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.665
  Допаѓања:
  11.836
  Пол:
  Женски
  Јарец - Вие сте неуморен работник и најдобар пример како некој кој оди напред и кога работите не функционираат. Вашата работа и труд треба да бидат признати јавно, а вие треба да сте признати како луѓе кои најмногу инспирираат.

  ...

  Апсолутно...
   
 10. Miss.Baller

  Miss.Baller Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2012
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  55
  Интересно :wasntme:
   
 11. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.253
  Пол:
  Женски
  отприлика е точно за рак ;)
   
 12. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.315
  Пол:
  Женски
  Рак - Вие знаете да ги направите луѓето да се чувствуваат како дома. Затоа тие се отворени кон вас и кон другите. Вашата емпатија и топлина лесно можат да го избришат чувството на осаменост.

  Точно е. :D
   
 13. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.123
  Допаѓања:
  56.817
  Пол:
  Женски
  Рак. Точно, покрај мене сите се чувствуваат убаво и опуштено и можат да си бидат свои. :)
   
 14. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.079
  Допаѓања:
  17.614
  Јас сум скорпија и она што е напишано одговара со мојот карактер.
  Настрана од тоа, каква врска има хороскопот со кармата?