Квиз „Се или нешто“ [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ana-banana, 25 декември 2011.

 1. worrieddd

  worrieddd Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  879
  Допаѓања:
  3.466
  Пол:
  Женски
  Има ли некој информација кој денови се снимаат емисиите? Би сакала да се пријавам ама ова ми е битен фактор. Дали се снима викенд (петок - сабота) или само во другите денови преку неделата?
   
 2. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.287
  Допаѓања:
  50.693
  Пол:
  Женски
  Работни денови.. вторник, среда мислам после 4
   
  На worrieddd му/ѝ се допаѓа ова.
 3. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  2.749
  Допаѓања:
  28.521
  Пол:
  Женски
  ау денешниов натпреварувач шо маче е :$
   
  На sj *O*, iloveyou29 и shz им се допаѓа ова.
 4. sj *O*

  sj *O* Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2016
  Пораки:
  597
  Допаѓања:
  1.458
  Пол:
  Женски
  Не ми го гибај виктор бе, мој е :$:inlove::P
   
 5. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  2.749
  Допаѓања:
  28.521
  Пол:
  Женски
  можеше ли денешнава епизода да биде поглупава, толку глупави прашања му постави Лила на турчинчево, таа прашува едно исто по сто пати, никој со никого не се разбира, а ова па срамежливо се топи, дури и мене незгодно(facepalm)
   
  На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Babyby

  Babyby Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  383
  Допаѓања:
  2.507
  Пол:
  Женски
  Лила a.k.a секоја чест, секоја чест ... :rofl:
   
 7. Martka

  Martka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2017
  Пораки:
  1.422
  Допаѓања:
  3.074
  Пол:
  Женски
  Како и дали и во кои рок ги исплаќаат сумите.
   
 8. Calla

  Calla Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  730
   
  На SofiMar_, Feminka22 и Victorian им се допаѓа ова.
 9. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.753
  Допаѓања:
  19.197
  Пол:
  Женски
  Поголемите суми ги исплаќаат на рати.
   
 10. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  4.565
  Допаѓања:
  71.430
  Пол:
  Женски
  Македонски менталитет: Пред да почне со игра натпреварувачот и дава поклон на Лила мислејќи дека поубаво ќе помине :!:
  Научени сме во земјава се да е со поткуп и врски, па си ја пробуваат среќата и во квизот носејќи чоколади и бомбоњери за мало внимание.
  :D

  На ментори, на доктори, на сестри, на професори, па шлаг и на водителки почнаа поклончиња. Дупка држава.

  И пак на крај тие што не и даваат ништо, поубаво си поминуваат.
   
  На Zivyle, Victorian, shz и 2 други им се допаѓа ова.
 11. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  2.749
  Допаѓања:
  28.521
  Пол:
  Женски
  Иванее ти само смеј се смеј :)
   
 12. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  2.749
  Допаѓања:
  28.521
  Пол:
  Женски
  Денешниов натпреварувач имаше страшна харизма :D опуштен, природно понашање, нека му дадат емисија ќе ги засени нашиве досадни водители
   
  На Luminary, shz и Marija) им се допаѓа ова.
 13. S.Snezana

  S.Snezana Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2015
  Пораки:
  1.006
  Допаѓања:
  1.622
  Пол:
  Женски
  Kako da se prijavam na kvizov , da si ja probam srekata :)
   
 14. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  17.549
  Пол:
  Женски
  Испраќаш мејл. Кратка биографија и мотив за учество. Мејл адресата ја имаш на страната на Сител и тука низ страните. Испраќаш 2-3 пати. Ќе ти вратат повратен мејл по некое време.
   
  На S.Snezana му/ѝ се допаѓа ова.
 15. peperutche21

  peperutche21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2015
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  901
  Пол:
  Женски
  Здраво сакам да се пријавам на квизот па ме интересира ако некоја од вас учествувала за мотив за учество што имате пишано не ми паѓа на памет некоја интересна мотивација, па да видам примери :D:wasntme::$
   
 16. pianogirl

  pianogirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2018
  Пораки:
  446
  Допаѓања:
  481
  Пол:
  Женски
  Луѓенца ајде кажувајте што сте учествувале во емисијата како да се пријавам. 3 пати се имам пријавувано и не ме викнале до сеа.
   
 17. najjacha

  najjacha Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2018
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  238
  Пол:
  Женски
  Кој е банкарот? Прочитав дека порано бил Боки 13?