1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како ќе ја прославите Новата година во време на пандемија?

Дискусија во 'Коронавирус' започната од Luciferka, 25 декември 2020.

 1. Luciferka

  Luciferka Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2020
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  979
  Пол:
  Женски
  Како ќе ја прославите Новата година во време на пандемија?
   
  На Seli20 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.157
  Допаѓања:
  63.031
  Пол:
  Женски
  Нема да славам. Ако ми се спие ќе си легнам, ако не ми се спие ќе гледам некој филм или серија додека да дојде 00:00 за да честитам. Нема да се замарам со храна, што има да трупам трпеза, за што? Едноставно, како и секој друг ден ќе биде.
   
  На Nevenche26, MayDiamonds, S.W.A.G и 16 други им се допаѓа ова.
 3. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.398
  Допаѓања:
  61.123
  Како и последните неколку години, дома. Не ми менува дали е пандемија или не, најубаво ми е во домашна атмосфера.
   
  На eli25, sweet-cherry, Seli20 и 10 други им се допаѓа ова.
 4. Принцезичка1

  Принцезичка1 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  1.020
  Допаѓања:
  5.204
  Пол:
  Женски
  Дома и така сме позитивни на вирусот.
  Не ми менува ништо дали ќе сум дома или во кафана битно е моите дома да се живи и здрави.
   
  На eli25, 1209, Limpan и 10 други им се допаѓа ова.
 5. tina2018

  tina2018 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2018
  Пораки:
  1.576
  Допаѓања:
  2.977
  Пол:
  Женски
  Скромно, во кругот на семејството.
   
  На eli25, cresa-jagoda, edna_malecka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  32.822
  Допаѓања:
  260.851
  Ние тројцата, дома.
  Ако случајно има огномет на плоштад, ќе одиме на пола саат да го видиме... од подалеку...

  Се надевам ќе ме фати еуфорија баш вечерта, па да поиграм и да попеам тро.
  Ама од искуство... најмалку ми се пее и игра на самата Новогодишна вечер |(
   
  На eli25, 1209, cresa-jagoda и 5 други им се допаѓа ова.
 7. sierra

  sierra Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2019
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  907
  Пол:
  Женски
  Секако ќе ја дочекам новата година дома. Не планирам да славам, така да ќе биде како секој обичен ден, со екстра руска.
   
  На Veta, Nausicaa, Limpan и 11 други им се допаѓа ова.
 8. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  5.075
  Допаѓања:
  27.305
  Ја со дм, кај него дома.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Rago

  Rago Активен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2020
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Машки
  Doma,vo krugot na familijata.
   
 10. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  6.021
  Допаѓања:
  23.317
  Пол:
  Женски
  Дома со фамилијава
   
  На cresa-jagoda и Rago им се допаѓа ова.
 11. Jana06

  Jana06 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  8.752
  Допаѓања:
  27.688
  Пол:
  Женски
  Дома, со маж ми и син ми, со топли кифлички, руска и некое печено мевце. Веројатно ќе гледаме Home alone. Надвор немам намера да одам социопатите со петарди да го трауматизираат детето, така да ќе биде една убава, топла, малку новогодишна атмосфера.

  Реално, не знам што има за славење, толку беше црна годината за светот, толку жртви, толку несреќи.... Само нека заврши се што поскоро.
  Мене лично годинава најубава досега ми беше, ќе беше уште поубава да беа луѓето посовесни ама тоа е што е. Во наредната ви посакувам на сите здравје, здравје и здравје, другото само ќе дојде.
   
  На eli25, Nevenche26, 1209 и 13 други им се допаѓа ова.
 12. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  4.754
  Допаѓања:
  46.267
  Пол:
  Женски
  Баш на денот на чекањето на новата година дома, а наредниот ден за Охрид 2-3 дена, сами со дечко ми.
   
  На Seli20, cresa-jagoda, theowndemon и 2 други им се допаѓа ова.
 13. christinnn

  christinnn Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  2.235
  Допаѓања:
  18.049
  Пол:
  Женски
  Па во план сме со дeчко ми кај него дома ако испадни неговите да си прослават на друго место.
  Ако не бидни тој план, дома со моите ќе останам.
   
 14. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  3.656
  Допаѓања:
  13.862
  Пол:
  Женски
  Како и секоја вечер.
  Во соба кај мене, ќе си гледам јутубче, Феминче, инста.
  Можно е до дневна да се прошетам.
  Ако ми се приспие, ќе си легнам.
   
  На MayDiamonds, Seli20, cresa-jagoda и 6 други им се допаѓа ова.
 15. Snowflake97

  Snowflake97 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  2.118
  Допаѓања:
  8.649
  Пол:
  Женски
  Или дома сами со маж ми и бебето, или ќе отидеме до кај мајка ми. Нормално како и секој ден, може само со по некоја чашка винце да се опуштиме.
   
  На cresa-jagoda, IM.TMKQ, edna_malecka и 2 други им се допаѓа ова.
 16. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  2.390
  Допаѓања:
  6.909
  Пол:
  Женски
 17. Роберт 7

  Роберт 7 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  1.313
  Допаѓања:
  11.280
  Пол:
  Машки
  Дома со семејството.
  Децава новогодишната ноќ ја прогласија за пица најт, така да утре треба да се набави се што треба за капричиоза, вегетаријана, и остали пица измисшљотини :D. Не сакале руска, сарми, макала, месо сакале хоум мејд тато'с пица.
  Прибидејќи ќе треба да се засука ракави за тесто, тешко дека ќе се алкохолизирам вечерта и најверојатно ќе гасам жед со најмалку 2л кока кола со многу шеќер (преку тасе ми е веќе од зеро).
  Ви посакувам на сите убав помин и многу насмевки со најљубените во вашиот живот за новогодишната ноќ, а веќе на 1ви нека тргне на сите на подобро во секој поглед од животот.
  :party:
   
  На eli25, НаталиЛили, 1209 и 25 други им се допаѓа ова.
 18. Spit

  Spit Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2020
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  253
  Пол:
  Машки
  Docek za nova godina:
  Plan A: kje se zurkam kako da sum vo diskoteka i kje imam spremeno Advokat i kje se krijat gositite
  Plan B: Kje si rezerviram Respirator vo slucaj da ne se ostvarat zelbite ili poskauvanjata na odredeni lugje pa da bidam prisuten i na taa zurka! :D
  Najbitno da ne ostanam bez zurka!
   
  На edna_malecka и sunshinebabe им се допаѓа ова.
 19. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  11.103
  Допаѓања:
  141.583
  Пол:
  Женски
  Дома. Прв пат после години и искрено ми олесна малку зошто секогаш осеќам ненормално голем стрес околу НГ шо сакам да поминат денојте и да дојди новата година за да се вратам дома и да ми олесни. :sweat:
   
  На 1209, Celltica, sweet-cherry и 12 други им се допаѓа ова.
 20. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  4.524
  Допаѓања:
  37.442
  Пол:
  Женски
  Дома. Новогодишната атмосфера повеќе ја осеќам другите денови него на 31ви. Обичен ден како сите, 00:00 честиташ Нова година и во кревет. |-)
  Пред 2 години, на 31ви, заспав околу 10, станав да честитам и пак си легнав. :smirk: Од излегувања, повеќе ми се допаѓало на 1ви со друштво него на НаЈлУдАтА ноќ во годината.
   
  На Celltica, sweet-cherry, Роберт 7 и 2 други им се допаѓа ова.