1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Карцином на дебело црево - најдобри алтернативни терапии

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Banba, 26 јули 2019.

 1. Banba

  Banba Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2015
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Здраво,

  Дали има некој од форумов да сподели искуство со лечење на карцином на дебело црево, стадиум IIIB (без метастази, хируршки отсранет) со некои од следниве алтернативни терапии покрај хемотерапијата која е препорачана од доктор:
  • Канабис масло/чепчиња
  • Хомеопатија
  • Биоинформатика
  Ме интересира какво било искуството и какви резултати покажале.

  Исто така, бидејќи сметам дека храната игра голем дел од закрепнувањето и зајакнувањето на самиот организам, дали сметате дека д-р Митов е добар нутриционист за оваа ситуација.

  Ви благодарам, секој одговор е добредојден.
   
 2. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  1.607
  Пол:
  Женски
  Mnogu jabolka i svezi domati na den, tetka mi fala mu na Gospod so taa ishrana se opravi.