1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Калиопи повторно ќе нè претставува на Евровизија 2016

Дискусија во 'Музика' започната од MiloMalo, 25 ноември 2015.

  1. mami blue

    mami blue Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2015
    Пораки:
    1.274
    Допаѓања:
    21.995
    Пол:
    Женски
    Pa bolje cirkuzant da pratat moze i ke pobedi, i onaka ne vrednuvaat kvalitet.se nekoi mrdnati pobeduvaat, zena - maz, pederi....
    Krivo mi e na vremeto Gish sto ne go pratija
     
    На PaLaVa и referentka им се допаѓа ова.
  2. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Не ми текнува ама нема смисла за други пејачи...немам ништо против нејзе, само сакам некој друг да оди..уствари несакам никој да оди оти евровизијата е само една проста шоу програма каде сценскиот настап е најбитен од гласовните способности и секој си гласаза свои и се е еден голем курташак работа.
     
  3. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Факт е дека Македонија никогаш нема да победи ниту пак да земе некое од првите места, па кој сакаат нека пратат. Покрај тоа дека во натпреварот има удел политиката, како и во се друго, сепак не ми се допаѓа идејата една земја да се претставува со претставник што веќе бил. Значи ако тогаш не си ништо направил, сигурно нема ни сега. И треба да биде нешто ново, интересно, нови лица, а не се едни исти. Можеа пр. Боби Мојсоски да го пратат.
     
    На srcence1607, sadgirl21 и baba Rada им се допаѓа ова.
  4. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.331
    Или на пример нека се прати победникот од еден од многубројните фестивлаи кај нас.
    Иако е дебитант и непознат...
    Па не ми е јасно и овие пеачите во Мкд....преку годината толку убави синглови ќе исфрлат, летни хитови, а кога ке дојде време за некој натпревар праќаат песни за никаде..ни певлива ниту може во уво да ти влезе.
     
    На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
  5. mami blue

    mami blue Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2015
    Пораки:
    1.274
    Допаѓања:
    21.995
    Пол:
    Женски
    Pa zatoa i jas vikam, treba da se stami od prethodnite dva neuspeha, i deka i ovoj pat ke se vrati so prazni race, zvezda kako nea ne treba da se bruka tuku naprotiv da pusti mladi koi ne bile da idat..ama pak ke kazam besplatno setanje i uzivanje koj bi odbil..
     
    На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Црвче

    Црвче Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2015
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    563
    Пол:
    Женски
    Ако Калиопи не не претстави најдобро што може, кој? Искрено, мислев дека ќе има позитивни коментари околу ова, но сум се излажала. :|
     
    На Srckata28, srcence1607, cresa-jagoda и 7 други им се допаѓа ова.
  7. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.331
    Не дека се негативни, туку еве гласно размислуваме, видиме дебата..
    Нема кој...а и не превземаат музичарите ништо...МРТВ пак ич ништо.
     
  8. deskarada

    deskarada Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 декември 2011
    Пораки:
    1.922
    Допаѓања:
    31.192
    Не гледам јас одамна евровизија, така да сеедно ми е кој ќе ја претставува и дали некој ќе ја претставува земјава.
    Инаку тоа е само пари трошење на празно, џабе одиме на евровизија.
     
    Последна измена: 25 ноември 2015
    На cresa-jagoda, referentka, PogbaPol и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Евровизија гледам од мала, како ритуал ме потсетува на семејни дружби кога сите дома дававме поени од 1 до 12 и се кладевме кој ќе победи :D Како манифестација ми е интересна, гледана е и надвор од Европа и многу хитови се излезени баш од таа сцена.
    За тоа кој ќе не' претставува - ич не ми е гајле. Сме имале и претставници што се избрукале, и такви што подобро поминале.
    Јас повеќе сакам да ги чујам песните, да видам кој каков настап има осмислено, кој како ќе се претстави. Баш од Евровизија имам најдено многу европски пејачи со одлична музика, што за жал не се толку слушани и промовирани. Јас си ги следам до ден денес.

    На Калиопи ете трета среќа нека и' биде :)
     
    На cresa-jagoda, crazylady, Sanjichka007 и 11 други им се допаѓа ова.
  10. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Jas poveke bi bila za Tyzee ubavo pee,ubav glas itn. Ne deka imam nes protiv izbranata ama na lanskata pesna gitara zamenuvase,sepak kako odlucile taka neka bide
     
  11. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Perenje pari,isto kako grand,pinkovi zvezdicki i dr
     
    На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
  12. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Зашто не го пратат Боки 13 бе, болја инвестиција од Калиопи ама и тој се загуби нели.
    Може Фифичанка ама таа е во Шведска.
    Па незнам кој би можеле најдобро да не одиме.
     
    На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
  13. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    Koga ke se setam kako pomala odvaj cekav da pocne evrovizija,pa koga vo 1 godina sredno (vo drug grad) so drugarki baravme slobodno mesto vo kaficite da gledame evrovizija zasto tv nemavme vo domot,pa ne najdovme i kmisevme pred bina so soncogled vo race eh sto ubavi vreminja bea toa.Sega ne pamtam koga posleden pat sum gledala,ne e toa sto bese od evrovizija,sekade politikata zamesa race,ne deka porano ne bese taka no deca bevme tolku se razbiravme.
    Za Kaliopi nemam los zbor zenata ubav glas ima no me nervira i nemozam da ja slusam, se sekavam koga rece deka nema sansi pak da odi na evrovizija,dali zaboravi ili ubavi pari i ponudia,ima nesto da si go pogazi zborot :?:
     
  14. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Не е битен претставникот туку е битна песната. И Жељко Јоксимовиќ беше два пати и Русинот Дима Билан беше два пати од кои вториот пат и победи.
    Калиопи се надевам дека и овој пат ќе влезе во финеле како и претходниот пат
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  15. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Мене песната со која не претставуваше Калиопи минатиот пат ми е најомилена песна која сме ја испратиле за Евровизија. Така што, немам против пак да оди таа, само мислам дека би било многу подобро кога јавно би се избирало песна, како порано кога тоа одеше на фестивал.
     
    На Adi888, srcence1607, cresa-jagoda и 7 други им се допаѓа ова.
  16. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    ^
    И тoгaш нaрoдoт не oдлучувaше, сaмo тaкa мислевме. Се е oднaпред oргaнизирaнo, и кoј ќе oди и зoштo ќе oди.
     
    На crimson и LivingGlam им се допаѓа ова.
  17. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Иначе пред 4 дена се одржа детскиот евросонг, на кој го освоивме последното место со песната плетенкаааа :dance: :rofl:

     
    На Adi888, theowndemon, samovila.red. и 2 други им се допаѓа ова.
  18. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.091
    Допаѓања:
    56.319
    Пол:
    Женски
    WTF? :o :o :o
    Ми е жал за девојчињава што претрпеле такво разочарување, ама кој е тој што направил ваква песна и кои се тие што ја пуштиле на интернационален натпревар? :o :| :o

    (lalala)(lalala)(lalala)

    Што се случило со детската музика бе? (wtf)
    Леле уште ја слушам. Ептен е глупава, немам зборови. Ајде плетенка да направиме. Оу, финишираа на англиски. (facepalm)
     
    На samovila.red., Sanjichka007, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Не сум сигурна дали правилата налагаа така (во бледо сеќавање ми е), ама речиси сум сигурна дека дечињата треба да бидат автори на песните.
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  20. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.091
    Допаѓања:
    56.319
    Пол:
    Женски
    Да, ете пишува на почетокот од видеото дека тие се автори на музиката и текстот.
    Не знам, едноставно е лошо и не можам да најдам друг збор. Ко Копров да има замешано прсти. :D
     
    На blueberry93 му/ѝ се допаѓа ова.