1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каубојски стил и акцесорис

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 7 август 2011.

  1. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Country, western, cowboy style итн. се називи се овој стил, јес да е повеќе западњачки да не речам американски стил, но и кај нас се носат додатоци каубојски.
    Каубојки, кожни црни/кафени јакни, големи кожни каиши, шешири, карирани кошули, тексас, ресите ...
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Значи колку сакате чизми каубојки, ги носите ли? Тие се најраспространети :)
    Шешири? Чанти со реси? Комплетни каубојски комбинации не ни има кај нас, со ретки исклучоци видов одамна една девојка права каубојка и неверојатно секси изгледаше со краток шорц, ремен, бела кошула, елече и шапка, дури и сите пријатно ја загледуваа 8)
    Но има избор и често гледам каубојски акцесорис од чевли, чанти, шешири, елечиња... Ги сакате или не? :)
     
  2. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Уууу, да! Љубам каубојски чизми, ама кратки и не со шпиц ала Аладин. Има огромни разлики од еден до друг каубојски стил, јас го преферирам оној на Дејзи Дјук (кратки жешки тексас шорцеви, каубојки, кошулка), но има некој што го сака стилот на Доли Партон. :)

    [​IMG]

    [​IMG]

    Инаку реси не би, тоа веќе влече индијански корени, а јас не сум Покахонтас. :)
     
    На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
  3. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Каубојскиот стил и тоа како може да биде секси.
    Поготово во летно време со тексас шорц и шешир. Јас сум фан на шорцевите, имам десетина пара, повеќето тексас, и цело лето скапувам во нив. Шешири носам само сламени. Летово купив еден темно кафен со црно и го утепав од носење. И на овие две парчиња што ти душа сака може да се комбинира. Мене ми е интресно со карирана кошула и многу плетени и кожни алки. Барем летно време има опции и варијации на кошули, маички и акцесорис. А да, ќе заборавев, и едно елече имам, ама никогаш не сум го комбинирала во каубојски стил.
    Чизми немам, а и некако не ми се пријатни за око. И на ресите не сум фан.

    Едино што не разбирам е кога ќе видам некое фустанче, така летно, и каубојки на нозете. Тејлор Свифт на пример, тотално ми е без врска. Толку убави фустанчиња ги упропастува со чизми.
    [​IMG] [​IMG]
    Ова белово на пример, плаче за убава чевла во крем нијанса. Многу се груби чизмиве, затоа не ги сакам.


    Еве како ги комбинирале некои од познатите:
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG]
     
  4. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536
    премногу сакам и дури некад се облекувам така :) Само немам чизми видов еднаш ама не ми се свиѓаа. И мајка ми носи такви и еднаш ми земала и на мене ама лаковани се , црвени и затоа не ги носам :?:

    Нешто вака...
     

    Прикачени фајлови:

  5. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Па да, ми се допаѓа...ама без шеширот каубојски на глава,дефинитивно! ;) Не сум до толку смела! :^) Шешир каубојски, каиш со реси,пиштол на коланот и каубојски чизми имам носено само еднаш,на карневалите кога бев маскирена во каубојка :lol:

    Иначе си имам кафејава кожна јакна баш некаков каубојски стил и убаво се осеќам во неа, искомбинирана со штосни чизмички и некоја таква ташна!
    Често знам да искомбинирам и карирена кошула со тексес сукна па и тоа му доаѓа некако ко каубојски стил и изгледа доста секси! Ми се допаѓаат и големите кожни каиши но немам ниту еден таков,планирам да си земам некој |(
    Преку зима доста си носев едно кожно кафејаво елече со карирана кошула, и ептен си ја сакав таа каубојска комбинација! Тоа ми беше најчесто носена комбинација преку цела зима!
    Во галавном ми се допаѓа тој стил и се облекувам понекогаш така!
     
  6. ani22

    ani22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2010
    Пораки:
    585
    Допаѓања:
    303
    јас имам чизми многу ги сакам, нешто слични се кака на првата слика на миланистката :)
     
  7. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.879
    Допаѓања:
    13.392
    Каишите ок.
    Али чизмиве ми се грди. И шеширот.
    Единствено ако не сакам да му се придружам на Таличниот Том, па заедно да јаваме коњи, вака облечени.
    У Тексас можда.
    [​IMG]
     
  8. capricorn.m.gi

    capricorn.m.gi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    7
    Ми се допагјаат ресите,каишите и шеширот....а чизмиве и мене ми се грди
     
  9. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.669
    Ресите и карираните кошули не поминуваат кај мене, но чизмите и шеширите да! Не сум сретнала некој тука да го негува овој стил, но во Северна Америка и те како е раширен... афтер ол од таму и потекнува.
    [​IMG]
     
  10. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    626
    Допаѓања:
    598
    Ми се свиѓа ептен! Особено карираните кошулки,шеширот па добри чизми со ресички и добра фармерка! сега во Зара во Белград видов и прексрасни ташнички баш у тој стил онака кафеави со реси! ептен е шик,ама човек треба да знае како сето тоа да го искомбинира да не делува онака натрупано! ;)
     
  11. marte33

    marte33 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    kaubojskite alista cizmi i dodatoci mi se navistina ubavi i primamlivi ja obozavam onaa kafena kaubojska boja no sekako se sto ke oblecis da bidi skladno i ne prenatrupano pa da ne se znae koe kae ...definitivno sum ZA :D
     
  12. millagros

    millagros Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    5
    само чизмите и карираните кошули ми се допагаат а останатото не можам да го поднесам тоа е моето мислење
     
  13. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    Не сакам да биде нападно. Нешто вака
    [​IMG]
    Се’ зберано на купиште и облечено не ми се допаѓа, ајде, замислете си ташна во реси, со каубојски чизми, каубојски топ... Безвезе ми е.
    :)
     
  14. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    Кајшевите, белегзиите, кошулите и да тие пантолоните за на коњ што се над фармерки што се носат (врска немам како правилно се викаат:$) нешто вака како оваја седнатава што има
     

    Прикачени фајлови:

  15. Belisima

    Belisima Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2010
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    26
    Каубојскиот стил ама воопшто не ми се допаѓа ни карираните кошули ни ресите ништо
     
  16. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Уф, ко обожавааааааааааам овој стил. Го обожавам!!
    Посебно некоја мешавина на индијанско-каубојски. Траки на чело, реси, каубојски шеширим врзани кошули за половина. :inlove: Тоа е мој стил дефинитивно. :)
     
  17. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Многу го сакам каубојскиот стил, и сакам кога носам нешто такво...
    Најмногу ми се допаѓаат чизмите со ресички :inlove:, па кошулите, шеширите и каишите.
    Само не сакам сето тоа да е пренападно, инаку ми се допаѓа стилов. :)
     
  18. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    Па,не ми е нешто нај нај овај стилов али јас од сево ова ги носела само чизмите и каишите,белегзиите..
     
  19. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Каубојките ми се најсекси.И знам дека темата е сериозна но морав да турам некоја ваква слика :D Фалеше ...
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  20. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Од овој стил ми се допаѓаат ремените и чизмите ама чизмите не би ги носела никогаш.
    Зашто во моево маало луѓево незнаат што е мода !!!
    Кога ги носев чизмите над коленици ме гледаа како мечка да игра -.-