1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кајмачина

Дискусија во 'Рецепти' започната од vickyy90, 11 април 2014.

 1. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.066
  Последниот пат кога бев во риниа земав кајмачина онака од љубопитност да видам каква е,и искрено да ви кажам 1000 пати се покајав,во живот поодвратно нешто немав пробано...смрдеше на јајца корнеше :puke:

  А така примамливо изгледа мислиш во една душа ке ја издеш :)

  [​IMG]

  Знае ли некој рецепт за кајмачина ама да нема толку јак мирис на јајца?