1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Канје Вест (Kanye West)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Trendafilka, 17 јануари 2011.

 1. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.599
  [​IMG]
  Kanye Omari West е роден на 8ми јуни, 1977 година.
  Американски рапер, пејач и музички продуцент.

  Досега има издадено 5 албуми:
  деби-албумот The College Dropout во 2004,
  вториот албум Late Registration во 2005,
  третиот Graduation во 2007,
  четвртиот 808s & Heartbreak во 2008,
  и последниот, засега My Beautiful Dark Twisted Fantasy во 2010.

  Добитник на 12 Греми награди, постојано озборуван поради неговиот расизам, ароганција, скандалот со Тејлор Свифт, иссмејуваниот gay fish :D во една од епизодите на South park, Канје Вест сепак не можете да го игнорирате, неговиот звук е единствен и неговото заштитно мече кое се појави на дури три албуми досега
  [​IMG]

  Го слушате, го сакате, омилен албум, омилени песни, сте го изгледале ли спотот за Runaway кој воедно е мини-филм од цели 34 минути . . . :lol:

  Лично мене ми е еден од најомилените. :up:
  Можеби нема некоја феноменална изведба во живо реално, ама песните му се одлични, Graduation е албум без ниту една грешка, Канје го има оној суров звук на вистински современ хип хоп и рнб.

  Омилени песни - премногу
  "Gold Digger"
  "Can't Tell Me Nothing"
  "Stronger"
  "Love Lockdown"
  "Runaway"
  "Big Brother"

  а ова спотче вреди да се погледне ;)
  http://www.youtube.com/watch?v=6CHs4x2uqcQ
   
  На jelena.rozga, BeYourself, Phyramide и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. bittersweet

  bittersweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2010
  Пораки:
  2.131
  Допаѓања:
  64.712
  Пол:
  Женски
  На mileystar и Trendafilka им се допаѓа ова.
 3. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.815
  Е Трендафилке ми здосади веќе да правам :bow: ама па морам бе еј.

  Жими душава и младоста хип хоперска! Аааајт? :P

  Го сакам, заради музиката! Да, арогантен, да покажува идиотизам на сцена некогаш, да, можеби е расист (колку и да звучи ова смешно) ама јас го почитувам заради музиката. Нитуеден албум не му е промашен!

  Омилени песни? Токму така - премногу. Сепак ќе издвојам неколку.

  http://www.youtube.com/watch?v=ila-hAUXR5U&ob=av2el

  Да бев машко, ќе пишев за песнава дека е др**ње. Ама не сум. Дама сум и ќе пишам само дека ми е неверојатна и песната и спотот :$

  http://www.youtube.com/watch?v=N2bCc0EGP6U

  Ова видео ми е дефинитивно позабавно :)

  http://www.youtube.com/watch?v=TpzRPa1I81o

  Немам зборови за последнава. Едноставно ми е :x
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 4. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
 5. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
 6. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.815
  ^^Погледни го првичниот спот од оваа песна кај мене, ептен забавен, секогаш се смеам :D

  Еве уште една песна која просто ја обожувам и секогаш ме трогнува. Колку е убаво да знаеш од каде си и никогаш да не заборавиш од каде потекнуваш.

  http://www.youtube.com/watch?v=LQ488QrqGE4

  Chris Martin & Kanye West, кој би рекол дека ќе творат ваква одлична симбиоза?! А спотот лично за мене заедно со 99 Problems од Jay Z и Get By од Talib Kweli, е најдоброто нешто што сум го видела!!!
   
  На viki44e и Trendafilka им се допаѓа ова.
 7. bittersweet

  bittersweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2010
  Пораки:
  2.131
  Допаѓања:
  64.712
  Пол:
  Женски
  Тука бев пред две години :inlove:
  Концертот беше прекрасен,мада гласовните можности на Kanye West во живо баш и не се којзнае какви,ама па знае да направи шоу.
  http://www.youtube.com/watch?v=gEj3XyfEcV8
   
 8. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.303
  Пол:
  Женски
  Браво за темава :clap:
  А големо респект за Kanye W. :bow:
  Не се споредува човеков со никој единствен е го обожавам...
  Глас,стас,видеа :up: а песните :inlove: едни од поубавите,најслушаните од моја страна се Heartless и
  Love Lockdown а и многу други,расположува човекот :*
   
 9. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
 10. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  My loqqkk!! :l:
  најомилени
  Heartless
  ft Katy Perry-E.T.
  ft Jamie Foxx-Gold Digger
  POWER !
  hmmm.. itn itn itn ^_^
   
 11. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Од новава школа, дечково ми е меѓу фаворитите :)
  Прави музиче кое е многу пријатно за слушање. Си имам неколку хитчиња од него (гледам дека веќе сте ги постирале).
  Heartless ми е врвот :l:
  http://www.youtube.com/watch?v=Co0tTeuUVhU
   
 12. Fallin-ForHisSmile

  Fallin-ForHisSmile Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  179
  Овој ми е малку антипатичен поради тоа што и го направи на Тејлор Свифт. Јас НЕ сум нејзин фан, напоменувам НЕ сум нејзин фан а ниту ја сакам или слично, но тоа беше многу некултурно од негова страна било за кој да се работи. Но сепак како што би кажал татко ми; Голем е, тој си знае.

  Негови песни кои ги слушам:
  Heartless
  ft. Kary Perry - E.T
  Love Lockdown
  :)
   
 13. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  290
  Не дека тоа што и го направи на Тејлор му е прво избувнување, ме мрзи да ги барам на нет али знам едно исто на МТВ наградите, едни дечки појма неам кои беа добија награда за најдобро видео (без разлика шо сум фан на Канје, али им беше доста катастрофално) и овој стана на сцена и им извика "Како може вие да добиете награда со тоа видео а не јас?" :D

  На страна тоа, еден од омилените изведувачи ми е..го читам некогаш и неговиот блог (кој шо знам беше прогласен за еден од топ 5-те најдобри), има добри песни, уникатен, креативен, голем его-манијак е.. али го сакам :D :lol:
  http://www.youtube.com/watch?v=PH4JPgVD2SM
   
 14. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.599
  WATCH THE THRONE - Заеднички албум на Kanye West и Jay Z кој излезе на 8 август, 2011 година во издание на Roc-A-Fella Records.
  [​IMG]

  A must hear ! :up: :up: :up:


  Премногу добри песни, се радувам ко детенце на лижавка.
  Омилените (од многуте) засега: Illest motherfucker Alive, No Church in the Wild, Welcome to the jungle.

  http://www.youtube.com/watch?v=6fK3CgAtu1M

  http://www.youtube.com/watch?v=rlMCK1VNlps

  http://www.youtube.com/watch?v=y9luHxudaRU

  Enjoy ;)
   
 15. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.815
  Се согласувам.

  Пред една недела ме изненади другар ми - ми светна мејлот со некои песни од албумов и ми рече - се помочав и си какнав, ете колку е добро, а јас и ти имаме ист вкус, земи си тоалетна. Повели уживај.

  :D

  И....уживав :)

  Абе Џеј Зи, не за џабе е CEO of the hip hop, Kanye West - добар такоѓе ;)
   
 16. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.199
  Допаѓања:
  8.431
 17. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
 18. simon4etooo

  simon4etooo Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  186
  Многу го сакам. Од изведбите во живо не сум многу фасцинирана, ама па уникатен е и песните се преубави. Heartless ми е намбр уан. :inlove: Други омилени: Power, Can't tell me nothing, No Church in the Wild, Love Lockdown, Homecoming, Gold Digger, Stronger, Big Brother, Touch the Sky, Flashing Lights, I wonder, Bittersweet Poetry.
  http://www.youtube.com/watch?v=Ys2SlX3xAeM ;)
   
 19. malechkata

  malechkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.141
  Не ми е јасно зошто темава нема повеќе мислења.
  Ако постои добра музика во денешницава, тогаш тоа е музиката на незаменливиот Kanye.
  Не можам да издвојам само една негова песна која ми е најомилена, но морам да кажам дека ми е во срцево од 2005 година кога за првпат ја слушнав Gold Digger, па затоа можеби ќе ја изберам како омилена.
   
 20. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.097
  Допаѓања:
  163.512
  Пол:
  Женски