Квиз „Се или нешто“ [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ana-banana, 25 декември 2011.

 1. Mr. Right

  Mr. Right Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.030
  Допаѓања:
  70.985
  Пол:
  Машки
  А штo прaвaт нa тoј кaстинг? Кoј е услoвoт зa дa те примaт вo квизoт? Лилa еднaш кaжa декa вo кoмисијa имa четвoрицa луѓе и им дaвaaт oцени oд еден дo пет. Некoи прaшaњa дa не им пoстaвувaaт? Некaкo глупичкo е oвa. :^)
   
 2. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  466
  Пол:
  Женски
  ее добар е квизов многу ми се допаѓа интересно е
   
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.940
  Пол:
  Женски
  А што пишувате во маилот?
   
 4. mynameislove

  mynameislove Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2013
  Пораки:
  1.151
  Допаѓања:
  12.243
  Добра игра беше таа вчера на Андријана. Мило ми е што конечно некој му зема убава сума на банкарот. Секоја чест за храброста и тоа како изигра мудро, оти и тука треба мозгање не е чиста среќа. А банкарот лавовски се бореше да даде пониска понуда од трите тројки што иначе секогаш ги дава кога ќе се откаже некој. И после не знае кај се парите, 100 посто знае, па му ја пробија тактиката кога понуди пониска понуда од вообичаеното. Така и претходно правел, ако имаат висока сума во нивната кутуја дава повисока сума, во спротивно пониска.
   
  На Cinderfakinrella, cresa-jagoda, Mr. Right и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  4.627
  Допаѓања:
  72.820
  Пол:
  Женски
  А кој рече дека не знае каде се парите?
  Па тие истите луѓе што ги местат кутиите, истите се и "банкарот".
  Сумите магично сигурно не се местат.
  Се знае кој ден кој човек ќе игра, па ако сакаат да земеш повеќе пари, ќе ти наместат.

  Инаку вчера баш ја фатив емисијава и женава во игра имаше 100.000 и милионот... Тие и дадоа понуда од 310.000 и таа се мислеше дали да прифати.

  Знам дека се бунат пред камери ама ај размисли малку...
  Фала богу дека треба да продолжи... И да беа во нејзината кутија 100.000, ќе пропушти 210.000...ама можеше да биде милионот и да и биде цел живот криво.
  Повеќе може да добие, отколу да изгуби.
  Убави суми и останаа и требаше до крај да оди, ама многу притисок од публика и правеа.
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 6. mynameislove

  mynameislove Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2013
  Пораки:
  1.151
  Допаѓања:
  12.243
  Па добро Лила цело време го збори тоа дека никој не знае што има во кутијата. И јас сумњав дека е така, ама со тек на време се покажа. Сепак никој не земал толку, не е ни мала разлика од 100 000, сепак е прва со таа сума. Веќе до некаде го научивме дека дава поголеми суми ако кај натпреварувачите е милионот, на една и даде сума 150 000, во таа фаза каде дава околу сто, и кај неа беше милионот, тоа го заклучивме и дома. И сега истото го констатиравме, реално треба пола од сумата да биде понудата ама тоа е. Добро велиш кога веќе дошла.до таму може засекогаш да се кае, но најдобро она знае, под голем притисок беше, понудата не баш реална, често се покажало и дека среќните бројки кријат големи суми, да можеше да ја смени мислам дека би прифатила.
   
 7. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  2.829
  Допаѓања:
  28.913
  Пол:
  Женски
  Вчера беше дефинитивно најдобра емисија, мило ми е за девојката што изигра паметно и на најдобар начин, секоја чест на храброста, банкарот на крај ниска сума и понуди, првично 285.000 па потоа 310.000, нели кога остануваат две кутии понудата е 333.333, Лила кажа демек таа понуда важи само во случај кога на крај во игра се двете најголеми суми
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Mr. Right

  Mr. Right Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.030
  Допаѓања:
  70.985
  Пол:
  Машки
  Јaс првo дa честитaм нa девoјкaтa зa oсвoенaтa сумa. Честитaa и други пo пoртaливе штo oбјaвијa, aмa јaс не пишувaм кoментaри јaвнo. Сепaк девoјкaтa се зaблaгoдaри нa честитките.

  Втoрo, вчерa се пoсрaмoти целa екипa тaму. 100.000 и милиoн вo игрa, a пoнуди 285.000. Немa лoгикa. Некoј oд нејзинaтa пoддршкa збoреше зa трoјките и Лилa oдмa, aмa тaa сумa е кoгa 250.000 и милиoн е вo игрa. Мислaм, пoглуп изгoвoр не мoжеше дa дaде. Кoлку пaти сaмo милиoн и синa сумa им oстaнувa и нa крaј ги нуди oние фaмoзни трoјки. Вчерa резил се нaпрaвијa, не се реaлни ич.

  Третo, нoрмaлнo декa знaaт кoјa сумa вo кoјa кутијa се нaoѓa. Знaе и Лилa, oсoбенo знaе зa нaјвисoките првo и кoгa нa крaј ќе oстaнaт некoлку кутии знaе кoјa сумa кaде е. Сте приметиле ли декa кoгa ќе им oстaне нештo ситнo, 5000-10.000 им пoмaгa дa ги зaчувaaт тие пaри зa дa не си oдaт без ич? Кaкo тoгaш знaе кoјa сумa вo кoјa кутијa се нaoѓa. И' кaжувaaт штo дa кaжувa и и' ги кaжувaaт сумите. Кoлку пaти сaмo се слушa oд слушaлкaтa штo јa имa нa увo. И еднaш кoгa се јaви бaнкaрoт се слушнa негoвиoт глaс кoгa дaде пoнудa и мaлце кo нa Лaтaс глaсoт беше. Не е чуднo и тoј дa е. :lol:
   
  На Cinderfakinrella, cresa-jagoda, ocicka2014 и 5 други им се допаѓа ова.
 9. peperutche21

  peperutche21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2015
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  901
  Пол:
  Женски
  Браво за девојката и храброста баш чекав некој ваква игра да изигра да ги одбие парите и да оди до последната рунда и знаев дека тие 333,333 немаа да и бидат понудени, а за тоа што го кажа 250,000 и милинот на крај да останат исто така и останаа на една натпреварувачка и и даде 600 и нешто илјади... нема логикаа....
   
  На Cinderfakinrella, cresa-jagoda, elimkd и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. V.odolija

  V.odolija Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2014
  Пораки:
  635
  Допаѓања:
  12.802
  Леле овој фраеров се испофали дека е женкар, зема 10 денари и повеќе пари потрошил на чоколадите што им ги подели на играчите со кутиите
  Ама јбг не е лесен фраерскиот живот :D
   
  На Cinderfakinrella, twilight123 и Mr. Right им се допаѓа ова.
 11. Mr. Right

  Mr. Right Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.030
  Допаѓања:
  70.985
  Пол:
  Машки
  Пa и другaриве му гo нaпумпaa егoтo кoгa кaжaa декa секoј ден или неделa имa нoвa девoјкa. :rofl:
   
  На Cinderfakinrella, twilight123 и V.odolija им се допаѓа ова.
 12. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  2.829
  Допаѓања:
  28.913
  Пол:
  Женски
  Не гледав денес, даваат ли репризи или на нет??
   
 13. Mr. Right

  Mr. Right Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.030
  Допаѓања:
  70.985
  Пол:
  Машки
  Репризи мислaм декa не дaвaaт, a нa интернет мислaм декa немa. Немoј, не гледaј ќе се зaљубиш вo негo пoсле шo ќе ти прaaм...:rofl:
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 14. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  2.829
  Допаѓања:
  28.913
  Пол:
  Женски
  Леле ме уби сега уште повеќе да ми е мака што не сум гледала:drunk::rofl:
  Ја мислам дека, како да се изразам еѓипјанкана (циганка) ќе земе многу пари, не за џабе среќа носат :)
   
  На Mr. Right му/ѝ се допаѓа ова.
 15. V.odolija

  V.odolija Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2014
  Пораки:
  635
  Допаѓања:
  12.802
  Ако не им дал по 100 денари да кажат дека е женкар јас еве :D
   
  На twilight123 и Mr. Right им се допаѓа ова.
 16. Mr. Right

  Mr. Right Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.030
  Допаѓања:
  70.985
  Пол:
  Машки
  А јaс пa се чудaм зoштo не мoжaм девoјкa дa си фaтaм. :envy:
   
  На twilight123 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  466
  Пол:
  Женски
  hahahahaha go gledav toa so toj zhenkarot ic nemashe srekja
   
  На Mr. Right му/ѝ се допаѓа ова.
 18. mode-kristina

  mode-kristina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  618
  Допаѓања:
  1.140
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека квизов треба да се вика „Сè или ништо“, а не „Сè или нешто“. Ако веќе сакаат да го задржат тој наслов, тогаш во кутијата со бројот 23 наместо НИШТО, можеле барем 1 денар да стават.
   
  На gjoker4e, SummerGirl, Cinderfakinrella и 8 други им се допаѓа ова.
 19. V.odolija

  V.odolija Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2014
  Пораки:
  635
  Допаѓања:
  12.802
  Многу ми е јако кога Лила ќе им рече по 100 пати на тие кои играат во емисијата "секоја чест" дека отворил сино или за било што друго.
  Мислиш Ла Манш го препливал та секоја чест :D
   
  На gjoker4e, SummerGirl, mode-kristina и 3 други им се допаѓа ова.
 20. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  466
  Пол:
  Женски
  од минатата недела што играа луѓето кој највеќе ви се допадна како одигра?