1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кантри музика

Дискусија во 'Музика' започната од pureblueblood, 29 септември 2019.

 1. pureblueblood

  pureblueblood Активен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2018
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Не видов ваква тема па еве ја направив. Кантри музиката не е воопшто популарна тука ама јас пак ја обожавам, што е вашето мислење?
   
  На Nigredo Odor, Waverly Raven, Alisa22 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.694
  Допаѓања:
  9.913
  Пол:
  Женски
  Баш си ја сакам. Ме развеселува.
   
  На Blue.Sky му/ѝ се допаѓа ова.
 3. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.162
  Допаѓања:
  939
  Пол:
  Женски
  Исто и јас сум обожавател на кантри музиката,а исто и на изведените правци од неа кантри-рок и кантри-блуз и мене исто така ме развеселува и опушта.:hug::l:
   
  На Blue.Sky му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Waverly Raven

  Waverly Raven Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2017
  Пораки:
  2.656
  Допаѓања:
  9.831
  Пол:
  Машки
  Од време на време слушам, но old school country од Лорета Лин, Петси Клајн, Доли Партон...

  Од помладите пеачи слабо, не ми се по мерак некако