1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Калиопи ќе нè претставува на Евровизија 2012

Дискусија во 'Канта' започната од Mini-Mouse, 19 ноември 2011.

  1. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    ајде бе види види :?: првин лелеее ова калипои ке оди на евровизија,лелеее иц неубава песната лелеее :o сите вака...
    а денес,таа ги водушеви сите со нејзиниот глас :) и сите мислењето го сменаа :lol: браво калиопи,покажиим на сите :clap: ааа и помислата калиопи победник :o дада и се е можно

    и само замислете сите против неа кажувавме некои неубави зборови а сега се гордееме со неа..
    и помислата дека калиопи оооооп :!: победник :geek:

    така да наше си е наше,какво такво кога се представува пред други ние треба да сме со него...

    и така сега и јас :D напред калиопи :D
     
    На Christyn и Madonna им се допаѓа ова.
  2. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    ^ Абе ни покажа Калиопи на сите скептици ( и јас прв пат кога ја слушнав песната бев голем скептик)
    Не остави без коментар во четвртокот,и не остави со отворена уста сите,ни предизвика и ежење при секое наредно слушање на песната..
     
    На Christyn му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Секој има права да смени мислење.
    Јас бев прва што бев песимист за Калиопи, со првата изведба,случките на претходните избори за евровизиска песна.

    Но сега кога го оправда сето тоа, што треба да не ја поддржуваме и сеуште да плукаме? :?:
     
    На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Подосадни од тие што менуваат став се тие што паметуваат :D Just sayin...
     
    На mims-89, Acerola, MSkorpionka и 5 други им се допаѓа ова.
  5. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    и јас не бев видно узбуџена кога ја отпеа песната за прв пат на Mтв, скептик бев дека ќе влеземе у финале, ама кога ја видов на сцена како запеа, колку беше самоуверена, знаев дека ќе влеземе у финале, за разлика од 90% од 2та вечер ние бевме топ 3 најдобра песна и изведба
     
    На Christyn му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Едно е да смениш став и да се сомневаш дека ќе влеземе во финале, а соссема друго е да плукаш по Пеачка со искуство, да ја правиш дека незнае да пее, да ја навредуваш дека е дебела, ваква таква што и воопшто си нема врска со песната и настанов евровизија, па после да биде пу пу неважи-ај лове ју ОПИ :inlove: |(
    А дека Калопи има милион пати подобри песни, има, да не набројувам, оваа во спореда со Бато, Месечина, Обои ме итн, и е убедливо најслаба, и текстото е стварно смешен, јасно го кажувам тоа и не остапувам од него.
    А за интерпретација, глас и стас, на Калиопи сите можат бурек да и носат, сите од евровизијава
     
    На Christyn му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Miss.Ricci

    Miss.Ricci Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    5.744
    Пол:
    Женски
    Дојдов само да ја замолам Ким да не ја користи темава за свои лични бенефиции :D :D :D
    Шала на страна, деновиве не гледав евровизија, вечер ќе ги гледам само Калиопи и Жељко да видам како ќе изгледа настапот. И при крај ќе пуштам малку да видам кој што направил.
    Убаво не претстави машала, ме изненади!
     
  8. DebbieLegg

    DebbieLegg Популарен член

    Се зачлени на:
    3 мај 2012
    Пораки:
    356
    Допаѓања:
    361
    8)
    Да во право си, но побогу луѓе божји ако толку брзо менувате став немора тоа јавно да го искажувате.
    Па и меѓу првите да бидете што ке излиже нечиј КХМ КХМ , не е задолжително тоа од ниеден аспект :lol:
    Ти важно си доби лајкови од лижачите на лижавчиња,па за друго што ти е гајле :lol:
    Инаку без став сме ништо,лесно подложни на влијание и лесно манипулативни. Па ако хејтам бре ке хејтам до крај, ако сум ја хејтала каљопа предходно ке ја хејтам па и да победи на ЕВ :D
    А ова овде премногу ми наликува како на партискине полтрони,што секогаш се вртат на страната која моментално има успех, СДСМ на власт очите ке ти ги извадат за СДСМ , ВМРО на власт, тие се најголеми ВМРО-овци :wasntme:
     
  9. TheaEsposito

    TheaEsposito Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    2.462
    Јас лично не бев нешто воодушевена од песната кога ја слушнав прв пат. Но за Калиопи како пеачка и вокал, одсекогаш сум имала позитивно мислење и сум зборела за неа со почит. Сепак таа е искусна пеачка во години, која има квалитетен глас и гласовни способности. А за другите, мислам дека така викаа и под влијание на медиумите. Нели сите веднаш ја нападнаа, како потплатила за да иде, па како не се појавувала на сцената и различни глупости. И затоа сите стекнаа такво мислење за неа. Но баш ми е мило што Калиопи им покажа на сите такви озборувачи кои се нејзините способности и можности. Се покажа на дело! Да не се лажеме, настапот беше можеби и најдобар таа вечер. Сега се чека финале. Искрено, се надевам на добри резултати.
     
    На Christyn му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Acerola

    Acerola Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    537
    Допаѓања:
    630
    И мене страшно ме нервираат сите што се прават мудри веќе неколку дена кажувајќи како претходно сите ја хејтале Калиопи а сега ја сакале.Празни муабети |( Ако некој ја хејтал нема право да му се допадне како отпеала?м?или забрането е?
    И мене ми беше смешно и глупо како се избламира со англискиот,и се надевам оти нема пак да зборува на англиски,ама затоа пак многу му се допадна нејзиниот настап.Што од нејзиниот глас,што дека е наша,не е важно.
    И кога го пративме Мартин Вучиќ не можев да го смислам,ниту ми се допаѓаше,ама навивав за да влезе во финале.И не,не е забрането да не ти се допаѓа некој,ама да се надеваш дека ќе влезе во финале и да даваш поддршка на својата земја.
    Затоа престанете со тие муабети,не сте паметни ако кажете едно та исто,и нешто што го слушнавме 185.984 пати!!!!!!!!!
     
    На MSkorpionka и kate-the-great им се допаѓа ова.
  11. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    :bow: Калиопи благодариме на прекрасната изведба што толку прекрасно ја претстави Македонија, а кога ќе се вратиш во МК во првата изјава прати им еден поздрав на бекстејџ со тоа што ќе им запееш: нек пукну душмани,нек пукну душмани ја и даље волим цео свет
     
  12. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Рака на срце, не ги гледам Бекстејџ, бидејки ми се одбивни од самиот почеток со таа ароганција и тон, ама дури сега ќе се чешаат кај што не ги чеша од тоа што ќе паднат испод нулата...
    Пропалици и калаштури зеле прават емисија, ма идете закопајте се од првиот до последната сите...

    Калиопи си е име, квалитет и бренд и ни една емисија, новинар и телевизија ширум светов нема да го смени тој факт!

    Срамота за државата со вакво новинарство!
     
    На Christyn, TheaEsposito, Miss.Ricci и 2 други им се допаѓа ова.
  13. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    Честитки за освоеното место. :clap:
    Мислам дека можевме и подобро со оглед на другите песни, ама сепак тука се врти пазарење и политика. :^)

    И од мене подршка против бекстејџ. :x Што претераа-претераа. Ама последниот коментар им беше врв на достигнување на глупоста. :^)
     
  14. rici.aaaaa

    rici.aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    3.403
    Честитки за освоеното местоКАЛИОПИ Е НАВИСТИНА ПРЕКРАСНА :music: а она поздравот за грц. :up: па малку нека :envy:
    уште еднаш честитки за КАЛИОПИ :^: :d: :f: :hai:
     
    На Christyn му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Sunday-Rose

    Sunday-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    123
    Пол:
    Женски
    Браво за Калиопи, супер не претстави, а и многу ми беше јако она го новинарот леле па не можам да поверувам дека толку многу кутрите се опседнати со името па името... хаха Ина4е секоја 4ест за Калиопи :)
     
    На Christyn и rici.aaaaa им се допаѓа ова.
  16. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Калиопи ти беше прекрасна заслужуваше и 1 место ама владеат тука други политики
     
    На Christyn му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Mekica

    Mekica Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2012
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    22
    Калиопи царица :inlove:
     
    На Christyn му/ѝ се допаѓа ова.
  18. TheaEsposito

    TheaEsposito Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    2.462
    Дефинитивно го имаше најдобриот и најмоќниот настап на Евровизија 2012. Заслужува 1во место!
    Но тоа е кога политиката вмешува прсти и во оваа работа.
    И да, го*нојадците од Бекстејџ, можат само да се сликаат. Ни на најмалото прсте неможат да и се фатат на Калиопи. ;)
     
    На ocila, Christyn и crtanfilm им се допаѓа ова.