Калиопи повторно ќе не претставува на Евровизија 2016

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од MiloMalo, 25 ноември 2015.

 1. MiloMalo

  MiloMalo Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  890
  Допаѓања:
  2.915
  Пол:
  Женски
  Калиопи повторно избрана за претставничка на Евровизија 2016 :|
  http://mrt.com.mk/node/27808
   
  На Menasss му/ѝ се допаѓа ова.
 2. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.480
  Пол:
  Женски
  ке ја испракаат од штабот дури не победи
   
  На macovska, Gosh, anina и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Dennings

  Dennings Популарен член

  Се зачлени на:
  18 септември 2013
  Пораки:
  353
  Допаѓања:
  2.658
  Пол:
  Женски
  Калиопи ни е еден од најдобрите вокали. Покрај тоа, харизматична е ,интересна,зборлива, ја бива на сцена , ја бива со публика и со луѓе. Ептен е претставителна и многу ми се допаѓа тоа што ќе иде она повторно, само да и одберат добра песна.
   
  На anichka94, LiberianGirl_, Anna-Banana и 16 други им се допаѓа ова.
 4. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.652
  Допаѓања:
  54.743
  Пол:
  Женски
  Ајдееее.... Не бе, не се откажуваат луѓево. Пак ќе оди таму да се дере и да мисли дека сите се воодушевени. :|
   
  На galapce, blueberry93, danichap и 4 други им се допаѓа ова.
 5. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.509
  Допаѓања:
  71.243
  Пол:
  Машки
  Вo секoј случaј пoдoбрa oд Есмa е, кoгa ќе ми текне нa нејзинoтo зaвивaње сaмo....(facepalm) Убилa ме туџa срaмoтa.:worried:
  Не сум фaн нa Кaлиoпи, a и искренo немa кoј друг дa иде, немaме пејaчи, немaме естрaдa.
  Влaткo Лoзaнoски би сaкaл дa не претстaвувa некoгaш, еден oд нaјдoбрите пејaчи е кaј нaс, aкo не и нaјдoбaр, a не ќе ми гo прaќaaт Дaниел Кaјмaкoвски. И тoј се oбрукa, кукaше декa сaкa дa иде нa Еврoвизијa и мислеше декa ќе пoстигне некoј успех, aмa се зaебa чивекoт и си дoби сaмo 28 пoени. (facepalm) Зa Еврoвизијa не сaмo штo требa дoбрa песнa, туку требa и дoбрa кoреoгрaфијa. Нaјдoбaр нaстaп дo сегa ми е oнoј oд Мaртин Вучиќ oд 2005гoд. мислaм и пoследниoт пoбедник oд лaни oнoј oд Шведскa сo песнaтa Heroes. Негoвaтa изведбa ми беше нaјдoбрa и нaјкреaтивнa дo сегa.

  Ај, ќе видиме штo ќе нaпрaви Кaлиoпи дo гoдинa, се нaдевaм декa ќе имa убaвa песнa, сaмo без врескaње ве мoлaм. :worried:
   
  На Antebellum, Victorian, girl-miri и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Neodlucna

  Neodlucna Популарен член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  849
  Допаѓања:
  1.036
  И така на сите ни е јасно дека таму фунцонира или политика или стварно добра организација т.е. вложување огромни суми во самиот настап и човекот кој ја представува државата што за Mакедонија е баук, барем да му дадат шанса на некој млад кој планира и има желба да се пробива па да се истакне итн. Ова со Калиопи ме асоцира само на перење пари, заработка на се исти па исти луѓе и уште поголема фарса на тој избор на песна или како и да се вика таа вечер кај што ја представуваат песната.
   
  На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.502
  Допаѓања:
  10.370
  Пол:
  Машки
  уште се гледа ова чудо?
   
  На Antebellum, SV1911, Oscar Lady и 5 други им се допаѓа ова.
 8. Скопјетесакам

  Скопјетесакам Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2015
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  9.199
  Да имам власт 5 мин само,прво што ке направам ке ја забранам евровизија за нашава земја одма.Али пошто немам не ни гледам.
   
  На Elena69221, PaLaVa, muchacha_a и 12 други им се допаѓа ова.
 9. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  13.268
  Допаѓања:
  297.772
  Јас директ на гласањето се вклучувам.
  Она останатото ми е дрн-дрн
   
  На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
 10. VladeMila

  VladeMila Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2015
  Пораки:
  429
  Допаѓања:
  8.512
  Пол:
  Женски
  Не ја сакам многу Калиопи,меѓутоа песната во 2013г многу ме бендиса и сценскиот настап исто,се надевам дека догодина ке имаме подобра песна од ЦРНО и БЕЛО.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 11. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.295
  Допаѓања:
  7.199
  Пол:
  Женски
  Не само евровизија за нас да не постои,и мртв да не постои:(
   
 12. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.496
  Пол:
  Женски
  Оооф мори мајко, па ист маж ке ти здосади по втор пат а камоли па Калиопа да ја гледам и слушам...мизерија и срамота.
   
  На galapce, anakonda88, Eli23 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  13.268
  Допаѓања:
  297.772
  Епа нема кој друг....
  Два милиони жители толку капацитет имат...
  Србија со она Звезде Гранда и слични такви исфрла десетици пеачи годишно..ама многу народ се...плева !
   
  На V.odolija и Eli23 им се допаѓа ова.
 14. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.652
  Допаѓања:
  54.743
  Пол:
  Женски
  Ако не се лажам, ова и’ е трет настап на Евровизија. Еднаш многу одамна, во првите години кога почна МК да праќа претставници - не беше Калиопи во еден црн фустан? Таква некоја слика имам во глава.

  Ајде наредна година Каролина, па Елена, па Тамара, па пак Калиопи ќе дојде на ред. :D

  Eдит: во право сум била, Калиопи била и во 1996 година, ова и’ е трет пат. |(

  https://en.wikipedia.org/wiki/Macedonia_in_the_Eurovision_Song_Contest
   
  На Nausicaa, Waka-waka, Eli23 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. mami blue

  mami blue Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2015
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  21.976
  Пол:
  Женски
  Ja neznam kako ne i e sram da odi pak.nema ni da vleze da ucestvuva..ama bitno ke proseta
  Inaku dolgo vreme ne sledam evrovizija
   
  На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.678
  Допаѓања:
  2.922
  Боље Есма Реџепова со Ферус во дует да ги пратеа.
   
  На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Eli23

  Eli23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.939
  Допаѓања:
  23.600
  Пол:
  Женски
  Ма нека ја слушаат Калиопи додека уши не ги заболат.
  Не дека жената не е квалитетен пејач, секоја чест за способностите, но нели последниот пат кога настапуваше изјави дека била разочарана и никогаш повеќе немало да учествува на Евровизија?
   
  На okcenzi, galapce, Victorian и 4 други им се допаѓа ова.
 18. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  13.268
  Допаѓања:
  297.772
  Како е слаба со нервите коа ќе почне ,,сите ве сакам....ве љубам...сите ве бакнувам,,...и ќе ја искриви муцката како за плачка.
  Ама ако праќаат некого поарно некој кој знае да пее, отколку некој циркузант
   
  На anakonda88, VladeMila и Eli23 им се допаѓа ова.
 19. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.969
  Crno I belooo e seeeeeeeeee(mooning)
  Poarno ja da peam nego ovaa pak.
  Ja koga pejam maz mi izleguva na terasa dane pomislat komsiiste deka me tepat.
   
  На Wahnsinn, SV1911, galapce и 11 други им се допаѓа ова.
 20. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.652
  Допаѓања:
  54.743
  Пол:
  Женски
  Е тоа лигавење најмногу ме нервира.

  Дека има глас, има. Никој не може да одрече. Ама нема потреба да се дере за да го докаже тоа. Вистински пејач пее лесно и природно, изгледа како воопшто да не се труди. Оваа, како и повеќето други наши, ти се чини ќе пукне од напор за повеќе да се докаже. Кршела чаши со гласот. Јака работа. Напорна ми е и не можам да ја слушам. Наместо да ми создаде пријатно чувство, ми создава нервоза.

  Среќа што не гледам Евровизија со години. :D
   
  На Gosh, Magnolija и referentka им се допаѓа ова.