1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Книжарници

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од sweetyears, 10 јануари 2011.

 1. sweetyears

  sweetyears Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  45
  Сакам да прашам...?

  Во кои книжарница можам да ја најдам книгата "Jади,моли се и уживај"?
   
 2. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.282
  Сакам да прашам...?

  Maтица!

  http://www.matica.com.mk/eat-pray-love.htm
   
 3. n.a.t.t.y

  n.a.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  763
  Знае ли некој во која книжара може да ја купам Ангус, танги и бакнување со фаќање? И колку е отприлика? :)
   
 4. kelly.r

  kelly.r Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  518
  Допаѓања:
  248
  Сакам да прашам...?

  во ТРИ мислам дека таму ја видов
   
 5. ElenaRbd

  ElenaRbd Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  135
  Каде може да се најдат книги (книга) поврзана со фудбалот? Значи овде спаѓаат: фудбалери (нивни биографии, автобиографии), тренери и апсолутно се што е поврзено со фудбалот на светска и домашна сцена.. благодарам :) :hai:
   
 6. Buubica

  Buubica Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2011
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  245
  Знам на каква литература мислиш и има во сите подобро снабдени книжари од типот на Три, Икона, големата Матица..ама со цени се изгор. Три имаат и онлајн нешто можеш да провериш за цените и наслови.
   
 7. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.747
  Женски да ве прашам.
  По книжарнициве дали можам да најдам самолепливи сликички во вид на смајлиња, срциња и останати фигури? Ми требаат за лепење во писменца :)
   
 8. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
  Можеш да најдеш и во книжарнициве, али во Џамбо имаш најголем избор.
   
  На martinuska му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.467
  Епа кога нема кај да прашам, решив да прашам тука:
  Колку пари е да ти испечатат нешто во боја?
  Треба да испечатам 2-3 слики за утре за една презентација, прашав на факултет ми рекоа 25 ден. од лист :?: , не е малце скапо или нормално е?
   
 10. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Во мојов град принтање на црно-бели листови на пример ако сакаш да копираш книга е 2 денари од лист, а за слики не знам, не сум принтала.
  Знае некој колку пари се книгите за матура по Македонски по книжарнициве и од кои автори ги има?
   
 11. Nevermore

  Nevermore Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  614
  Допаѓања:
  1.991
  Дали знаете кај можам да ја најдам Корени на животот, корени на смртта од Методи Манев ?
   
 12. Angelceto

  Angelceto Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  236
  Општи прашања

  Каде освен во сити мол има книжара Икона во Скопје?
   
 13. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  843
  Општи прашања

  Во Рамстор.
   
  На Angelceto му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Faggoty

  Faggoty Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Препорачајте книга

  Ве молам да ми кажете каде можам да најдам контакт од Темплум???На сите броеви на нет, на сите ми викаат дека е грешка. Буквално на сите што ги најдов.
  Ми треба да ја купам Лолита, а само ина ја имаат издадено. Барем да ми кажете адреса,ама сигурно да е таа?
  И маил им пишам, неми одговараат.
  Плис хелп ми :)
   
 15. Butterfly14

  Butterfly14 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  757
  Допаѓања:
  456
  Дали знае некој дали уште трае попустот во Матица? Сакам да одам викендов па да не биде за џабе :)
   
 16. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Мислам дека трае до крајот на Февруари, ама за секој случај побрзај си, да не заврши пред да појдеш. :)
   
  На Butterfly14 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Silver.E

  Silver.E Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  5.274
  Сакам да се изгубам во книжарница.
  Да отворам по книгите, по речниците, по книжињата со мудрости и да запаметам некоја мудрост, да прочитам набрзина некој рецепт од колачи... :inlove:
  Си имам другарка со која знаеме да заглавиме во книжарница. :lol:

  Иако, има доста книги кои се интересни, ама не вредат за парите. :^)
   
 18. HollyWoodGirl

  HollyWoodGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  316
  Дали некој ја има читано книгата?

  Јас имам еден проблем.
  Купив неколку книги, од онаа книжарницата на влезот од ГТЦ, по скали нагоре што е.
  Таму една книга е 400 денари.
  И отидов и купив 3 книги и ме кошташе 1000 и нешто денари.
  И ги прочитав тие книги за 3 дена.
  И сега пак да фрлам 1000 и нешто денари, за книги кои ќе ги прочитам за 3 дена, нз... :worried:
  А многу сакам да читам.
  Препорачајте ми некоја поевтина книжарница. :)
  Поздрав.
   
 19. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  180
  Имаше бе пред некој ден саем на книга во космо во city mall, како не си поминала ќе си купеше книгички за читање :D
  Јас купувам во матица. Сега видов дека од 20 ќе има некој попусти на книги. еве види ако имаш ФБ
  https://www.facebook.com/ClubMatica
  Поздрав :*
   
  На HollyWoodGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 20. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.652
  Допаѓања:
  15.511
  Пол:
  Женски
  Матица.Најдобрата,секако.Јас ја прочитав неодамна,мнооогу е убава. :)
  Ваљда си била у ТРИ.Матица ти е најбоља и секогаш можеш да си имаш попуст со членската картичка или пак со акциите.Сега моментално има акција летна.
  Мислам дека ја имаше во Матица,ама не сум сигурна.Јави им се,02/3 22 11 38. :)

  Модератор: Не испраќајте неколку мислења едно по друго, користете го копчето редактирај за дополнување на постот.