1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каскада (Cascada)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од RedRose97, 1 јануари 2011.

 1. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158
  Cascada е техно пеачка. Незнам многу за неа но ги обожавам нејзините песни. Што мислите вие?
  Еве некои од моите омилени.
  http://www.youtube.com/watch?v=LLzGAFd5pUk
  http://www.youtube.com/watch?v=EsdXPPp8dNk
  http://www.youtube.com/watch?v=tVmqFl7eFvg
  http://www.youtube.com/watch?v=T6NcbU60eT4
  http://www.youtube.com/watch?v=MuaIWbK4LJM
  И многу други. :)
  ако темава е двојна клуч нормално.
   
 2. Whatsername

  Whatsername Популарен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2010
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  344
  Каскада се група, а пејачката се вика Natalie Horler. ;)
  Инаку имаат добри песни, Miracle и Everytime we touch ми се најубави. :)
   
 3. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
 4. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
 5. Happygirl13

  Happygirl13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  60
 6. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  Најубава ми е ,,Everytime we touch" :)
   
 7. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Често ги слушам, добри се.
  Омилена ми е Евритајм ви тач! :)
   
 8. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.569
  Допаѓања:
  3.132
  Ја обожавааааааааааааааам <3
   
 9. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  202
  Сите песни им се римејкс или имаат и свои?
   
 10. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Па сите се нивни
   
 11. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  Уште од порано си ги слушам, ептен им ги сакам песните :)
  како и повекето девојки, и мене ми е омилена everytime we touch кога е всушност и првата песна која ја слушнав од нив :$ :)
   
 12. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски