1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Калиопи повторно ќе нè претставува на Евровизија 2016

Дискусија во 'Музика' започната од MiloMalo, 25 ноември 2015.

  1. Bender Rodriguez

    Bender Rodriguez The lovable rascal

    Се зачлени на:
    27 јуни 2015
    Пораки:
    2.623
    Допаѓања:
    32.778
    Пол:
    Машки
    Леле, темава е хит! Ме умревте со коментариве. :rofl:

    А иначе, со ова:
    ептен ја погоди суштината на нештата.

    Нашиве славни претставници тачно тоа и прават - се шетаат, заедно со entourage од уште 100 души, на сметка на државата и нас слепците што плаќаме радиодифузна такса. Па, ако ништо друго, барем на наш трошок се нашетаа доста луѓе. Така да, не сте во право сите вие што викате дека џабе учествуваме. Не е џабе, а шетањево?

    И во право си, Калиопи веќе беше, башка и нашетана, светска жена е, дај некој друг, што не искочил од Балканов нека отиде, да види нешто од Европава. :D
     
    На kjukli, Dennings, LivingGlam и 5 други им се допаѓа ова.
  2. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Fala Bogu ne ja pratam Jelena Karleusha, ama deka se pojavi kako turbofolk izveduvach, za tolku znam. Toa i e pojdovna tochka vo karierata i del od nejzinata pojava.
    Evrovizija e cirkus poradi se shto paradira na scenata, ama ipak ne nagraduva likovi koi veshtachki digaat fama okolu sebe. Navratete se nanazad i kje vidite deka sekoja pobednichka pesna ili dvoela od ostanatite po muzichkiot kvalitet, ili izveduvachite bile nekoi likovi koi deluvaat prilichno normalno (vo povekjeto sluchai se rabotelo za kombinacija i paket, so po 1-2 iskluchoci). Istoto mozhe da se konstatira i za top pet do deset najdobri pesni sekoja godina.
    Zatoa ne veruvam Karleusha da postigne dobar plasman. Dosta Evrovizii sum gledala i od iskustvoto na nejze slichni, tipuvam deka ako ide Karleusha, so seta svoja pompa, ispagja vo polufinale. Toa shto tipkata ne se kontrolira shto zboruva po mediumi i se zanesuva deka Beyonce ili Kardashian i kradat stil nema da i pomogne da pridobie simpatii.
     
    На crimson и Mishela им се допаѓа ова.
  3. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    За коментарите дека Карлеуша не е кич, имам да кажам само едно: ХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА.
    Чекајте, има уште: ХАХАХАХАХАХАХА.
    Толку.

    Поголемо јадро на кич и шунд од ЈК нема, нема и не ќе се роди. Едно што изгледа како трансвестит, друго што на себе ги има натегнато сите можни стилови од хуманизам и ренесанса до модерна.
    Тоа не е класа, ниту пак *незнамкако изграден стил*. Стил жими газов. Кич на тони.

    Нека им е со среќа, што да кажам друго, а да не погрешам.
     
    На Papillon.Papi, kjukli, angelche16 и 11 други им се допаѓа ова.
  4. x-MajaEsposito-x

    x-MajaEsposito-x Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    3.498
    Пол:
    Женски
    Ех како чекав до пред 5 години да почне евровизија па песната, па другите држави па ова па она.. Со нетрпение чекав да видам кој ќе не претставува.. Овие години свеедно ми е ионака манифестацијава одамна изгуби смисла. Пак некој шведска, данска ќе победи
     
  5. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    Eve Konchita e primer za normalnost i glas a Karleusha e travenstit I kic :rofl: ok pozdrav :rofl:
     
  6. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.746
    Допаѓања:
    32.112
    Пол:
    Женски
    Не се сомневам дека Калиопи добро ќе не претстави на Евровизија. Ако треба да одберам комплетен настап на Евровизија (песна, пеење и сценски настап), најдобра беше Калиопи во 2012. Најдобра песна е таа на Елена Ристеска во 2006 година. Сценскиот настап и беше солиден, ама пеењето не ме бендиса баш. Не дека беше лоша, ама не испеа баш најдобро.

    Се согласувам со повеќето дека не треба повеќе да учествуваме на Евровизија. На прашањето зошто треба да учествуваме на Евровизија, одговорот на МТВ е - треба да се промовираме. Каква промоција, бре? Пред кого промоција? Па нас Европа не не ферма. Се промовираме пред Екс-Ју државите и пред Албанија. Најважно е што нашиве ќе се прошетаат.
     
    На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Карлеуша не била турбофолк, оф леле:rofl::rofl:ме насмеавте.

    Ова што е според вас?
    Розга има поголеми шанси, си има шарм и певливи песни жената, а и згодна е.
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  8. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Conchita i Karleusha ne igraat vo ista liga ednostavno.
    I neli temata ne e nameneta za random srpska folkerka, tuku za Kaliopi na Evrovizija (waiting)
     
  9. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.746
    Допаѓања:
    32.112
    Пол:
    Женски
    Баш се изненадив кога прочитав на интернет дека Калиопи пак ќе не претствува на Евровизија. Мислев дека ќе одберат некој друг. Кој и да пратиме, џабе ни е. Се знае кои држави гласаат за нас. Никогаш нема да бидеме во првите 10 пласирани држави, а за победа можеме да сонуваме. Тоше Проески во една прилика кажа - да можеме да го пратиме Елвис Присли, џабе ни е. Тоа го изјави откако заврши Евровизијата на која што тој настапуваше.

    Одредени држави праќаа познати пејачи кои не постигнаа голем успех. Селин Дион победи на Евровизија 1988 настапувајќи за Швајцарија. Песната е најважна. И да пее познат пејач, ако песната не е убава, се е џабе.

    Многу ми е криво што во 1998 година не го пративме Сашо Гигов - Гиш на Евровизија. Тогаш настанов беше како што треба и сигурна сум дека ќе постигнеше добар пласман.
     
    На kjukli, angelche16 и MiloMalo им се допаѓа ова.
  10. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Искрено,изненадена бев кога слушнав дека Калиопи пак ќе не претставува на Евровизија 2016-та година,не дека не ми се допаѓа како пејачка туку бидејќи се добива впечаток дека освен неа и некои други ретки исклучоци немаме квалитетни забавни пејачи.Многу ми се допаѓа нејзината ,,Црно и бело,, со којашто не претстави во 2012-та година пред ти години,песната стана многу голем хит,знам дека таа пак убаво и квалитетно ќе не претстави повторно на Евровизија,но,за жал,јавна тајна е дека на Евровизија секогаш победува добрососедската политика,а не квалитетот на пејачите и на песните,така што мислам дека дури и да влеземе во финалето никогаш нема да можеме да се надеваме дека барем малку ќе бидеме блиску до победата!:(:emo:Сепак,како и да е,мене ми останува единствено да и посакам среќа на нашата Калиопи и да се надевам дека и оваа година ќе има убава песна,којашто,ако ништо друго,барем ќе стане исто како и ,,Црно и бело,,многу голем и популарен хит којшто долго време ќе се пее,памети и врти по радио и тв-станиците!(fingers)8):hug::l:
     
    На MiloMalo му/ѝ се допаѓа ова.
  11. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Ги читам овде коментарите дека кој и да пратиме, пак нема да победиме. Си мислам, не дај Боже да победиме. Прво немаме ни кај да ја одржиме Евровизијава, не сме ние Азербејџан, па онака, една нова сала да си изградиме специјално за тоа. Второ, знаете ли која пара оди на тоа? И пред сè каква организација е потребна? Нас не може еден фестивал без некој скандал да ни помине, не па друго. Не можеме ни тоа да организираме како што треба, на Евровизија домаќини ќе бидеме. Седи си таму, ќе си праќаме песнички и доста ни е. Каква победа, какви бакрачи.
     
    На kjukli, Nausicaa, Mr. Right и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.259
    Пол:
    Машки
    Се сoглaсувaм сo @AnaKarenina декa немaме местo, прoстoр ниту пaк финaнсиски услoви зa тaквo нештo. Грднa пaрa требa.
    Кoгa Еврoвизијa се oдржa вo Дaнскa (кoгa пoбеди Емили, девoјкaтa) прoчитaв декa сaмo зa сценaтa пoтрoшиле oкoлу 80 милиoни еврa. :x Меѓутoa, искренo преубaвa им беше сценaтa, oсoбенo тoј делoт сo вoдaтa.
     
    На AnaKarenina му/ѝ се допаѓа ова.
  13. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Па гледајте позитивно, ако победиме ќе изградиме набрзина една сала, ќе ни скратат малку од платите, ќе ни ги зголемат сметките....ама брате мили туристи ќе врие :drunk::rock::rock: ќе издаваме соби, ќе ги дереме по кафичи...
    [​IMG]
     
    На kjukli, AnaKarenina, Nausicaa и 2 други им се допаѓа ова.
  14. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.746
    Допаѓања:
    32.112
    Пол:
    Женски
    И јас го мислам истото. Требаат многу пари за да се организира Евровиизија. Пари за сцената, за сценските елементи, за работниците, за да се направи зелената соба, за престојот во хотелите, за прошетка на учесниците и на делегациите. Ако ние организираме Евровиизија, ќе банкротираме. Во 2002 година победи Летонија. Се сеќавам дека беа слаби финансиски за да го организираат изборот наредната година, па позајмија пари од други држави.
     
    На AnaKarenina му/ѝ се допаѓа ова.
  15. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.688
    Допаѓања:
    322.244
    Па на оние емисиите кои ги прикажуваат пред Евровизија каде обавезно водителка е една иста со години (гласот кога ќе и го чујам одма знам дека Евровизија води), незнам дали сте ја приметиле следната изјава (со години наназад): ,,спрема гласањето на интернет Македонија е во првите пет..на Македонската вечер присуствуваа многу земји и се направи голема журка..,,
    Ми се :puke::puke: од разни оптимистички предвидувања.
    Ако не ни даде Србија, Хрватска, Бугарија и Албанија по некој глас ќе завршиме со скор 0
     
    На realGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  16. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    56.315
    Пол:
    Женски
    ^ Седи тука, Миланка е експерт за Евровизија. Има суверено право над тој фестивал и никој не може да и’ го одземе. :D
     
    На danichap и referentka им се допаѓа ова.
  17. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.688
    Допаѓања:
    322.244
    Миланка и онаа една плава Ели мислам се вика.
    Како претплатени се
     
  18. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.369
    Допаѓања:
    9.304
    Пол:
    Женски
    Леле, до сега не знаев, зарем пак Калиопи ќе не претстаува, немам ништо против нејзе и глас и стас има, 2 пати на евровизија, сепак мое мислење е ова, еве го пративме Даниел, што направи ништо. Кој и да го пратиме бадијала ни е се знае кој, ќе гласа за нас, ние никогаш нема да влезиме меѓу тие 10 земји, а пак за победа хахах :angel::angel: само тоа не е фер, но кој да го разбере.
     
  19. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.746
    Допаѓања:
    32.112
    Пол:
    Женски
    Каролина Петковска е таа што во последниве години ја води Евровизија. Баш е добра. Најважно е што поединци од МТВ ќе се прошетаат на туѓ трошок.
     
  20. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    56.315
    Пол:
    Женски
    Не е веќе Миланка? :o I'm shocked! :o
     
    На MiloMalo му/ѝ се допаѓа ова.