1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кирколина Чај

Дискусија во 'Диети' започната од strange-woman, 25 јули 2012.

  1. strange-woman

    strange-woman Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    7
    Пред некој ден во каталог од еден маркет го видов овој чај, е сега сакам да прашам дали некој што го користел овој чај имал добри резултати? -Напоредно сум јас со диетата на Иренна но еве ова како помош да ми биде :D
     
  2. Tanja03

    Tanja03 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Женски
    Да, има резултати, доколку внимаваш на исхраната бидејќи читам дека веќе си на диета, значи ќе имаш резултати дококу го пиеш. Јас го пиев и не внимавав многу на храната, и пак даде резултат, симнав некое килце тогаш кога го пиев. И да знаеш дека многу многу тера во веце, ќе се истуриш од пролив...внимавај...таму пишува 3-5 пати на ден да се пие, ама јас не можев толку па го пиев 2-3 пати на ден.
     
  3. strange-woman

    strange-woman Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    7
    Благодарам многу на одговорот, а плус имам многу спор метаболизам така да ептен ќе ми одговара чајов :lol:
     
    На ivanchos му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Betty.Boop

    Betty.Boop Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2011
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    61
    Каде мозе да се најде и која е цената ????И јас сакам да симнам некое килце :D
     
  5. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Го има низ маркетите, Веро, Тинекс, околу 80-90ден е
     
  6. Hkikica

    Hkikica Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    989
    Допаѓања:
    676
    Го имам користено како лаксативно средство ,помага бидејќи нема да имаш надуен стомак ама со тек на време не помага како лаксатив ...
     
  7. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    јас го купив и го пиев некои си 3-5 дена ама го прекинав од причина што многу често одев во вц исто како да имам пролив и цревата ми правеа револуцја се претотував додека да одам во вц можеби е ефикасен ама мене дусата ми ја извади хаххах
     
  8. babybelle

    babybelle Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2012
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    70
    Јас зимава го пиев оној за слабеење и навистина делува како лаксатив. Бидејќи имам мн спор метаболизам, ми помагаше да се изпразнам, но сето тоа проследено со мн болка во стомакот :envy: .

    Сега го пијам оној против целулит (но пијам и една до две дневно лажички сусамово масло, па не знам од што точно е) и ми се нормализира метаболизмот.

    На УН диета сум, што подразбира здрава исхрана и нели и од тоа треба да ми е ок, но пред две недели стомакот ми беше како темпирана бомба...е сега, откако почнав да го пијам овој против целулит, мешето ми е топ :rofl: така да, ја сум ЗА Кирколина ;)
     
  9. babybelle

    babybelle Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2012
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    70
    ПС во Тедико е 69 ден
     
  10. Betty.Boop

    Betty.Boop Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2011
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    61
    Јас си го купив и од денес почнувам па ке ги видиме резултатите :D
     
    На babybelle му/ѝ се допаѓа ова.
  11. wizardess

    wizardess Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2012
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    46
    Супер ми е овој чај, но мислам дека секој треба да си одреди сопствена мера на дозирање. За мојот организам, она што е наведено како препорака на пакувањето е навистина премногу. Ај што не можеш да излезеш од тоалет, ама навистина многу непријатна болка се јавува во стомакот. Сега си пијам два пати неделно по еднаш и ми се среди целиот метаболизам.
     
  12. mmaar

    mmaar Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2012
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    Јас го пијам веќе подолго време и навистина има резултати бидејќи имав бавен метаболизам, а другарка ми немаше никакви резултати, но таа и така си имаше брз метаболизам. направив пауза ( не го пиев одреден период) и пак си одев во wc значи не се станува зависен. јас сум многу задоволна
     
    На babybelle му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Candice.S

    Candice.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    161
    а каков е тој кирколина против целулит? сликичка некоја?
     
  14. babymama

    babymama Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2012
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    225
    и јас ќе си го земам чајов да го пробам, ама за викенд....да не трчам во вц цел ден на работа :D
     
    На Always_smile му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Stephanie

    Stephanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    7
    http://www.kirkapharma.com/eng/series/?conid=259

    Ова е нивната веб-адреса, може да ги прашате што сакате и има корисни информации.
    Инаку јас го пијам веќе 3 ден и вц шољата ми стана најдобар пријател :lol:
    Викаат дека бил ефикасен, но после 2 недели пиење требало да се направи пауза за да не дојде до т.н.мрзливо црево

    Со среќа на сите што го пиеме и пишувајте какви резултати имате. Позз
     
  16. Arianna

    Arianna Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    145
    Јас почнав денеска да го пијам, па ќе видиме резултати :)
     
  17. Angel.Heart

    Angel.Heart Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2012
    Пораки:
    593
    Допаѓања:
    2.053
    И јас си имам проблем со метаболизмот, и сум истотака на УН диетава, ама џабе, ист ми е метаболизмот, бавен, се случува и 10 дена да не идам во WC (по голема нужда). Е сега да го купам да го пијам ама што одкога ќе престанам, да не ствара зависност и пак да се вратам на старо...со бавен метаболизам или полошо...? :^)
     
  18. lepa.milena

    lepa.milena Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2011
    Пораки:
    346
    Допаѓања:
    161

    ја разгледав страната и видов покрај чајот, има и кирколина капсули и капки.... дали некој има искуство со капсулите и капките?
     
  19. dunika

    dunika Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    3.665
    Допаѓања:
    91.196
    Пол:
    Женски
    малце офф-топик!
    јас го имав истиот проблем,сега веке не..мора да смениш начин на исхрана,сабајле јади мусли со мелко
    или пробиотски јогурт,па после тоа кафе,и користи храна што содржи цели зрна(не се разградуваат и брзо се исфрлаат од организмот)што значи дека ке губиш и тежина,незнам вода колку пиеш-ама мораш колку и да звучи клише-тоа е основата,и не јади јаглехидрати и протеини заедно(месо и компири,месо и ориз),и чајов пиј го треба да ти помогне!гуд лак
     
  20. Angel.Heart

    Angel.Heart Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2012
    Пораки:
    593
    Допаѓања:
    2.053
    Фала dunika. Претходно напишав дека сум на УН диетата, значи секој ден појадувам овошје и токму таа диета е да не се мешаат протеини со скроб или со јх, значи еден ден внесувам само протеини, другиот ден само скроб, третиот само јх и четвртиот ми е овошен, што значи тој ден цел ден јадам овошје. Вода пијам како ненормална нон стоп шишето ми е во рака, дневно пијам 3л некогаш дури и четири, покрај водата пијам дневно и по една чаша зелен чај и пак исто.