1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кирколина Чај

Дискусија во 'Диети' започната од strange-woman, 25 јули 2012.

 1. strange-woman

  strange-woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  7
  Пред некој ден во каталог од еден маркет го видов овој чај, е сега сакам да прашам дали некој што го користел овој чај имал добри резултати? -Напоредно сум јас со диетата на Иренна но еве ова како помош да ми биде :D
   
 2. Tanja03

  Tanja03 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Да, има резултати, доколку внимаваш на исхраната бидејќи читам дека веќе си на диета, значи ќе имаш резултати дококу го пиеш. Јас го пиев и не внимавав многу на храната, и пак даде резултат, симнав некое килце тогаш кога го пиев. И да знаеш дека многу многу тера во веце, ќе се истуриш од пролив...внимавај...таму пишува 3-5 пати на ден да се пие, ама јас не можев толку па го пиев 2-3 пати на ден.
   
 3. strange-woman

  strange-woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  7
  Благодарам многу на одговорот, а плус имам многу спор метаболизам така да ептен ќе ми одговара чајов :lol:
   
  На ivanchos му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Betty.Boop

  Betty.Boop Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2011
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  61
  Каде мозе да се најде и која е цената ????И јас сакам да симнам некое килце :D
   
 5. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.046
  Го има низ маркетите, Веро, Тинекс, околу 80-90ден е
   
 6. Hkikica

  Hkikica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  676
  Го имам користено како лаксативно средство ,помага бидејќи нема да имаш надуен стомак ама со тек на време не помага како лаксатив ...
   
 7. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.851
  Допаѓања:
  757
  јас го купив и го пиев некои си 3-5 дена ама го прекинав од причина што многу често одев во вц исто како да имам пролив и цревата ми правеа револуцја се претотував додека да одам во вц можеби е ефикасен ама мене дусата ми ја извади хаххах
   
 8. babybelle

  babybelle Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2012
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  70
  Јас зимава го пиев оној за слабеење и навистина делува како лаксатив. Бидејќи имам мн спор метаболизам, ми помагаше да се изпразнам, но сето тоа проследено со мн болка во стомакот :envy: .

  Сега го пијам оној против целулит (но пијам и една до две дневно лажички сусамово масло, па не знам од што точно е) и ми се нормализира метаболизмот.

  На УН диета сум, што подразбира здрава исхрана и нели и од тоа треба да ми е ок, но пред две недели стомакот ми беше како темпирана бомба...е сега, откако почнав да го пијам овој против целулит, мешето ми е топ :rofl: така да, ја сум ЗА Кирколина ;)
   
 9. babybelle

  babybelle Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2012
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  70
  ПС во Тедико е 69 ден
   
 10. Betty.Boop

  Betty.Boop Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2011
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  61
  Јас си го купив и од денес почнувам па ке ги видиме резултатите :D
   
  На babybelle му/ѝ се допаѓа ова.
 11. wizardess

  wizardess Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2012
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  39
  Супер ми е овој чај, но мислам дека секој треба да си одреди сопствена мера на дозирање. За мојот организам, она што е наведено како препорака на пакувањето е навистина премногу. Ај што не можеш да излезеш од тоалет, ама навистина многу непријатна болка се јавува во стомакот. Сега си пијам два пати неделно по еднаш и ми се среди целиот метаболизам.
   
 12. mmaar

  mmaar Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2012
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  Јас го пијам веќе подолго време и навистина има резултати бидејќи имав бавен метаболизам, а другарка ми немаше никакви резултати, но таа и така си имаше брз метаболизам. направив пауза ( не го пиев одреден период) и пак си одев во wc значи не се станува зависен. јас сум многу задоволна
   
  На babybelle му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Candice.S

  Candice.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  152
  а каков е тој кирколина против целулит? сликичка некоја?
   
 14. babymama

  babymama Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  225
  и јас ќе си го земам чајов да го пробам, ама за викенд....да не трчам во вц цел ден на работа :D
   
  На Always_smile му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Stephanie

  Stephanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  7
  http://www.kirkapharma.com/eng/series/?conid=259

  Ова е нивната веб-адреса, може да ги прашате што сакате и има корисни информации.
  Инаку јас го пијам веќе 3 ден и вц шољата ми стана најдобар пријател :lol:
  Викаат дека бил ефикасен, но после 2 недели пиење требало да се направи пауза за да не дојде до т.н.мрзливо црево

  Со среќа на сите што го пиеме и пишувајте какви резултати имате. Позз
   
 16. Arianna

  Arianna Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  277
  Допаѓања:
  145
  Јас почнав денеска да го пијам, па ќе видиме резултати :)
   
 17. Angel.Heart

  Angel.Heart Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2012
  Пораки:
  593
  Допаѓања:
  2.052
  И јас си имам проблем со метаболизмот, и сум истотака на УН диетава, ама џабе, ист ми е метаболизмот, бавен, се случува и 10 дена да не идам во WC (по голема нужда). Е сега да го купам да го пијам ама што одкога ќе престанам, да не ствара зависност и пак да се вратам на старо...со бавен метаболизам или полошо...? :^)
   
 18. lepa.milena

  lepa.milena Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2011
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  161

  ја разгледав страната и видов покрај чајот, има и кирколина капсули и капки.... дали некој има искуство со капсулите и капките?
   
 19. dunika

  dunika Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  3.639
  Допаѓања:
  90.528
  Пол:
  Женски
  малце офф-топик!
  јас го имав истиот проблем,сега веке не..мора да смениш начин на исхрана,сабајле јади мусли со мелко
  или пробиотски јогурт,па после тоа кафе,и користи храна што содржи цели зрна(не се разградуваат и брзо се исфрлаат од организмот)што значи дека ке губиш и тежина,незнам вода колку пиеш-ама мораш колку и да звучи клише-тоа е основата,и не јади јаглехидрати и протеини заедно(месо и компири,месо и ориз),и чајов пиј го треба да ти помогне!гуд лак
   
 20. Angel.Heart

  Angel.Heart Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2012
  Пораки:
  593
  Допаѓања:
  2.052
  Фала dunika. Претходно напишав дека сум на УН диетата, значи секој ден појадувам овошје и токму таа диета е да не се мешаат протеини со скроб или со јх, значи еден ден внесувам само протеини, другиот ден само скроб, третиот само јх и четвртиот ми е овошен, што значи тој ден цел ден јадам овошје. Вода пијам како ненормална нон стоп шишето ми е во рака, дневно пијам 3л некогаш дури и четири, покрај водата пијам дневно и по една чаша зелен чај и пак исто.