1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Класична музика

Дискусија во 'Канта' започната од danniela5, 2 септември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  881
  Пол:
  Женски
  Дали слушате класична музика?

  Сте биле некогаш на некој ваков настан? Впечатоци од тоа ? Би посетиле повторно?
  Ако немате посетено би оделе за да ја слушате оваа музика?

  Сметате дека луѓето во нашето општество чувствуваат одбивност кон оваа музика?

  Дела од некои познати уметници кои ве одушевиле?
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.094
  Допаѓања:
  61.987
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.