1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Камена пудра

Дискусија во 'Канта' започната од jadore.paris99, 4 септември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. jadore.paris99

  jadore.paris99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2011
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  6
  Девојки, гледа. дека има тема Пудра за лице, но во неа повеќе се зборува за течна пудра, па затоа ја отворив оваа. Но, ако ви смета, слободно клуч. ;)
  Вака, во пубертет сум, имам акни и мрсна кожа на лицето, па би сакала да ми препорачате некоја камена пудра, која не би го истакнувала сјајот на лицето, а сепак би ги прекривала акните, но да биде за помлада кожа мислам дека ме сваќате. И би сакала да ве прашам дали камената пудра може да се употребува секој ден, дали е штетна за акните и за кожата на лицето, и дали може да се нанесува без претходно нанесена течна?
  Ви благодарам однапред :*
   
 2. jadore.paris99

  jadore.paris99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2011
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  6
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.187
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.