1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Клетви

Дискусија во 'Насмевка' започната од x.Daisy.x, 20 октомври 2010.

 1. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.876
  Допаѓања:
  13.391
  Да напоменам: Доколку темава е дупла или слична на некоја од другите веднаш клуч!

  Овде може да постирате смешни клетви и клетви.

  Еве колку за почеток неколку од мене:
  »Ако ми се удавиш у треска, жив да не си ми се вратил дома
  » Да даде Бок на чивутин борчлија да бидеш.
  » Да ти излезе ељмеџето.
  » Камен да јаде та да се најаде.
  » Да ти се искриви на тилот.
  » Риба да го глтне.
  » Акнал та пукнал.
  » Огин да го запале, вода да го однесе.
  » Колку шо су го видела, толку сонце да го виде.
  » Бивол да го дигне на роговете.
  » Г'з и гла наедно да се собериш.
  » Црвен те опсучил.
  » Бапки да му излезат на очите.
  » Жаба да го помоча.
  » Буниште да го затрупа.
  » Да те фане клечавицата (пролив).
  » Жаби да му лазаат по меот.
  » Да би треснал треснатику.
  » Огин да го запале, вода да го однесе.
  » Да се мааш на мостот.
  » Да ти даде Госпот краста и орлови нокти, та да се драпаш.
  » Рофјата да го рофјоса, да на дно в земи да го втерат.
  » Антерија на грбо да нема.
  » Пипер му во носот, гламна му во г`зот
   
  На Osamena devojka, Tete Capdevila, sweet25 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.585
  Имав една книгичка со клетви и благослови, онака мала, црна, ко некој црн тефтер беше :rofl:
  Во памет ми има останато една ептен јака:
  Црева да јаде, крв да сере. :rofl:
  Ако ми текнат други , ќе допишам. ;)
   
  На caki.83 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.002
  Допаѓања:
  86.314
  Пол:
  Женски
  Како јас што го сакам, Господ да го сака.
   
  На sino.o.oka и nedzma им се допаѓа ова.
 4. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.642
  Да даде Господ на жена ти да и купуваш гаќи, а комшијата да и ги соблечува :D
   
  На Osamena devojka, Angel4eeee, Alesii и 5 други им се допаѓа ова.
 5. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.084
  Допаѓања:
  1.647
  Да даде Господ свекрва ти да живее 150 години- е од оваа клетва нема слушнато полоша :rofl: :devil:
   
  На Angel4eeee, mila85, LadyIvvy и 3 други им се допаѓа ова.
 6. Lina89

  Lina89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  36
  да даде господ полицајци со креда да те цртаат по асвалтот
   
 7. ludacaa

  ludacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  180
  еве некој и од мене

  -да даде господ брзата помош такси да ти биде.
  -да даде господ децата во зегин да ти се хранат.
  -да даде господ пожарникари дома оро да ти играат.
  -да даде господ од менстурација да се удавиш :rofl:
  -да даде господ да добиеш 7ца на лото па да го изгубиш ливчето .
  -да даде господ на твојата свадба пролиф да имаш.
  -да даде господ џебовите да ти се полни со пари а да нема со шо да ги извадиш.
  -да даде господ твојата девојка да е како гранд кафе мирисна вкусна и ефтина
  -Да даде господ да те згази кола на Брза Помош.
  - Да даде господ жена ти наместо фарба за коса да употреби депил крема.
  -Да даде господ децата да ти играат џамлии на минско поле.
  -Да даде господ жена ти како дрво цреша да е па сите на неа да се качуваат


  хаха е сеа овие се поинтересниииииии КЛЕТВИ ЗА МУШКИ :rofl: :rofl:

  -да даде господ да ме сакаш коа јас тебе нема да те сакам
  -да даде господ да бидеш вечен роб на моето срце
  -да даде господ да ми пишуваш писма (пораки) на кои вечно ке се смеаам
  -да даде господ да сум ти потребна како дрога
  -да даде господ да си вечен зависник од мојата љубов
  -да даде господ да ми дозволиш да го зеам твојот живот во мои раце
  -да даде господ никогаш повеке слатко да се насмееш
  -да даде господ да сум ти во мислите секогаш
  -да даде господ ноке да те буди мојот лик
  -да даде господ солзната вечно да ти биде во окото

  ај доста се сеа за сеааа :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  203
  Да даде Господ син ти дома,зет да ти донесе :D :D :D :D :D
   
  На mila85 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  (малце на Охридски :D )
  Чим толку ме мразиш, да дајт Господ децата на мене да ти личет.
  Да дајт Господ да се мафташ на Чинарон.
  (класичните)
  Да дајт Господ да се удајш.
  Да дајт Господ штиклата да ти се скршит.
  (и оваа кога играме Макао со братучед ми, ќе влече карта, ќе нема, и му викам)
  Никош да немаш :D
   
 10. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.543
  "Да даде Господ децата да ти купуваат чунга линга на кредит."
  "Да даде Господ децата да си играат газејќи по минско поле."
  "Да даде Господ децата да ти работат на батерии."
  "Да даде Господ децата да ти ги мерат на аналитичка вага."
  "Да даде Господ мајка ти да те родила во киндер јајце, а немала шема да те состави."
  "Да даде Господ пожарникарите околу куќата оро да ти играт."
  "Да даде Господ да имаш 5 женски деца, па цел живот да работиш за тампони."
  "Да даде Господ мајка ти да те препознае во гулаш."
  "Да даде Господ жена ти да роди стоногалка, па цел живот да работиш за чевли."
  "Да даде Господ син ти зет во куќата да ти донесе."
   
 11. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.511
  (оваа ми е стандардна на кивање) На здравје!- Од здравје да не куртулиш!

  Да даде господ ЗЕГИН менза да ти стане...

  Да даде господ пит бул да те касне и од кариес да умреш

  Да даде господ од син ти Тромадол за мајка ти да набавуваш

  Да ти даде Господ сите заби да ти паднат, само еден да ти остане,и тој да те боли!

  Да даде Господ ќерка ти на вашите 5 минути да ја видиш!

  Да даде господ со лажичка од асвалт да те собираат

  Да даде господ на погреб да го фатиш бидермаерот

  Да даде господ ќерка ти во Пеце Огненов да се заљуби
   
 12. SunFlower94

  SunFlower94 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  362
  Да даде господ да имаш 10 ќерки и цел живот за влошки да работиш ххаха :D :D
   
 13. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
  лелелел :rofl: :rofl: :rofl:

  Да даде госпот детето да ти се роди во киндер јајце па да го изгубиш упатството и да незнаеш да го составиш.
   
 14. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.303
  Пол:
  Женски
  Да даде Господ детето у киндер јајце да ти се роде на делови и да немаш сликичка да си го составеш.
  Да даде Господ да ти никне пи*ка на сред чело па да те е*ат у здрав памет.
  :lol: :lol: :lol: :lol:
   
 15. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.110
  Допаѓања:
  2.700
  Пол:
  Женски
  Врати и, вратна коска да и излезе!!! :D
   
 16. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
  Да даде Господ децата да ти купуваат чунга линга на кредит.

  Да даде Господ децата да си играат газејќи по минско поле.

  Да даде Господ децата да ти работат на батерии.

  Да даде Господ децата да ти ги мерат на аналитичка вага. (појма немам каква е таа вага, ама го ставив, може вие ке сватите што е работата :D )

  Да даде Господ мајка ти да те родила во киндер јајце, а немала шема да те состави.

  Да даде Господ пожарникарите околу куќата оро да ти играт.

  Да даде Господ мајка ти да те препознае во гулаш.

  Да даде Господ жена ти да роди стоногалка, па цел живот да работиш за чевли.

  Да даде Господ син ти зет во куќата да ти донесе.
   
 17. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.303
  Пол:
  Женски
  Да даде Господ Боки 13 снаа да ти биде...

  P.S. не дека имам нешто против него..туку онака :lol: :lol:
   
 18. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
  Да даде господ од комуналец гроб да неможат да ти најдат и твоите од беда у бавчата у дворот да те закопаат
  Од сите клетви пишани од ниедна да не куртулиш
  -Секојпат кога ке кажеш а кај зборот азија, сите азијанци да те маваат со карпи
  да даде господ да бидеш среќен како Бену, здрав како Фусун, школото да ти оди како на Гани, а бракот да ти биде како на Али Кемал и Фусун
   
 19. bad-cat8

  bad-cat8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  78
  Да даде господ на комшијата канабис да му никне во дворот :D :D :D :D :D
   
 20. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.989
  Пол:
  Женски
  Црногорска клетва :
  Да даде гопод жена ти да роди стоногалка па цел живот да работиш за кондури ! :D