1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Книга со вашиот живот

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од x.Daisy.x, 18 август 2013.

 1. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.841
  Допаѓања:
  13.319
  Темата е едноставна, и се надевам дека не е дупла.

  Доколку најдете книга во која е опишан вашиот живот, дали би ја прочитале?
  Зошто да, и зошто не?

  Мене лично би ми било малце страв да ја читам, не знам од кои причини. Морбидно е да знаеш што те чека, а посебно ако е лошо. Иако некогаш мислам дека би сакала да знам што би се случило за да избегнам некои ситници и безпотребни замарања, се мислам дали би имала храброст за тоа. :?:
   
 2. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Би ја прочитала. Кога би постоела , би била интересна , гарантирам :devil: Би ја прочитала за да знам што ќе се случува со мене и со моите блиски.
   
 3. Ketrin.Moon

  Ketrin.Moon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2013
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.172
  Пол:
  Женски
  Хм.
  Измешана љубопитност и смелост.
  Доза на страв,со нетрпеливост.

  Дали би го чекала приордниот тек на настаните ?
  Или би читала?

  Да,би ја земала в раце,на некое осамено место.
  Би си го држела животот во раце. :)
   
  На ohana му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Camellie

  Camellie Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  107
  Не знам дали би читала таков шунд... :^)
   
  На HeadPotter и feminium им се допаѓа ова.
 5. ohana

  ohana Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2013
  Пораки:
  275
  Допаѓања:
  268
  Па најверојатно би ја прочитала. Многу си љубопитна и би сакала да знам што ќе се случува понатаму во мојот живот :)
   
 6. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.739
  Од сите мислења напишани ова ми падна во очи:
  Е исто и јас, незнам дали би сакала да го читам досегашниот живот :?: ,мислам дека не :shake: :shake: , од досада би ги скокнала тие страници,би го читала она што следи :!: но она што сум го поминала мислам дека не вреди да се чита :doh:
   
  На Camellie му/ѝ се допаѓа ова.
 7. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.326
  Пол:
  Женски
  Не би ја читала книгата. Не сакам да се навраќам на минатото.
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Golden

  Golden Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  1.400
  Пол:
  Женски
  Незнам..Можеби некои страни би ги прескокнала во кои е опишано она што ми се случи. :)
  А,пак за иднината..
  Претпоставувам дека ќе прочитам нешто но,не се.
   
 9. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.201
  Допаѓања:
  7.918
  Bi ja procitala,dokolku bi bilo moguce :lol:
   
 10. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  Ја имам прочитано и пак би ја читала но не би сакала да го откријам името на книгата
   
 11. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  950
  Допаѓања:
  509
  Пол:
  Женски
  Озбилно? :^)
  Инаку јас би ја прочитала :)
   
 12. peterpan30

  peterpan30 Активен член

  Се зачлени на:
  26 август 2013
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  6
  Алхемичарот !
   
 13. Queen-K

  Queen-K Активен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2013
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  8
  Би ја прочитала но се плашам што ме очекува, каква е мојата иднина, а сакам да се потсетам на некои доживувања од минатото сакам да прочитам на некои работи на кои воопшто не се сечавам, се на се интересно би било :D
   
 14. Agawa

  Agawa Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2013
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  280
  Не мора додатно да се навраќам на минатото, го знам и самата совршено добро.
  Всушност кој би можел да напише книга со толку комплициран живот? :lol:
   
 15. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.288
  Не би ја читала. Се плашам. Не сакам да знам што ме чека. Не би било забавно. Ме интересира, но се плашам.
   
 16. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  4.472
  Допаѓања:
  15.135
  Пол:
  Женски
  Како што сум радознала....знам дека би ја отворила :D
   
 17. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.913
  Допаѓања:
  7.726
  Пол:
  Женски
  Ниту јас.
   
 18. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.322
  Допаѓања:
  58.228
  Пол:
  Женски
  Не е во ред однапред да знаеш ништо за твојот живот, не е во ред да се оди по гатачи и бајачи и сличните на нив, па така не е во ред ниту да ја прочиташ книгата. Во ред е само ако сам Бог ти каже нешто, како што се случува на некој на сон да му се појави светец и да му раскажува што го чека, но најчесто тие што сонувале такво нешто не се сеќаваат на зборовите на светецот од проста причина што, како што веќе напишав погоре, не е во ред однапред да се знае. Така да, ако најдам таква книга, ќе читам страна по страна, но само она што веќе изминало, во иднината нема да чепкам, да видам дали навистина го пишува тоа што ми се случило и како тоа изгледа напишано на страници.
   
 19. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.650
  Пол:
  Женски
  Ова е невозможно, така што апсурдно ми е да замислувам такво нешто.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.