1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Квиз „Се или нешто“ [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ana-banana, 25 декември 2011.

 1. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  749
  Пол:
  Женски
  Квизот „Се или нешто“ од неодамна почна да се емитува на Сител телевизија во недела во 22.00часот. Негова водителка е Лила Филипова.
  [​IMG]

  Еве повеќе информации на страната на Сител: http://www.sitel.com.mk/tv/serii/se-ili-nishto?page=1
  :!: Но на телефонскиот број кој е оставен не може да се добие, а адресата за аплицирање преку интернет не е поставена.
  Дали го следите квизот? Кое е вашето мислење за истиот? Дали сте се обиделе да се пријавите? Дали знаете преку кои критериуми се избираат учесниците и слично?


  Ако е дупла темава, канта :)
   
  На 81968 и Tijana.Gj им се допаѓа ова.
 2. Peppermint

  Peppermint Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  13.208
  Пол:
  Женски
  За мене квизов е разочарување. На големо се најавуваше дека е лиценциран и слично. Очекував квалитетен квиз, а излезе дека е обична игра на среќа. Ја следев првата епизода, а за мене и последна.
   
 3. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.332
  Гледав минатата недела и ми остави убав впечаток. Лила, како и секогаш одлично води и изгледа, а и жената страшно добро изигра, браво. Денес не гледав, па не знам како било.
   
 4. smiley-94

  smiley-94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  321
  само 200 денари си зеде таа што играше
   
 5. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.034
  Гледав денес, интересно е, не е лошо, меѓутоа Лила некако ми стои остарена, вештачка и воопшто не ми се допаѓа |(
   
 6. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  749
  Пол:
  Женски
  Па искрено Лила и не ме воодушевува со водењето на квизот, ама сепак тоа е мое лично мислење. Мене ме интересира како да се пријавам и дали некој бил да ни каже искуство.
   
 7. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.067
  Допаѓања:
  8.086
  Пол:
  Женски
  Мене многу ми е интересен квизов. Го гледав во неделата, а денес заборавив. Еве сега ми текна дека денес е недела и дека не го гледав... :D Читав книга де, заборавив. А за тоа како Лила го води- Немам коментар, супер стварно. :)
   
 8. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  735
  Пол:
  Женски
  Лила и не ми е нешо баш мое мислење.Инаку квизов ти е СРЕЌА.Не ти треба знаење туку оди и погаѓај.Не е лош може човек да си проба среќа.
   
 9. Tijana.Gj

  Tijana.Gj Активен член

  Се зачлени на:
  5 април 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Може ли некој да ми каже како се пријавува на квизот "Се или нешто" ? Фала однапред ! :*
   
 10. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  Мене ми е интересен квизов и редовно го гледам. Не е нешто посебно, ама за тепање досада. :D
   
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.983
  Пол:
  Женски
  порао имаше линк од сител тв, таму беше објаснето се.Сега го нема, ми покажува страницата не е пронајдена.
  Мислам дека пријавувањето беше преку е-маил zabava@sitel.com.mk
  Име и Презиме:
  Адреса на живеење:
  Контакт телефон:
  Куса биографија и мотив за учество:
   
 12. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  134
  Интересен квиз, меѓутоа повеќе би рекла дека е игра на среќа отколку квиз затоа што не ти треба никакво знаење, туку само си кажуваш броеви и си отвараш кутии. :)
   
 13. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.983
  Пол:
  Женски
  ^вчера кога гледав, и кога Лила рече, ама ни банкарот незнае каде во која кутија се колку пари(сумата)
  уффф си мислам дали за толку глупави не сметаат :fubar:
   
  На MaCa-J му/ѝ се допаѓа ова.
 14. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  134
  Е ајде де. Исто така има речено и дека пример нели кога ќе прифатиш понуда со одредена сума на пари после тоа само онака си кажуваш кутии, ги отвараш и банкарот ти нуди понуда, меѓутоа веќе неможеш да ја прифатиш. И Лила вика дека демек банкарот не става намерно такви големи суми за да му биде криво на играчот туку дека така ќе рекол и да продолжел :fubar:. Тој намерно кажува големи суми, за да му биде криво дека се откажал и да види дека ако продолжел ќе земе многу повеќе бе ало. |( Не сме толку глупави. Ама тоа е што да правиш. :)
   
 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.983
  Пол:
  Женски
  Играта ќе имаше целосна смисла, ако банкарот на крај обавезно мора да му понуди на играчот замена со последната кутија, или сума на пари, или својата кутија.
  Зошто тогаш банкарот не ќе знае играчот дали ќе земе сума, ќе задржи своја кутија или ќе направи смена на кутиите.
   
 16. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.031
  Си гледам секогаш, па недела навечер и нема што да се праи. А и интересно ми е шоуво. Најмомент ми е кога остануваат 2 кутии и за да биде уште поинтересно во едната да има огромна сума, а во другата сосем мала како минатава емисија пр. 3 денари и 50.000 денари :tmi: али луда беше девојкава скроз. Божееее си викам што и е :rofl: Убава емисија си направиме, убаво си поминаме :D
  Инаку банкарот е режијата уствари, ова според мене и сигурно знае во која кутија која сума е ставена, а Лила вика не знаел. Мапет шоу двајцата се интересни и да обично големи суми имаат :lol:
  Се е чиста среќа.
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  150
  Пол:
  Женски
  Си гледам секогаш, па недела навечер и нема што да се праи.
   
 18. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  840
  Допаѓања:
  322
  интересен квиззз
   
 19. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.884
  Колку што приметувам, играат оние што ги држат кутиите, и се менуваат. |(
  Баш таа претходната недела а и другите претходно, се знаат меѓусебно кои се што се, што значи џабе пријавување ако веќе некој се пријавува.
   
 20. Buba-Mara

  Buba-Mara Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  61
  ^Да тие што ги држат кутиите играат, ама тој што игра на пример денес не може да учествува понатаму, така да секоја недела по еден нов има, не е за џабе пријавувањето ;)