1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Катица Јанева поднесе оставка, уапсен Боки 13 (Ново: Изречени пресуди)

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Asdasovski, 15 јули 2019.

  1. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Трoјкaтa мускетaрки oд Јaвнo oбвинителствo штo ќе беa спaс зa Мaкедoнијa, светци штo вдoмувaaт луѓе...еден пoглед дa им фрлиш и ќе знaеш сo штo луѓе си имaш рaбoтa aмa нaрoд желен е зa дoбри прикaски.
     
    На Ivan4e04, jacqueline.s, Rama и 13 други им се допаѓа ова.
  2. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.251
    Допаѓања:
    124.573
    Еден саат по апсењето на Боки додека сакал да избега преку граница, Катица си дава оставка :) Оти поубаво звучи специјалната обвинителка во оставка со затвор, отколку специјалната обвинителка во затвор.

    Кога Камчев беше со ракометарите се сеќавате што реше Катица? Го пратиле на студирање и државата ќе имала голема загуба ако не го пуштеле :) И на тоа граѓанството поверува :)

    У 6 пред СЈО?
     
    На Ivan4e04, Peperutce1115, Rama и 7 други им се допаѓа ова.
  3. irrelevant

    irrelevant Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    8.326
    Боки ми беше комшија како мала во тафталиџе кога живеев и кога не беше познат. Голем манипулатор беше, знаеше од тројца комшии да изнуди еден куп пари и да ги искара меѓу себе, а тој да испадне и жртва и спасител. Татко му беше мирно човече и решаваше негови проблеми во сенка, угледен човек не сакаше дамки на презимето да си има, после се преселив и не знам натаму што се дешавало, ама сигурна сум дека Боки е способен да прави вакви работи, ептен е интелигентен и си го користи тоа за манипулирање и профит.

    Педерче со фустанчиња и шминки, не би рекла, виде човекот како се вадат пари, циркуз си направи, се проба секаде, направи куп пари и како сите го удри моќта во глава и помисли дека е семоќен и забега... И нека си добие што си заслужил, мада мене ме боли стојна што правел рекет на некој што нас со години не рекетира, сите ако сакаат нека поцркаат во затвор.
     
    На Ivan4e04, Peperutce1115, mal.ecka и 11 други им се допаѓа ова.
  4. Independent Girl

    Independent Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2018
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    1.189
    Пол:
    Женски
    Da bese inteligenten nemase taka lesno da go fatat.
     
    На Rama, Shalitra и sjdgo им се допаѓа ова.
  5. mssuniquee

    mssuniquee Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 февруари 2015
    Пораки:
    3.684
    Допаѓања:
    52.101
    Пол:
    Женски
    A7744BA5-F3CD-4CFC-853D-F1CDE7B24DF1.jpeg
     
    На Роберт 7 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. irrelevant

    irrelevant Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    8.326
    Да де затоа го фатиле дека глуп е. Не знаеле тие до сега, сега дека се разглупавил Боки затоа вака. Којзнае сестро што се дешава, гледаш дека сите криминалци се. И кога ќе размислам тука во државава не ти треба многу памет за да правиш криминал. Само замешај се во политиката.
     
    На Ivan4e04, Peperutce1115, AthenaAsamiya и 7 други им се допаѓа ова.
  7. Tetrapak

    Tetrapak Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2017
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    1.384
    Пол:
    Машки
    Ах бе Боки,сеа г'зот шерпа ќе ти го напраат у Шутка :D
     
    На ohlalalala му/ѝ се допаѓа ова.
  8. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Му купил ауто на саше поликлинико за да го брани него и да го напаѓа геро :rofl: Стварно многу паметен овој, знае што се исплати во животот.
     
    На Rama, zhap4e и Independent Girl им се допаѓа ова.
  9. N0NamE

    N0NamE Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2015
    Пораки:
    698
    Допаѓања:
    2.136
    Пол:
    Машки
    More ima da go otvorat ko Konzerva uste tolku ima da oslabi.
     
    На ohlalalala му/ѝ се допаѓа ова.
  10. grunf

    grunf Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2019
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Машки
    Se precenil.Go reketiral Orce Kamcev, najgolemiot kriminalec vo Mk, sto I ne e mnogu pametno.
    Nakratko samo, Orce Kamcev funkcionira so site vladi, uste od "privatizacijata" koga ja unisti Makedonija Sport na koja tatko my bese direktor, pa kandidat za pratenik na lista na SDS, potoa vo vladeenjeto na Grujo poznato e kakov status imase. I sega pak so SDS. A me deka nema dokazi protiv nego, go ima I vo bombite za sto go ucenuvale no nema nikogas da odgovara.
     
    На Ivan4e04, Peperutce1115, ohlalalala и 5 други им се допаѓа ова.
  11. Independent Girl

    Independent Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2018
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    1.189
    Пол:
    Женски
    Da reketiras vakva krupna zverka ko Kamcev treba jaka pozadina da imas da ti cuva grb a on mislel so Katica Janeva i Sase polikliniko kje svrsi rabota. :D
     
    На Ivan4e04, ohlalalala, Rama и 5 други им се допаѓа ова.
  12. N0NamE

    N0NamE Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2015
    Пораки:
    698
    Допаѓања:
    2.136
    Пол:
    Машки
    On mislel deka e mnogu opasen
     
  13. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.333
    Незнам дали ги читате колумните на Бранко Геровски (она со Кики, Коки, Фрики, Лики....), ама еве, за случајов се знаело уште пред некој месец.
    И не се замо двајцава Б.Ј и З.М вмешани, туку и за Лила има ,,нешто,, кое е ситно према 1,5 мил. евра.

    Сега Камчев ќе излезе како јунак ?
    Мисли ли дека поради ова ќе биде амнестиран ?
     
    На Ivan4e04, mal.ecka, ohlalalala и 6 други им се допаѓа ова.
  14. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.075
  15. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    Каква држава, човече. Алал на сите. :D

    Сме се собрале милионче и нешто и ќе си играеме држава. Па и Гучи торбичката му ја носи полицаецот, Исусе. :rofl:

    Кога праќам што се случува по роднини и пријатели во странство, дури вака, малку да не ти се верува што се случува. Малку така како забеганки сме.

    Боки, уште на времето кога беше „само“ шоумен, се гледаше дека така се облекува за да привлече внимание. Герила маркетинг. Никогаш не сум го мислела за глуп, нападен и напорен да... ама глуп не.

    Очигледно, се заборавил малку.

    И најбитното, колку треба да украдеш, за да ти бараат 8 милиони рекет и ти да се исценкаш за 5? Како за бонбончиња да се прави муабет, бе.
     
    На Ivan4e04, Peperutce1115, mal.ecka и 31 други им се допаѓа ова.
  16. Animali

    Animali Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    9.423
    Пол:
    Женски
    @Doozy Извини да те поправам, Ермес беше чантата :rofl: Стварно и мене ми дојде тоа смешно, како чанатата во посебна ќелија ќе биде :D
    И точно, баш како за бонбони, 8, 5, 1 милион, колку едноставно звучи, when they say it :D
     
    На Ivan4e04, Peperutce1115, ohlalalala и 9 други им се допаѓа ова.
  17. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Абе во странство се дешаваат и поголеми политички игри, рекети...ама луѓето си имаат работа, парички па не се замараат и не ги интересира.
    Еден просечен американец освен името на претседателот тешко дека друго знае. А ние овде премиери, министри, судии, све знаеме роднини до трето колено :D
    Сиромашен народ, без работа и се занимаваме со политика по цел ден.

    Простава раја што цел ден се кара по фб. Замисли да имаат работа и по 1.000 евра плата...ќе си одат на шопинг, по ручеци, одмори, дружење, пријатели и ќе немаат време за фб. Ама со 12.000 ден плата со работа која не ја сакаш, и фрустрации што фамилијата не можеш асално да си ја издржуваш, ќе трчаш по партии и ќе се препуцаваш по фб со надеж за подобро работно место и подобро утре
     
    На Ivan4e04, Peperutce1115, Ladybug98 и 27 други им се допаѓа ова.
  18. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.509
    Допаѓања:
    144.213
    Да не беше трагична ситуацијата ќе беше смешна.
    Уште си играме држава.
    Луѓето кои ги ставија на чело да ја управуваат, вршат ракет и полнат џебови.
    Не е дека се очекуваше поинаку. Ама што се пишуваше за СЈО колку праведни беа, дури и да поверуваш.
     
    На Ivan4e04, Peperutce1115, SummerGirl и 12 други им се допаѓа ова.
  19. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    @AlicaInWonderland точно, се согласувам.

    Друг е муабетот и друг е фокусот кога џепчето е полно со пари. Ама вистински пари, а не пари земени од кредити од светски банки што ќе ги вратиме на Свети Никад.

    И кога ќе ми речат, ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ ЈУГОСЛАВИЈА, ми иде да ги плеснам по рачето, пошто мајндсетот од Југославија - лежи и кради, државата ќе ти го мисли гајлето - го пренесовме у еден климав капитализам што кад-тад ќе ни се сруши на глава.

    Да не почнувам да зборувам шо читав последно за пензиски фондови и кои математики ги правев, оти дополнително ќе се изнервирам. Ама дај му на народ евтина политика и популизам, и ќе се чука во гради со името и со химната, без да знае дека за 30-40 години од сега пензиите ќе бидат тамаМ да си ја платат сметката за струја. И да им остане ситниш за лепче.

    Него не се доизразив убаво во првиот пост. Мислев на наши Македонци исселени во странство. Имам блиска личност таму и често си правиме муабет за овде што се случува... и неа ја интересираат овие работи овде, плус и во струка и е.

    Онака, еден ден и' праќам дека у Охридсконо се полни со гомна, друг ден и' праќам за тие забеганите од Фондот за иновации, трет ден Грујо избегал, четврт ден, Боки 13 и Катица... Колективно лудило, човече. Те подјебаваат у здрав памет.

    Што видов еден статус вчера, вика можеме ние од Правен факултет комотно да си ги скинеме дипломите и да одиме да береме кајсии.

    И после оти си оделе луѓето. Масовен егзодус. Brain drain.


    @Animali :rofl::rofl::muscle:
     
    На Ivan4e04, Peperutce1115, ohlalalala и 16 други им се допаѓа ова.
  20. KateKane

    KateKane Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јули 2018
    Пораки:
    3.185
    Допаѓања:
    57.721
    Пол:
    Женски
    Р е з и л.

    Срам ме тепа каде живеам и кој све ми ја претставува државава. Онака, неарно ми биднува коа ќе ми текне кои не преставуваат.

    Све за потпал од прв до последен.
     
    На Ivan4e04, Peperutce1115, SummerGirl и 17 други им се допаѓа ова.