Квиз „Се или нешто“ [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ana-banana, 25 декември 2011.

 1. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.855
  Допаѓања:
  44.748
  Пол:
  Женски
  Не ми е до толку лош квизот , имало и по квази квизови од Македонска продукција:D знаеш што ме нервира најмногу , што сите и ја креваат цената на Лила , дојдов да се запознаам со тебе или ако не го земам милионот те земам тебе , и кога и се полни егото ќе почне да се клешти..се секавам едно време и таа беше нешто ко во стил на Мелита , ама нешто е приземјена последниве години :D се спушти на земја ,многу глуми мила,фина и доступна што би се рекло 8)
   
  На mackica1 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. presiosaP

  presiosaP Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  850
  Допаѓања:
  2.199
  ххх па сигурно кога се бира напреварувачот тогаш ги преместуват тие што се со него да седат таму ...сигурно така им одговара :D
   
  На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  3.894
  Допаѓања:
  44.787
  Да се во ред може така им одговара ама како се наоѓаат баш на онаа страна, кога ли се преместуваат,шознам,местенка :rofl:
   
 4. presiosaP

  presiosaP Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  850
  Допаѓања:
  2.199
  емисијата се снима и тие делови ги сечат кога се правта преемстувањата и ред др работи...:D
   
 5. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.168
  Допаѓања:
  103.475
  Пол:
  Женски
  Nema nisto za cudenje i somnevanje.Od kvizot ne se dava direkten prenos.
  Sekoja emisija e odnapred snimena pa montirana.Prosta matematika.
  Kako i sekoja vakva emisija.
   
 6. katalina

  katalina Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  619
  Пол:
  Женски
  Tocno taka,jas ucestv.na vremeto vo Milioner,i mozam da kazam deka sosem e razlicno ona sto se snima i ona sto go gledame na tv.Prvo otkako ke te Odberat,te ozvucuvaat,trca sminkerka te pafka so toa cetkata,sjajce,karmince ova ona,pa potoa ja ozv.pridruzbata sto ti e.Pa malce muabet za sto ke te prasat,nekoi osnovni inf.za tebe. Ako nesto se utne,scenata povtorno se snima. A pari...ne davaat! Se e samo shou!
   
 7. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.209
  Допаѓања:
  114.159
  Пол:
  Женски
  Eдна досадна работа, а не е турска серија. Квиз не е. Ако беше квиз требаше прашања да има, да биде игра на знаење. Ова е игра на срека, нема врска со знаење. Превише ми е едноставна и монотона. Нема никаква динамика, еуфорија, 3-4 прашања се вртат у секоја емисија, кој број, дали си сигурен, зошто баш него и тоа е. Ја глеам чат-пат по некоја минута ако не најдам нешто поинтересно.
   
  На cooll му/ѝ се допаѓа ова.
 8. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  4.619
  Допаѓања:
  72.716
  Пол:
  Женски
  чекај се зезаш или стварно ова го прашуваш? :|
  подобро избриши го мислењево дур не го виделе повеќе.....
   
  На tigarche1 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  3.894
  Допаѓања:
  44.787
  Znaci ne mi se veruva:@
  Ova drugarka mi go pisa. A be moment bese jas zboruvav na mob. I do togas razgovaravme za kvizot nikako nemozam da ja ubedam deka e secena snimka I se slicno, I tuka I na cet pisuvala sea neznam dali na ovoj forum cetot ili na drug neznam.|( ahhh lele pa nee vo zivo emisijata be razberi montazi ima I trista cuda.
  Se Izvinuvam I vo moe I nejzino ime:envy:
   
  На Quuen му/ѝ се допаѓа ова.
 10. DesertGirl

  DesertGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2014
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  1.364
  Пол:
  Женски
  така е @Kukla994 во право си се е монтажа се се снима со саати глупости преправки па вој таму тој таму па шо треба да кажи ајдее сите да а подржиме кукле @Sawyer @Sesil @s1a1n1d1r1a1 @IronLady @anichka94 да не се нерв многу :D:D:D
   
  На Kukla994, s1a1n1d1r1a1 и Sesil им се допаѓа ова.
 11. Sawyer

  Sawyer Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2011
  Пораки:
  431
  Допаѓања:
  3.014
  Пол:
  Машки
  Ајде поддршка за кукле и уа за другарка и :rofl:
   
  На mackica1, DesertGirl и Kukla994 им се допаѓа ова.
 12. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  5.081
  Е добро де што му фали на мислењето?На некој не му се јасни тие нешта и си прашува,не гледам ништо лошо тука.Нема што да се извинуваш @Kukla994 прашањето ти е на место.
   
  На Oscar Lady и DesertGirl им се допаѓа ова.
 13. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  14.302
  Пол:
  Женски
  @Kukla994 Без нервози губиш лепота! Не си кукла за џабе :rofl:
   
  На Kukla994 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  3.894
  Допаѓања:
  44.787
  На Sawyer, Sesil, s1a1n1d1r1a1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  1.706
  Пол:
  Женски
  :D:D:D поз ја другарка ти ;)
   
  На Sawyer му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  3.894
  Допаѓања:
  44.787
  Haha ke ja ubijam.:D
   
  На mackica1 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. maichka

  maichka Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2009
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  девојки јас лани играв со квизот... за наместено на кастингот можам да кажам дека не е :) немав ни ,,В,, од врска... барем со мене си зборам... замав 100 денари...хахахахахха... до ден денес ми ги немаат пратено :/ ни едно лижавче неможам да си се почастам со парите :D првенствено стекнуваш многу нови пријателства...со кои се дружам до ден денес... имаше ,,ЦАКИ,, и ,,ШЕМИ,, не беше се чиста среќа... само што отпосле сватив ... а за Лила ...па и баш жената не е толку одвратна и патетична...баш ми остави добар впечаток... good luck за тие што треба да играат или играат во моментов :)
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.513
  Допаѓања:
  3.447
  Пол:
  Женски
  Женски како иде пријавувањето? Може да се пријавиш кога сакаш или?
   
 19. mode-kristina

  mode-kristina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  618
  Допаѓања:
  1.140
  Пол:
  Женски
  Леле,оваа што денес се натпреваруваше 1 0000 000 можеше да земе да играше до крај.А ја продаде таа кутија за 97 500.
   
 20. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  3.894
  Допаѓања:
  44.787
  Ova e reprizno, I da stv se za*ba zenskava :D
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.