1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како ја замислувате Dijana?

Дискусија во 'Насмевка' започната од ceca-1, 8 јануари 2012.

 1. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.091
  Бидејќи има теми за Билката и Емилија па и за Дијана.Иако изгледа не е актива многу.
   
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  Dijana, штом се вика Дијана (латинско име,што во римската митологија ја означува божицата на ловот) мора да е фина,убава,паметна,добра,борбена,успешна,самоуверена,одговорна 8)
  Искрено,ја за мислувам 170cm висока,60-65kg, со темно кафеави очи и брановита темно кафеава коса.Како cool другарка за дружба и кафе муабети во приватниот живот.
   
 3. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  655
  Пол:
  Женски
  Jaс Дијана ја замислувам како симпатична,лична девојка со плава коса , сини-зелени очи , дружељублива
  [​IMG]
   
 4. song

  song Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2012
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  46
  Која е таа Дијана ? :^)
  Јас пред некое време се зачленив на форумов ама активна сум година уназад и мене по активна ми е реинбоу,пирамида,лилит ии уште неколку не ми текнува моментално ама Дијанаа :?: не ми текнува ...
  Ако не сум разбрала погрешно,ако се работи за челн од форумов ..
  Појаснете Молим Вас :D
   
 5. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.091
  Дијана е глобален администратор исто како Билката и Емилија
   
 6. Lallly

  Lallly Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  33
  не ја знам таа дијана =, но мене ме опиша како на слика да си ме гледала(170cm висока,60-65kg, со темно кафеави очи и брановита темно кафеава коса.Како cool другарка за дружба и кафе муабети во приватниот живот.)