Карате

Дискусија во 'Спорт' започната од waterllady, 1 август 2014.

 1. waterllady

  waterllady Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2014
  Пораки:
  493
  Допаѓања:
  3.148
  Не видов ваква тема на форумов, ако има слободно заклучете ја. :)
  Што мислите, каратето е повеќе женски или машки спорт?
  Јас како мала тренирав скоро 6 години, и сега сакам пак да тренирам, многу го сакам спортов а и многу успеси се постигнуваат. :angel:
   
 2. Belieberforeever

  Belieberforeever Активен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2014
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  9
  Па јас тренирав 2ипол години(веќе не тренирам),спортот по мое е и за женски и за машки и да.. се постигнува голем успех хехе :)
   
 3. TheBlueMoon

  TheBlueMoon Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2014
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  644
  Пол:
  Женски
  Во категоријата фитнес има тема карате и аикидо.
  fitnes/karate-i-aikido-t4206/?hilit=karate

  Инаку да си кажам :D
  Јас тренирам карате веќе осум години, а имам и успеси од натпревари.
  Каратето за мене е многу убав и добар спорт. Колку што е добар физички толку е и психички.
  Поготово за женски е многу корисно. :lol:
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 4. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.513
  Јас 12 год тренирав карате а на 17 год бев државен првак во борба. Пред тоа бев и 2ро и 3то место и секогаш во борба. Каратето е одличен спорт, одлична самоодбрана, но денес кога би бирала тоа би било нинџитсу бидејки има поголема ( мешавина )техника.