Кафе за слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од senjorita.lombardi, 18 февруари 2012.

 1. senjorita.lombardi

  senjorita.lombardi Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  754
  Девојки, денес случајно го видов кафето за слабеење на гранд, дали некоја го има користено??? и дали има резултати или се е гола вода..
   
 2. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  835
  Кафе за слабеење GRAND

  Ветар во магла искрено ! :lol:
   
  На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. s988

  s988 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  18
  вита голд кафе

  Здраво би сакала да ми каже некој искуство со Вита Голд кафето.. Имав прочитано неколку добри коментари па би сакала и друго мислење.
   
 4. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.632
  Допаѓања:
  5.348
  Vitagold дaли oвa кaфе гo упoтребувaл некoј?
  Резултaти,ценa?:)
   
 5. minne992

  minne992 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  10.386
  Пол:
  Женски
  Баш преска случајно видов на нет кафе форм , за месец ,два,три имаше цени. Дали некој го има користено ?
   
 6. valerija22

  valerija22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2011
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  10
  И јас го видов и ве молам ако има некој искуство со ова кафе нека пише,сакам да го порачам ама незнам дали ќе има ефект
   
 7. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.629
  Допаѓања:
  100.164
  Пол:
  Женски
  Немам исκуство со ваκви нешта, а ρезултати би имале со било κое κафе - единствено аκо тоа ви биде обρоκ! Дај не се лажете и не фρлајте паρи!! #мое мислење!
   
 8. #Пепи

  #Пепи Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2016
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  349
  Пол:
  Женски
  Јас не сум користила такво кафе, ама ако има ефект зашто да не пробам :)
  Споделете искуства :*
   
 9. AnaSe

  AnaSe Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2014
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  29
  Здраво,

  Дали некоја има искуство со ова кафе за слабеење?
  FB_IMG_1456065165374.jpg
   
  Последна измена од модератор: 26 февруари 2016
 10. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.632
  Допаѓања:
  5.348
  пак со истото прашање+ зелено кафе сте пиеле?Резултати?
   
 11. lilo

  lilo Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  779
  Пол:
  Женски
  Ајде јас да кажам Кафе слим незнам кое било во зегин 780 денари а било пакувано по 12 кафиња. Една моја познаничка го користеше и ослаби 6 кг за еден месец. Без притоа со некакви последици.
  Другарка и нејзина од истото тоа имаше вртоглавици и го прекина.
  Јадеш се нормално. Наводно повеќе мокрела. Значи ја исфрлала течноста. Тогаш не ја врати килажата но после две години е повторно потпоправена и сега го пие кафето
   
 12. MilaЗ

  MilaЗ Активен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Мене ми помогна еден спреј а кафето немаше ефект
   
 13. EDNAEMAJKA

  EDNAEMAJKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2013
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  6
  фито спреј?
   
 14. MilaЗ

  MilaЗ Активен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Da a gledam nekoi se zalat deka nemalo efekt nz dali e dp organizam ilo sto e