1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Клемпави уши

Дискусија во 'Лице' започната од magic, 10 декември 2009.

 1. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Имам комплекси уште од мала во врска со ушите - дека ми се клемпави и никако не можам да ја носам косата во реп или да направам фризура :( можеби некои ќе се смеат и ќе мислат дека ова не е проблем, но за мене е. Понекогаш сакам да променам нешто во изгледот и да ја носам косата собрана, но не можам никако. Кога и да се погледнам во огледалото со извадени уши си мислам дека изгледам ужасно и веднаш ја пуштам косата :(
  Вие сте имале ли ваков проблем до сега? Ако сте имале како сте го решиле?
   
 2. LoOnyD

  LoOnyD Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  Не сме го решиле :lol: ...и понатаму ја носам косата пуштена...ама на мене не ми се клемпави туку големи :D ај уживај си со пуштена коса!
   
 3. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  :( ми се смачи од пуштена коса. Сакам да сменам нешто, но кога не може не може тоа е тоа :( ај ќе си уживам со пуштена :lol:
   
 4. cinderella

  cinderella Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  8
  Единствена солуција ти е да направиш пластична операција, што и не е толку страшно и не е многу скапо околу 200е.
   
 5. angie

  angie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  242
  Секој мора да си се прифати таков каков со е- сакај се себе за да те сакаат и другите ;) Еве неколку фризурички што може да ти одговараат http://www.zena.hr/upload/frizure%20prom05.jpg http://i.realone.com/assets/rn/img/7/6/ ... -large.jpg http://www.exclusive.com.mk/upload/arti ... golema.jpg - се надевам дека некоја од овие ке ти се допадне и сигурна сум дека најдобро ке ти стои ;) Позззз :)
   
 6. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  За операција не иди во предвид - не сум толку храбра, сепак фала за советот и баш ме интересираше цената, a angie фала ти за фризурите, ќе пробам некоја кога ќе имам прилика. Фала девојки и поздравче
   
 7. katence4

  katence4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  17
  не се замарај лугето нека те ценат такава каква што си врзи си ја косата слободно и јас имам големи уши и си летам со нив :D :D :D :D :D :D :D :D :D
   
  На Alegriaa, Anja98 и Special.Someone им се допаѓа ова.
 8. Tweetty

  Tweetty Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  jas imav klempavi usi do pred godina i dotogas go imav istoto cuvstvo na nesigurnost,ne mozev da napravam repce ni nisto.. no imam napraeno korekcija na usite i mnoooooogu sum zadovolna :) epten mi se bendisaat..i mozam da ja nosam kosata kako sakam ..i ne deka ne me sakale lugeto takva so klempavi usi .. jas taa korekcija ja napraiv licno za sebe za da se cuvstvuvam po udobno i da izgledam po ubavo..sakam da kazam deka ne e nekoj golem problem da imas klempavi usi posto ima resenije i za toa :))) pozzz ;)
   
 9. ALEKSANDRA69

  ALEKSANDRA69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Abe nema potreba da pravis korekcija ne e do usite do tebe e ednosstavno drug moze i nema da primeti samo poraboti poveke na samodoverbata i ke vidis kako se ke ti lici deka e na svoe mesto :D
   
  На Special.Someone му/ѝ се допаѓа ова.
 10. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Знам дека е до самодовербата, но тие комплекси ми се од малечка и не можам никако да се решам да излезам за прв пат со фатена коса. Ако излезам еднаш можеби и ќе се опуштам, но не можам кога косата ми е зад ушите инстинктивно ми иди да ја ставам над ушите и тоа е тоа. Можеби еден ден ќе помине.... во некој нареден живот хахахаха :lol: :lol: :lol:
   
 11. m1adam-baterfla.j

  m1adam-baterfla.j Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  4
  и јас имам клемпави уши и порано премногу се оптеретував со тоа и ја носев косата пуштена нон-стоп. Сега со тек на времето изгубих тај комплекс и ја носам врзана косата. Кој ме сака и со клемпави уши ќе ме сака :lol: но досега сум немала префрлувања од никој, а кој ми се смее, на него бетер моите да станат :lol: :lol: :lol:
   
  На Panicarka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. maca-mk

  maca-mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  13
  :lol: :lol: :lol: :lol: ти не си нормална во некој нареден живот вика хахаха
  иначе не си единствена и ја имам клемпави и сакам да правам операција али моите нема да ми дадат :(
  затоа ке треба да почекам уште 1 година :?
   
 13. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.320
  Допаѓања:
  5.836
  За клемпави уши не се секирај и ја имам и мислам да се пријавам во емисијата поинакви а вака за да правиш операција ти треба да бидеш полнолетна зошто знам се имам распрашувано а за во поинакви ти треба само еден од товите родители да биде со тебе као да те подржува а за ова операцијава незнам сеа како е зошто на секои 5 минути се мењаат овие закониве :D
   
 14. maca-mk

  maca-mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  13
  аааа ја не би сакала да се пријавам на поинакви.. бегај таму сите да ме гледаат нејкам да ме снимаат :D
  подоро ке почекам уште една година... ;)
  а мислам дека нема вркса тоа дека треба да си полнолетна за операција само треба со родител а не и да си полнолетна
   
 15. sunny

  sunny Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Dali nekoj ima informacija koku cini operacija na klempavi usi,kade e najdobro da se napravi i kolku vreme odnapred treba da se zakaze..i sekako kontakt tel. ili mail od nekoj dobar doktor i klinika.
   
 16. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.320
  Допаѓања:
  5.836
  Да но треба да бидеш полнолетна и за во поинакви и за кај Анчевски и на други места зошто ти растеш и твоите уши растат а од кога ќе ја направиш операцијата шипки што ќе растат и поради тоа може нешто да се искомплицира ако не со ушите некаде на друго место боље ти е да ги залепиш и такво нешто постои но грдо е бидејќи се познава како сунѓерче што е тоа

  А до сани операција е 200 евра за доктор доктор Анчевски според мене но сепак распрашај види по нет побарај нешто ;)
   
 17. Bubble

  Bubble Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  И јас имам клемпави уши =)
  порано имав голем комплекс од нив, али сега не до толку, али сепак не се свиѓам кога ке фатам коса..
  и имам размислувано и за операција, самата операција не е толку страшна искрено, само малце 'рскавецот ко сецнуваат мислам и го местат да е поблиску до главата и после го шијат..
  има видеа на јутуб али неможев да гледам повеќе, гледав еднаш и се згадив кога видов тоа крвовите и самата постапка вака гадно изгледа..а ја ептен се гадам од крв дури можам и да се онесвестам ако видам :puke:
  можно е да праам за некоја година, пошто не сакам цел живот да го поминам со клемпави уши.
  а сега за сега, уживај, немој да имаш комплекси =)
   
 18. Maruls

  Maruls Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  I jas imam klempavi usi i mnogu gi mrazam :envy: Vo uciliste mi se smeea i se uste nemam dovolno samodoverba da ja nosam kosata soberena :$ Fala mu na boga sto kosata mi e gusta pa gi pokriva :) Tie mi imaat upropasteno mnogu veceri i na koi trebase da bidam ubava i skockana :@ Na primer maturskata :@ se nadevam deka koga ke bidam nezavisna ke zarabotam dovolno za edna operacija :) nejkam da gi nosam cel zivot :)
   
 19. buzzle

  buzzle Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  7
  јас немам клемпави уши и не знам како ви е но, мислам дека корекција нема потреба да се направи..мојата другарка порано имаше клемпави уши и уште одамна во трето одд. направи корекција и сеуште и се клемпави..значи корекцијата не е секогаш решение..мислам дека треба слободно да носите различни фризури и воопшто да не се грижите за тоа..јас секогаш велам "На кој му се свиѓам може да гледа слободно, на кој не - нека си ги затвори очите" ;)
   
 20. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  520
  Допаѓања:
  202
  Имав и Јас до пред 2 месеца ама правев операција