Каубојски стил и акцесорис

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 7 август 2011.

 1. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  Country, western, cowboy style итн. се називи се овој стил, јес да е повеќе западњачки да не речам американски стил, но и кај нас се носат додатоци каубојски.
  Каубојки, кожни црни/кафени јакни, големи кожни каиши, шешири, карирани кошули, тексас, ресите ...
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Значи колку сакате чизми каубојки, ги носите ли? Тие се најраспространети :)
  Шешири? Чанти со реси? Комплетни каубојски комбинации не ни има кај нас, со ретки исклучоци видов одамна една девојка права каубојка и неверојатно секси изгледаше со краток шорц, ремен, бела кошула, елече и шапка, дури и сите пријатно ја загледуваа 8)
  Но има избор и често гледам каубојски акцесорис од чевли, чанти, шешири, елечиња... Ги сакате или не? :)
   
 2. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.539
  Уууу, да! Љубам каубојски чизми, ама кратки и не со шпиц ала Аладин. Има огромни разлики од еден до друг каубојски стил, јас го преферирам оној на Дејзи Дјук (кратки жешки тексас шорцеви, каубојки, кошулка), но има некој што го сака стилот на Доли Партон. :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  Инаку реси не би, тоа веќе влече индијански корени, а јас не сум Покахонтас. :)
   
  На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
 3. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.705
  Допаѓања:
  9.993
  Пол:
  Женски
  Каубојскиот стил и тоа како може да биде секси.
  Поготово во летно време со тексас шорц и шешир. Јас сум фан на шорцевите, имам десетина пара, повеќето тексас, и цело лето скапувам во нив. Шешири носам само сламени. Летово купив еден темно кафен со црно и го утепав од носење. И на овие две парчиња што ти душа сака може да се комбинира. Мене ми е интресно со карирана кошула и многу плетени и кожни алки. Барем летно време има опции и варијации на кошули, маички и акцесорис. А да, ќе заборавев, и едно елече имам, ама никогаш не сум го комбинирала во каубојски стил.
  Чизми немам, а и некако не ми се пријатни за око. И на ресите не сум фан.

  Едино што не разбирам е кога ќе видам некое фустанче, така летно, и каубојки на нозете. Тејлор Свифт на пример, тотално ми е без врска. Толку убави фустанчиња ги упропастува со чизми.
  [​IMG] [​IMG]
  Ова белово на пример, плаче за убава чевла во крем нијанса. Многу се груби чизмиве, затоа не ги сакам.


  Еве како ги комбинирале некои од познатите:
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]
   
 4. MonnaSi

  MonnaSi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  534
  премногу сакам и дури некад се облекувам така :) Само немам чизми видов еднаш ама не ми се свиѓаа. И мајка ми носи такви и еднаш ми земала и на мене ама лаковани се , црвени и затоа не ги носам :?:

  Нешто вака...
   

  Прикачени фајлови:

 5. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  623
  Па да, ми се допаѓа...ама без шеширот каубојски на глава,дефинитивно! ;) Не сум до толку смела! :^) Шешир каубојски, каиш со реси,пиштол на коланот и каубојски чизми имам носено само еднаш,на карневалите кога бев маскирена во каубојка :lol:

  Иначе си имам кафејава кожна јакна баш некаков каубојски стил и убаво се осеќам во неа, искомбинирана со штосни чизмички и некоја таква ташна!
  Често знам да искомбинирам и карирена кошула со тексес сукна па и тоа му доаѓа некако ко каубојски стил и изгледа доста секси! Ми се допаѓаат и големите кожни каиши но немам ниту еден таков,планирам да си земам некој |(
  Преку зима доста си носев едно кожно кафејаво елече со карирана кошула, и ептен си ја сакав таа каубојска комбинација! Тоа ми беше најчесто носена комбинација преку цела зима!
  Во галавном ми се допаѓа тој стил и се облекувам понекогаш така!
   
 6. ani22

  ani22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2010
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  302
  јас имам чизми многу ги сакам, нешто слични се кака на првата слика на миланистката :)
   
 7. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.790
  Допаѓања:
  13.195
  Каишите ок.
  Али чизмиве ми се грди. И шеширот.
  Единствено ако не сакам да му се придружам на Таличниот Том, па заедно да јаваме коњи, вака облечени.
  У Тексас можда.
  [​IMG]
   
 8. capricorn.m.gi

  capricorn.m.gi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  7
  Ми се допагјаат ресите,каишите и шеширот....а чизмиве и мене ми се грди
   
 9. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.657
  Ресите и карираните кошули не поминуваат кај мене, но чизмите и шеширите да! Не сум сретнала некој тука да го негува овој стил, но во Северна Америка и те како е раширен... афтер ол од таму и потекнува.
  [​IMG]
   
 10. Gioia

  Gioia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  Ми се свиѓа ептен! Особено карираните кошулки,шеширот па добри чизми со ресички и добра фармерка! сега во Зара во Белград видов и прексрасни ташнички баш у тој стил онака кафеави со реси! ептен е шик,ама човек треба да знае како сето тоа да го искомбинира да не делува онака натрупано! ;)
   
 11. marte33

  marte33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  kaubojskite alista cizmi i dodatoci mi se navistina ubavi i primamlivi ja obozavam onaa kafena kaubojska boja no sekako se sto ke oblecis da bidi skladno i ne prenatrupano pa da ne se znae koe kae ...definitivno sum ZA :D
   
 12. millagros

  millagros Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  5
  само чизмите и карираните кошули ми се допагаат а останатото не можам да го поднесам тоа е моето мислење
   
 13. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.477
  Допаѓања:
  2.921
  Не сакам да биде нападно. Нешто вака
  [​IMG]
  Се’ зберано на купиште и облечено не ми се допаѓа, ајде, замислете си ташна во реси, со каубојски чизми, каубојски топ... Безвезе ми е.
  :)
   
 14. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.875
  Кајшевите, белегзиите, кошулите и да тие пантолоните за на коњ што се над фармерки што се носат (врска немам како правилно се викаат:$) нешто вака како оваја седнатава што има
   

  Прикачени фајлови:

 15. Belisima

  Belisima Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  26
  Каубојскиот стил ама воопшто не ми се допаѓа ни карираните кошули ни ресите ништо
   
 16. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.933
  Уф, ко обожавааааааааааам овој стил. Го обожавам!!
  Посебно некоја мешавина на индијанско-каубојски. Траки на чело, реси, каубојски шеширим врзани кошули за половина. :inlove: Тоа е мој стил дефинитивно. :)
   
 17. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.711
  Многу го сакам каубојскиот стил, и сакам кога носам нешто такво...
  Најмногу ми се допаѓаат чизмите со ресички :inlove:, па кошулите, шеширите и каишите.
  Само не сакам сето тоа да е пренападно, инаку ми се допаѓа стилов. :)
   
 18. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  Па,не ми е нешто нај нај овај стилов али јас од сево ова ги носела само чизмите и каишите,белегзиите..
   
 19. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.066
  Пол:
  Женски
  Каубојките ми се најсекси.И знам дека темата е сериозна но морав да турам некоја ваква слика :D Фалеше ...
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 20. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.722
  Допаѓања:
  9.394
  Пол:
  Женски
  Од овој стил ми се допаѓаат ремените и чизмите ама чизмите не би ги носела никогаш.
  Зашто во моево маало луѓево незнаат што е мода !!!
  Кога ги носев чизмите над коленици ме гледаа како мечка да игра -.-