1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кисела храна

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од piksooki, 23 октомври 2019.

 1. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.785
  Допаѓања:
  10.899
  Пол:
  Женски
  Видов тема за луто за благо и солено но никаде за кисело:)
  Дали сакате да јадете кисела храна?
  Што ставате внатре оцет или можеби лимон?
  Јас обожавам кисело:worried:Мислам дека малку повеќе е од обожавам или во превод ПРЕТЕРУВАМ:lol:...
  Толку јадам кисело што грлото ме пече ама јбг вкусно е:rofl:
   
 2. calm-girl

  calm-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2021
  Пораки:
  599
  Допаѓања:
  885
  Пол:
  Женски
  Мразам кисело. :D Благо да ми дадеш и 5 кг ќе изедам, ама од киселото бегам како што бегам од змиите :P
  Ни кисело јаболко многу не јадам. :)

  Ај сеа да видам дали само јас сум така. :D
   
 3. Need for Speed

  Need for Speed Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2021
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  1.076
  Ги сакам харибо киселите гумени бомбони :inlove: а и супа без лимон или оцет не можам да замислам.
  Не знам дали некој се сеќава на тие мастиките shock што беа ептен кисели, ми фалат. ;(
   
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.522
  Допаѓања:
  72.392
  Пол:
  Женски
  Сарма со кисела зелка, кисели краставички... Во салата ставам киселина доволно за да се почувствува кисел вкус. Ништо претерано. Всушност и не сум љубител на одредена храна, не претерувам ниту со кисело, ниту со благо, луто... Можеби само солено повеќе преферирам.
   
 5. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.256
  Пол:
  Женски
  Мразам кисело. Ич не јадам ваква храна, по благото сум си јас. :tmi:
   
 6. Reina.Gitana

  Reina.Gitana Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2020
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  18.572
  Пол:
  Женски
  Сакам да јадам кисело, особено салати со краставица, марула, зелка. А и во супа кај мене не може да фали киселина. :)
   
 7. Puellapulchra

  Puellapulchra Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2022
  Пораки:
  2.021
  Допаѓања:
  5.946
  Пол:
  Женски