1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Карактерни особини

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од femina90, 28 март 2010.

 1. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  На кои особини кои ги поседувате сте горди,а кои пак би сакале да ги поседувате?
   
 2. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  579
  Незнам на што се гордеам, но не толку многу на карактерни особини, ми се допаѓа тоа што имам цврст карактер за се, воопшто не се замарам со беспотребни работи и личности и слично.
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Ми се допаѓа мојата горделивост, доследност на себеси, мојата упорност (да не беше таа ништо ќе немав) и мојата весела природа.
  Не ми се допаѓаат мојата брзоплетост, понекогаш импулсивност и мојата живчаност.
   
 4. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Горда сум што не сум егоист, ни алтурист, што сум отворена, искрена и директна, што сум прилично интелигентна, што сум верна, што секогаш сум подготвена да помогнам максимално и секогаш исполнувам ветувања.
  Мразам што избувнувам како вулкан за најмала ситница, мразам што сум љубоморна, мразам што понекогаш сум премногу добра и поминувам преку некои работи што не треба.
  Би сакала да имав само дел од борбеноста на дечко ми. Само мало делче...
   
 5. Boyfromtown

  Boyfromtown Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  411
  Допаѓања:
  100
  Тврдоглавоста е моја доблест.Карактерна особина на којшто сум посебно горд.Не попуштам на никого 8)
   
 6. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.113
  Пол:
  Женски
  Горда сум што сум интелигентна, снаодлива, итра :) што сум дружељубива и имам широк круг на пријатели кои ме сакаат и почитуваат. Мразам што сум многу добра и што во многу ситуации ги ставам другите пред мене, и што им попуштам на луѓето во ситуации во кои не би требало.
   
 7. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  94
  Горделивоста пред се.Ако некој се обиде да ме згази, знам со земја да го срамнам :lol: Потоа издржлива сум, снаодлива и одлучна.Би сакала да сум малку пофлексибилна.
   
 8. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  Горда сум што сум доследна на своите ставови и принципи, што сум борбена и упорна, секогаш искрена, а најмногу не си го сакам инаетот кај мене :D значи ептен голем инает сум, и еднаш ми рекоа некој од инает изел цела вреќа сол, и јас викам - па ќе изедам и јас ако треба, и ми викаат не мора една вреќа, ајде изеди една голема лажица и јас изедов, апосле 3 дена повраќав :D но ете, во крв ми е, и не можам некако да го искоренам..
   
 9. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.349
  Пол:
  Женски
  Горда сум на мојата искреност, горделивост , упорност(знам да бидам мноогу упорна и тоа ми се исплатува) ми имаат кажано дека сум страшно интелигентна и тоа е така си знам па да кажеме и тоа ми е доблест
  не ми се свиѓа кога во некои моменти многу сакам да зборувам и цел ден без престан можам да зборувам и тврдоглавоста понекогаш ми смета кога испаѓа дека несум во право, ако мислам дека нешто е така тоа е така не попуштам, немора секогаш да биде по мое, ама кога ќе зацртам дека баш тогаш мора да биде по мое е тогаш не попуштам( се буди магарето во мене)
   
 10. Angel.in.dark

  Angel.in.dark Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2010
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  25
  Би се опишала карактерно како: слаба личност што дозволува на секој да ја гази :( , многу наивна и верува на сите, МРЗЕЛИВА, смотана, чувствитела и тако даље
   
 11. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
  Mojata naj golema osobina e upornosta -borbenosta da se uspee sto pobrzo do celta.
  Gorda sum na moite stavovi,na mojata izdrzlivost , iskrenost
  snaodlivost,na mojata osobina da premolcam vo nekoi situacii sto znaci imam camokontrola.
  Sega ce kazam deka imam i edna mana - imam golem krug na prijateli na nekoi od niv im podavam prst a mi ja zemaat celata raka -sto znaci popistlivosta mi e mana.
   
 12. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Па би кажала дека сум горда на тоа што имам цврст карактер,затоа што нешто кога ке кажам,го мислам стварно и го остварувам,иако сум личност која што е мека по душа,може човек комотно да ми се качи на глава,ама кога ке претера е тогаш не гледам ни кој си,едноставно игнорирам,буквално,сакам да ме почитуваат и почитувам.Меѓутоа сум личност која најмалку ке зборува за себе или пак ке ја коментирам својата интима некому,вешто го кријам својот приватен живот од другите,не сакам да се доверувам некому,доколку некој побара од мене некаков совет или ми се доверува,комотно можам да го сослушам или да помогнам.
   
 13. natasa69

  natasa69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2010
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  5
  Се гордеам што сум цврста, горделива , искрена, снаодлива, интелигентна ,борбена личност и комуникативна.
   
 14. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  se gordeam so toa sto sum mnogu izdrzliva licnost, i koga sum mnogu nervozna mozam da se vozdrzam (da ne napravam nekoja glupost ili pak da navredam nekoj), so toa sto sum iskrena i sekogas koga nekoj bara pomos od mene i pomagam. :)
  mana mi e toa sto premnogu im veruvam na lugeto (iako znam-custvuvam koga laze nekoj) no pak sum premnogu optimistka, i na tie sto mi napravija loso ne gi osuduvam tuku mislam -aj sekoj covek moze da gresi, ke se opopravi (iako toa se slucuva retko) :?:
   
 15. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Најголем оптимист, инает ама брзо минлив, прееееемногу емотивна, дури и непотребно, перфекционист, цврсто си стојам на одлуките, искрена сум, ама ублажувам каде што треба, доста сум трпелива, ама кога ќе ми се згреши не простувам, туку бришам од постоење. Воглавно тоа. :)
   
 16. angelce1

  angelce1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  234
  хахаха,како да читам за мене :) ама се поправам во последно време,станав малце поцврста :muscle: :D
   
 17. angie

  angie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  242
  Твродглава, горделива, комуникативна, мрзелива, и проклето мноооогу емотивна. И секогаш им ја плеснувам в лице вистината на луѓето па знаат често да ми се налутат али што да правам не можам а да не го кажам тоа што ми лежи на срце :)
   
 18. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  343
  горда сум на тоа што сум:добра,грижлива,чувствителна за другите,корисна,паметна.....а сакам да бидам:грижлива и за мене,оптимист,силна и да знам да вратам кога некој до даска ке ме изнервира а тоа го можам само на моите дома и на мојот дечко секогаш ти го добиваат поголемиот дел а не вистинските виновници :devil:
   
 19. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  781
  Горда сум на тоа што сум искрена, што не ги искористувам луѓето за полесно да постигнам нешто. истрајна, спремна да помогнам секогаш кога сум во можност, чувствителна (иако не покажувам чувства), трпелива до одредена граница...
  Ми смета тоа што не сум комуникативна и на моменти гордоста преовладува со мене...
   
 20. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.321
  Допаѓања:
  5.836
  Горда сум на тоа што ако сум јас во право не се откажувам продолжувам ако треба и ќе се испокарам ама ќе докажам дека јас сум си во право :P
  Горда сум на тоа што знам искрено да сакам,што знам да ги поштувам луѓето,да ги ценам,да почитувам туѓи мислења,горда сум и на тоа што знам искрено да прегрнам некој и да бидам со него кога му е најтешко :)