1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кетеринг

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Rubiii, 5 мај 2012.

 1. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.614
  Допаѓања:
  5.416
  Пол:
  Женски
  Насловот сам по себе си кажува.
  Дали имате искуство со кетеринг услуга и колку сте задоволни?
  Дали сте ги контактирале стриктно само кетеринг за храна или и за мебел, декорација?
  Како се движат нивните цени?

  Препорачајте ни некоја фирма за кетеринг услуги и споделете ги Вашите искуства, кои верувам многумина би ги интересирале, било за периодов како сега со полуматури/матури/апсолвенстки, било за родендени,свадби, слави или било каква прослава или забава.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 2. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.046
  Блиска пријателка за свадбата имаа кетеринг услуга од мислам ресторан Два златника(ако сум запомнала добро). Неможам да ви опишам колку убаво изгледа сето тоа, дома си седеш со гости и ти си гостин, друг те служи, за ништо не се замараш, а на сето тоа сите најадени и презадоволни од услугата. На сето тоа, маси, столови, чинии и сл се е од нив.
  Оваа работа мене ми е како од Господ измислена
  Е сега знам дека они имаа земено кетеринг за 15 луѓе а , верувале или не имаше јадење за 25 дефинитивно.
  Според мене е подобро кетеринг услуга за шведска маса, они и тоа го имаа, многу по практично(во однос на тоа дали ќе остане храна, додуша и да остане ти ја оставаат), се јаде колку има, а секој каснува по нешто.
   
  На cresa-jagoda и girl1985 им се допаѓа ова.
 3. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  280
  Пол:
  Женски
  Има на фб многу фирми за кетеринг услуги:
  тетка Биберче кетеринг,кетеринг Скопје,кетериг Доми и.т.н
   
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  Ајде препорака за кетеринг ве молам...и слика ако имате би било добродојдено.
  Бидејќи дефинитивно и свекрва ми и мама ќе нарачаат кетеринг.
   
 5. bokace

  bokace Популарен член

  Се зачлени на:
  14 август 2013
  Пораки:
  1.638
  Допаѓања:
  5.980
  Пол:
  Женски
  Da ja osvezam temata ... Dokolku vie potrebno ketering pisete mi vo licna poraka :*
   
 6. Candid

  Candid Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  488
  Пол:
  Женски
  @bokace не можам да ти испратам порака бидејки имаш ограничување. Те замолувам да ми пишеш ти или да ме известиш тука за кетеринг :)
   
 7. Rirri

  Rirri Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2011
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  181
  @bokace Ако можеш и мене да ми пишеш.
   
 8. S123

  S123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  12
  Имам искуство со кетеринг служба од Куманово "Кетеринг Визиус"2 пати порачував од нив беше пред се услугата на највисоко ниво,луѓето имаат од храна до изнајмување,декорации за деца за возрасни(мене ми требаше за веридба) имаат мениа за слави,крштевки,родендени,матури значи одлично ии да, се излезе како од бајка на мојата веридба.Се беше донесено во Скопје од нивна страна,се беше на крајот соберено и средено.Тимот е топ.Моја препорака на секого.Имаат и фб страници еве ги нивните линкови,поздрав женски.
  1 страна https://www.facebook.com/ketering.vizius/?ref=ts&fref=ts
  2 страна https://www.facebook.com/ketvizius/?fref=ts
   
  На cresa-jagoda и ELIDavor им се допаѓа ова.
 9. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.614
  Допаѓања:
  5.416
  Пол:
  Женски
  Препорака за похована храна?
  Цени,количина,квалитет..
   
 10. ELIDavor

  ELIDavor Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  1.788
  Пол:
  Машки

  Секоја чест налуѓето а никаде не спомна цена како оди таа работа, штом излегло како од бајка сигурно и малце скапичко излегло.
   
 11. S.J.Parker

  S.J.Parker Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2014
  Пораки:
  1.081
  Допаѓања:
  7.313
  Да ја активирам темава, кетеринг за свадба за дома, препорачајте, кажете ваше искуство и цена
   
 12. Asistentkа

  Asistentkа Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2017
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  4.539
  Пол:
  Женски
  Јас имав од А.Палас,преубаво дизајнирано,стилски,вкусно.
   
  На cresa-jagoda и Luciferovog zlo♧ им се допаѓа ова.
 13. ilyan

  ilyan Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2015
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  19.427
  Пол:
  Женски
  Јас имав од Ресторант Нина, спремаше Ана , сопственичката на ресторанот, нема кој не кажа пофални зборои за трпезата, шведската маса и храната.
  Исто сервираше и за сестра ми свадбата, немам зборови!
  Професионалци!
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Elenna998

  Elenna998 Активен член

  Се зачлени на:
  19 април 2018
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Невести, дали ангажиравте служба за кетеринг на вашата свадба да ви уредува во домот (маси,столици,цвеќиња,украси) и да ја приготви и сервира храната кога идат сватовите за да ве земат?
  Колку ве чинело? Како изгледаше спременото (слика)? Дали вредеше трошокот или па подобро е да си ја спремиш масата со домашните? :)
   
 15. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.711
  Пол:
  Женски
  Преубаво изгледа, вреди да се ангажира кетеринг за било каква прослава.
   
  На cresa-jagoda, KuklickaMoja, Lovelybaby<3 и 3 други им се допаѓа ова.
 16. Arijana22

  Arijana22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2016
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Има ли страна на фб?

  Ве молам препораки за кетеринг
   
  Последна измена од модератор: 26 февруари 2019
  На Queen8 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.711
  Пол:
  Женски
  Има многу страници на фб, напиши кетеринг и ќе ти излезат многу.
   
  На Lovelybaby<3, Soncence3, Aleksandra9999 и 2 други им се допаѓа ова.
 18. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.468
  Допаѓања:
  170.718
  Пол:
  Женски
  (facepalm) (facepalm) (facepalm)

  Членката бара фејсбук КОНКРЕТНО од ресторан Нина кој што го спомнала @ilyan
   
  На cresa-jagoda и DAngel им се допаѓа ова.
 19. ilyan

  ilyan Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2015
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  19.427
  Пол:
  Женски
  Има фб страна, пиши Ресторант Нина со кириличен фонт и ќе ти излезе нивна страна.
  Поздрав!
  @Arijana22
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.711
  Пол:
  Женски
  Членката има пишано:
  -Ве молам препораки за кетеринг.
  Затоа така одговорив. Има многу страници на фб, меѓу кои ќе најде нешто интересно.
  Не се мавај по глава за џабе.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.