1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Калиопи ќе нè претставува на Евровизија 2012

Дискусија во 'Канта' започната од Mini-Mouse, 19 ноември 2011.

  1. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Е ај со среќа, најверојатно ќе биде подобро од минатите години...
    ...ако воопшто влеземе. |(
     
  2. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Мех...кренав раце одамна од оваа Шитовизија. И онака секоја година само се брукаме.
    Само оваа пак да не се појави во некое Darth Wader издание...
     
    На Christyn, De-lovely и anneyy им се допаѓа ова.
  3. danniela5

    danniela5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2011
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    881
    Пол:
    Женски
    Не да сум песимист, ама не верувам да влеземе ни годинава ....
     
  4. Lady-Cha

    Lady-Cha Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2011
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    23
    Штом е Калиопи 100 % балада,тоа и стои и најдобра е во тоа, а ако пее на Македонски мислам дека имаме сигурен влез во финале :)
     
  5. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266
    јас еве вака хипотетички гледано кога би ми дале да бирам јас би ја пратила Кристина Арнаудова. убава ми е, убаво пее, има убави песни, има однесување на сцена и има мила ѕвезда. она ми е некако комлетен пакет.
    на 2-ро место ми е веќе одбраната Калиопи. зашто? жената изгледа феноменално за нејзини години, за гласот нема што да коментирам, има искуство во настапи и односи со луѓе, знае англиски (нема да се чувствува лајк а фиш :rofl: ) и е почитувана во музичките кругови како извонреден професионалец. а тоа дека само плачела значи дека е голем емотивец. боље тоа него ко умрена на сцена ака Каролина. |(
    значи со изборот на пејач сум задоволна. ама песната уште од сега осеќам дека ќе биде катастрофа. ќе се трудат да направат нешто необично, нешто со дерење за да се истакне гласот како она дуетот со Наум што беше утка ипол. битно сакам на македонски да пее, па што биде нека биде. :rofl:
    уствари секоја земја треба да си пее на својот јазик, тоа е и поентата на Евровизија, ама ајде сега нема да навлагам во тоа.
    и не знам зашто толку се потценувате дека ние никогаш нема шанси ништо да направиме. политиката игра голема улога да, ама ако една Србија може да победи зашто не и ние. не сваќам што се они подобри од нас. инаку оваа година пак Жељко ќе ги претставувал и уште од сега без песна бил сигурен дека ќе победат. колку арогантно створење ми е тој леле мајко :@
    а јас Евровизија си гледам. секоја година. некогаш има стварно убави песни, некогаш е интересно од што се глупираат па сеир си пукам и така. од разни причини. :) најдобар момент од сите Евровизии до сега ми беше ланскиот настап на Шпанија кога на сцената им влета Џими Џамп. па после знам Шпанија го повторуваше настапот. :lol: толку многу цел живот се немам смеено. :D може сум малце надвор од темата ама кој не знае за што зборам од 1:10 па натаму... :) :

    http://www.youtube.com/watch?v=7uWCTeIv-Tc
     
    На Christyn и Offspring им се допаѓа ова.
  6. ladyred

    ladyred Активен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4
    На евровизија се одбира песна, а не пејач колиопи е далеку од лош вокал да се надеваме дека оваа година ќе имаме салам песна :D :D :D
     
  7. Vikica.cuci

    Vikica.cuci Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    3.293
    Пол:
    Женски
    јас уште би додала дека и каролина гочева дека го поседува еден од најдобрите вокали во земјава и посироко ама тоа е мое мислење :)
     
  8. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Леле, ваљда ќе престане да плачи и да плука по МТВ |(
    Не ја можам женава, свака и част за вокалот, ама молим те, баба е за оние што одат на Евровизија :D
    Мене не ми се допаѓа идејава, а и да ме плукните ако не исфилозофира некоја апла патриотска песна со обавезното цимолење на крај ;( :wasntme:
     
  9. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    Леле Калиопа , Калиопа , Калиопа и опет Калиопа!!!!! Цела година кај и да има некоја манифестација или што ја знам нешто се организира само нејзе ја гледам.Што е многу многу е.Уште фалеше да ја гледам и на Евровизија???( додуше Евровизија ич не ни гледам).
    Па нели бе за Калиопа Евровизија беше намештаљка, кога не ја избраа ( кога го доби почасното последно место заедно со Наумче).А сега кога ја избраа без ИЗБОР е сега не е намештаљка и сега сака да оди.Баш чудно и контрадикторно.Па и не помина толку долг период за да не се сеќаваме на муабетов дека никогаш повеќе нема да учествува на избор за Евровизија.Додуше и не е криво- сепак опет не учествува на избор туку ќе не представува без избор.Избрана е по дифолт.Зошто незнам??
     
    На enca.69 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    А зошто па и да не одат едно чудо пејачи онака да има секој по едно зборче... мислам дека ке имаме поени за уникалноста ...
    Политиката која ај има секоја година на евровизија мислам е надвор од опција за коментари но сепак ништо не се менува а нема ни да се смени !!!
    Се надевам Дека МАМА ОПИ
    според Игрор Џ
    ке успее да направи нешто поинаку од ова ке беше до сега ...
    реално нам ни треба лобирање...не квалитет!!!
     
  11. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Со оглед на тоа дека евровизијата стана вистинско стра*е не си земам многу при срце кој ќе не претставува.Само може да речам нека и е со среќа мада за евровизија не е потребно среќа туку нешто друго е во прашање...но ајде да ја тргниме политиката на страна.

    Но од друга страна пак мислам дека рецептот за успех на евровизија не е секогаш во песната и вокалот.За евровизија потребно е убава,надарена девојка со некоја певлива песна, чист пример Елена Ристевска.А кога сме кај Калиопи не ми е многу слатка кога е во прашање изгледот :lol: Јес да на балканот сите ја знаат и е од подобрите вокали но од останатите земји не са надевам на поени.

    Туку кога слушнав за Калиопи дека ќе не претставува си помислив којзнае какво изненадување не чека.Се надевам дека нема да излезе со некоја креација на Викторија Сикрет и кореографија проследена со зурли,тапани и ангелите во позадина :lol: Мислам дека изненадувањето не е претставничката туку изненадувањето допрва ќе следува.
    И да ќе и стискам палци за кога ќе се врати во милава ни Македонија да плаче помалку.Евровизијата не е место за емотивни личности како Калиопи :D
     
  12. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    ќе се тужат со бекстејџ а???? :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  13. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
  14. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Мореееее подволично суштество на естрадава нема од Калиопи, тврдам, нема!

    Ќе го бојкотирала изборот на кој Тоше требаше да настапува во 2004та, јадеше бурек на телевизии за срањето Евросонг кога со Наум изгубија, па ќе си заминеше нели од државава, навредена беше, не го очекувала тоа, па се врати ко ништо да не било со една вештачка насмевка. А сеа со поканава за настап е како шеќерче која се топи од среќа.
    Мрш!
     
    На Divinebutterfly, Buttterfly, maca99 и 4 други им се допаѓа ова.
  15. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Кутрата! Мислам дека е единствена на македонската естрада, со најочајни обиди за победа на Евросонг натпреварот. Лани со Наумче, за влакно ќе отидеа да не резилат....годинава по некој “случаен“ сплет на околности токму Каљопа, ќе не претставува.
    Баш ми личи на најдемократскиот избор одржан во нашата земја.....комунизам на фестивал за избор на песна за Евровизија.
    Тоше можеби не претставуваше по овој принцип, ама бар Тоше го почитувавме, сакавме и ценевме сите.
    Не знам кој си даде за право да одлучи за Калиопи.....

    А ова што го пиша Роси, не сум го знаела. Каква лигла ејјјј :devil:
     
    На Divinebutterfly и maca99 им се допаѓа ова.
  16. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Факт е дека Калиопи беше една од првите што се крена против таквиот начин на кој го избраа Тоше да не претставува во 2004та. Зборуваше дека народот треба да одлучи кој , а не само која песна да не претставува. Можеби се почувствувала инфериорно, во стилот зошто неа не ја одбрале тогаш, па зборуваше се и сешто. Сега ја врти приказната, ама пред фактите и боговите молчат.
    Евросонг кај нас редовно е пропратен со скандали, само прашање беше кога ќе почнат. Нека се тужат, нека се судат, од тоа мене животот не ми зависи. Калиопи си го направи меракот, ама по цена да се оцрни кај народот. Нека и со среќа.
     
    На Buttterfly, PrinceOfPersia, girl.23 и 2 други им се допаѓа ова.
  17. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Ухууу, па оваа касно скандал покрена, мирисаше уште од објавата дека таа ќе не „претставува“ |(

    Женава никад не се откажува, и убаво кажа Росонерка, подволично створење на естрадава немаме |( Како бе се само неа нешто не и се погаѓа, и фали, па бојкотира, па се вади? Аман! И нека сфатат веќе еднаш: ние на Евровизија сме како Уганда во Европска Унија. Не го можеме!
     
  18. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.315
    само едно ќе кажам КАЛИОПИ ми е многу одвратна се друго што ќе коментирам е излишно
     
  19. acvamarin

    acvamarin Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    25
    не мозам да ја поднесам !!!!!!!!!!
     
  20. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799