Карго

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Babybabygirl, 19 јули 2021.

 1. Babybabygirl

  Babybabygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2017
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки,барав тема за Карго не не најдов.
  Дали знаете дали карго ги зема нарачките од дома или мора да се однесат до нив?
   
  На Vraloma му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Luciferka

  Luciferka Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2020
  Пораки:
  272
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Женски
  Зависи како ќе се договориш со каргото, ако сакаш пратката може да ја земат на твојата адреса.
  Ти ги препорачувам НОВА ПОШТА, Тел 023138888 секогаш се брзи точни, навремени и пред се многу фини и услужни. никогаш не губат пратки и сл.
   
 3. Babybabygirl

  Babybabygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2017
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  Dali zimaat od doma pratka?
   
 4. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.662
  Допаѓања:
  30.899
  Пол:
  Женски
  Земаат и од дома, ама поскапо ќе ти наплатат.
   
  На kolovoz му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Luciferka

  Luciferka Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2020
  Пораки:
  272
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Женски
  Да земаат само цената е малку повисока, сепак подобра опција е од врата него да се влечеш до карго.
   
 6. Lengerda

  Lengerda Активен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2021
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Обично ти да однесиш и платиш кај нив.
  Дома многу ретко доаѓаат.
   
 7. Abracadaver

  Abracadaver Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  872
  Допаѓања:
  1.927
  Пол:
  Машки
  Доаѓаат, ама се доплаќа мислам.
   
 8. BellaBibi

  BellaBibi Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2021
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  265
  Пол:
  Женски
  Цената е иста дали ќе ја однесеш или ќе ти ја земат од дома.
   
 9. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.662
  Допаѓања:
  30.899
  Пол:
  Женски
  Не е иста.
  Најевтино е од база до база, односно ти да им ја однесеш пратката кај нив и после примачот да оди сам да си ја подигне.
  Малку поскапо е од база до врата. Односно ти да ја однесеш пратката до кај нив, а тие на примачот да му ја достават до врата.
  И најскапо е од врата до врата. Односно тие да дојдат кај тебе да ја земат пратката и да му ја однесат на примачот.
  Секако нема голема разлика во цените, незначителна е разликата, но сепак цената не е иста.
  Screenshot_20210722-113956.png
   
  На Luciferka му/ѝ се допаѓа ова.
 10. BellaBibi

  BellaBibi Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2021
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  265
  Пол:
  Женски
  Прашањето прво и надолу беше за Нова Пошта.
  За тоа дадов одговор.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.