Квиз „Се или нешто“ [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ana-banana, 25 декември 2011.

 1. #Пепи

  #Пепи Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2016
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  349
  Пол:
  Женски
  А трае ли уште пријавувањето или тоа е кога ќе завржи сезоната ?
   
 2. Mr. Right

  Mr. Right Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.030
  Допаѓања:
  70.978
  Пол:
  Машки
  Па мислам дека трае. На почетокот кога почна новата сезона го пишуваше меилот за пријавувавње.
   
 3. #Пепи

  #Пепи Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2016
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  349
  Пол:
  Женски
  Ok, фала ти.
   
  На Mr. Right му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Jeniffer

  Jeniffer Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Дали им плаќаат нешто на тие што се во публика?
   
  На katalina му/ѝ се допаѓа ова.
 5. katalina

  katalina Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  619
  Пол:
  Женски
  Tie ne im plakaat na natprevaruvacite ,a ne pak na publikata!
   
 6. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.169
  Допаѓања:
  103.554
  Пол:
  Женски
  Ако не им плакаат зошто висат таму со денови?
   
 7. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.361
  Допаѓања:
  26.035
  Пол:
  Женски
  20 натпреварувачи, со 3 роднини како придружба еве ги 60 луѓе.Тоа е публиката, јас така мислам.и ДОСАДНИ СЕ НЕКА ГО ДОБИЕ МИЛИОНОТ НЕКОЈ.Порано во нивната кутија беше, па им ги заменуваа, сега мислам дека нема да ја заменат кутијата или грешка сум ?
   
 8. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.909
  За да бидат видени на ТВ.
   
 9. MiloMalo

  MiloMalo Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  887
  Допаѓања:
  2.915
  Пол:
  Женски
  Скоро имаше една девојка, порано се откажа и на крај испадна во нејзината кутија, мене ме стегна можам да замислам како и било нејзе :D
   
 10. Bloom19

  Bloom19 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2015
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  1.601
  Пол:
  Женски
  Јас бев во публика, и ако натпреварувачот не донесе најмалку 2ца на снимање, најверојатно ќе биде дисквалификуван. И така си добиваат бесплатна публика и помали трошоци.
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 11. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.169
  Допаѓања:
  103.554
  Пол:
  Женски
  За натпреварувачите мислев,зошто одат ако не им ги дадат добиените пари.
   
 12. katalina

  katalina Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  619
  Пол:
  Женски
  Epa sega tie toa ne go znaat koga se prijavuvaat,gi odbiraat i odat na snimanja(deka pari nema da vidat).Se e mn.dobro smislen marketing,produkcijata pravi sou za bespari.I se razbira deka e se namesteno so kutiite,bankarot i lila znaat koja suma kaj se naoga.
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 13. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.169
  Допаѓања:
  103.554
  Пол:
  Женски
  Да е така досега некој јавно ќе се пожалеше дека не ги добил парите.
  А тоа нормално дека ке знаат кај е милионот.
   
  На cresa-jagoda, Rama, kjukli и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. V.odolija

  V.odolija Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2014
  Пораки:
  635
  Допаѓања:
  12.794
  Мене ми се најјаки тие што јавно се бламираат како една плавушка со фризерски салон пред месец дена,толку глупаво и мизерно се лигавеше,изиграваше некоја јака фуфица ,па дури и на крајот гордо изјави дека не е тука за пари ами за забава.Јеа рајт,скиснала чекајќи ред, ради забава :D:nod:
   
  На crimson, cresa-jagoda, Rama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. katalina

  katalina Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  619
  Пол:
  Женски
  Eve jas pred 6 godini ucestvuvav na Milioner,od pari ne vidov ni P.Nikade javno ne se pozaliv,osven na ponekoj sto ke me prasase:gi zede li parite. I ne sum samo jas nazalost...podocna doznav,no veke bese kasno.Nabrgu potoa i a1 se zatvori,nemase koj da go brkam za parite.Ama ne mi e zal za nisto od denesna perspektiva,mi bese interesno snimanjeto,zapoznav novi prijateli i taka.
   
  На Antebellum и Rama им се допаѓа ова.
 16. macovska

  macovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2014
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  202
  Пол:
  Женски
  Ги даваат освоените пари од Се или нешто, само задржуваат за данок некој процент. Моја пријателка беше и играше затоа знам
   
 17. kikin

  kikin Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  3.886
  Допаѓања:
  12.872
  Пол:
  Женски
  И јас знам дека ги даваат, а ако некој со сигурност знае дека не ги даваат, да му кажел некој од натпреварувачите, тогаш кажете, а не вака да нагаѓаме
   
 18. JustFun

  JustFun Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2014
  Пораки:
  1.027
  Допаѓања:
  2.765
  Хах па тоа се знаеше, мора секаде данок, само не знам која е поентата со тоа.
   
 19. Bloom19

  Bloom19 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2015
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  1.601
  Пол:
  Женски
  Ги исплаќаат со сигурност, знам најмалку 2-3 што се исплатени :)
   
 20. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  6.153
  Допаѓања:
  176.829
  Пол:
  Женски
  На наш познаник кој притоа имаше земено доста голема сума му ги исплаќаа на рати и не само на тој и на неколку што знам други луѓе сета иплата се одвиваше на долг временски период исплаќан на рати. Да така парите ги даваат но те тегнат со месеци а може и години тоа не знам.