1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Калагон

Дискусија во 'Канта' започната од MissMary, 21 јануари 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. MissMary

  MissMary Активен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  19
  Еве една игра која некој можеби веќе и ја знае. :) КАлагон :rofl:
  На примр јас кажувам збор КАПА а другиот под мене треба да каже збор што почнува на последните букви од претходниот збор. После КАПА може некој да каже ПАПАГАЛ.... паа продолжете :rofl:
   
 2. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
 3. MissMary

  MissMary Активен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  19
  ЈАс не видов дека има ака ако веќе има слободно канта не ми смета :)
   
 4. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
  Па ништо страшно,грешиме понекогаш. :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.