1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кармин (Karmin)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од BeYourself, 14 август 2012.

 1. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.477
  Допаѓања:
  2.921
  Кармин е дуо составено од Аmy Heidemann и Nick Noonan кои всушност се пар.
  Се прославија преку YouTube со нивните изведби на повеќе познати песни.

  Инаку, јас сум голем фан на Кармин - и двајцата преубаво пеат, а и многу убав пар се.

  http://www.youtube.com/watch?v=khCokQt--l4
  http://www.youtube.com/watch?v=0_I0DBUA_GI
  http://www.youtube.com/watch?v=s8cbak34DR0
  http://www.youtube.com/watch?v=5ZF8rVLeg8M

  Ако некој сака повеќе информации, тука е википедија.

  Епа, ви се допаѓат или не? :)
   
 2. maja.kostovska

  maja.kostovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  192
  само ќе кажам Nick marry me <3
   
  На BeYourself му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.347
  Пол:
  Женски
  Ги знам овие, многу се добри.
  Ама мислам дека препејуваат песни, немаат свои или грешка сум?
  Многу убаво пејат двајцата и ми се допаѓаат како пар исто така. :)
   
 4. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.552
  Допаѓања:
  8.252
  Пол:
  Женски
  Омилени ми се. :inlove: Сите песни му се убави, ама најголем впечаток ми оставија `Look at me now` и `Hello`. :)
   
 5. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.477
  Допаѓања:
  2.921
  Јас одамна не сум ја погледнала темава. :wasntme:

  Лукс, имаат свои песни

  албум: Hello (2012)
  -Walking On The Moon
  -Brokenhearted
  -I Told You So
  -Too Many Fish
  -I'm Just Sayin'
  -Coming Up Strong
  -Hello

  Инаку, годинава ќе имаат нов албум и ќе се венчат. :inlove:
   
 6. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.930
  Допаѓања:
  162.199
  Пол:
  Женски
 7. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.040
  Допаѓања:
  42.229
  Пол:
  Женски
 8. thatspecialgirl

  thatspecialgirl Активен член

  Се зачлени на:
  11 април 2014
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  9