1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кедар - Кедрово дрво од Сибирската тајга

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од RumenkaH, 21 февруари 2013.

 1. RumenkaH

  RumenkaH Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Здраво. Дали некој знае од каде може да купам онлајн ѓердан од кедрово дрво? (се изнапишав по странски форуми ама таму никаков одговор).

  Фала однапред ;)
   
 2. xoxo..gossip-girl

  xoxo..gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2013
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  642
 3. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.707
  Пол:
  Женски
  За што е кедарот? Какво значење има?
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
 4. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  423
  Допаѓања:
  484
  Пол:
  Машки
  Кедарот постои само во таа книгата Анастасија каде шо ми наликува како Научна фантастика.